Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Metaliczny dźwięk (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9751)

Gawień 18.06.2011 11:54

Metaliczny dźwięk
 
Regionalnych nie wszyscy czytają więc zrobię jeszcze jedno podejście tutaj :

Silnik za czasów poprzedniego wlaściciela byl robiony w Motoriscie ( lożysko walka zdawczego ) czyli byl rozbierany , poza tym nic nie bylo źle , zostal poskladany i niby powinno być dobrze. Niestety w krótkim czasie pojawily się dźwieki , metaliczne , przy dodawaniu gazu , mocno niepokojące , góra silnika jest okej to na pewno , w serwisie (innym) stwierdzili wiele blędów po poskladaniu pieca przez Motoriste , poza dźwiękami silnik chodzi pięknie , odpala , jedzie , i tak już z 1000km bez zmian ... Jest luz między koszem sprzęglowym a tą zębatką zaraz kolo kosza , wydawalo się że ostatecznie może to być to , ale luz w sumie jest podobny jak w innej Ari co akurat byla rozbabrana a tam dźwieków nie ma .

Co moglo być źle zlożone że to tak pracuje ? Mogę spróbować nagrać ten dźwięk jak komuś by to pomoglo.

Jak ktoś ma jakiś pomysl to prosze o pomoc:bow:


PS, Na zimnym silniku też slychać ale troche mniej

Olek 18.06.2011 14:14

Głupie pytanie, ale jesteś w 100% pewien że to silnik? Ja ostatnio zdemontowałem osłonę silnika i się tak przejechałem i powiem Ci, że nigdy w życiu takiej ciszy nie słyszałem ;P
Nie haczy Ci o coś wydech, jakaś nóżka, cokolwiek?

PS. Aa i jeszcze jedno, odkręć sobie pokrywę od alternatora i sprawdź odrzutnik oleju, tak luźno sobie pomyślałem, miałem kiedyś podmielony..

wieczny 18.06.2011 14:34

Na kolektorze wydechowym przy łączeniu z tłumikiem jest taki metalowy pierścień. Fabrycznie siedzi on pewnie na wcisk ale z czasem może się poluzować. Ileż ja się naszukałem tego dźwięku... Aż się odechciewało jeździć. Dzwoniło jak garść monet w skrzyni korbowej.

Gawień 18.06.2011 18:29

Oslona niestety już dawno wykluczona :( Napierdziela konkretnie , sprawdzę ten wydech chociaż pewnie to coś ze środka :{

szparag 18.06.2011 20:17

Sprawdź ustawienie rozrządu może pizgneli się o 180 stopni na wałkach tzn na jednym, jak masz motocykl u mechanika to będzie wiedział o co chodzi.

Gawień 18.06.2011 21:10

Rozrząd wymieniony , bo z tego co stwierdzili byl luźno... szczególnie na tylnym cylku , i to też udalo im się w motoriscie stwierdzić że z tylnego cylindra wydobywal się inny dźwiek niż z przedniego. Ale dźwieki zostaly razem ze mną:mur:

Wydaje mi się że napierdziela bardzo konkretnie , ale z drugiej strony gdyby to bylo coś nie wiadomo jak poważnego to raczej by już nie jeździla , ja wiem że Afryka to pancerny sprzęt ale bez przesady :P

szparag 18.06.2011 21:38

Jeśli był wymieniany to tym bardziej sprawdź ustawienie. Jeśli to nie pomoże to stetoskop do łapy i obsłuchać co to jest, każdy mechanik powinien to znaleźć. A tak to jest troszkę jak z telefonem do lekarza : Panie doktorze kaszlę, co mi jest ?. Albo masz grypę, albo gruźlice, albo AIDS.

Ja stawiam na korbę, dół, albo góra, raczej góra. ale to tak naprawdę wróżenie z fusów.

Gawień 18.06.2011 22:25

w motoriscie wlasnie sluchali i się nie wsluchali . Jeżeli korba to jaka może być przyczyna ? Może to być przez to że bylo źle poskladane ? O koszty nie pytam bo pewnie miażdżące :dizzy:

To znaczy że rozrząd musialby być dwa razy źle ustawiony , i czy jeżeli on ma te plastikowe oslony to czy moglby tak napierdzielać , i tylko przy dodawaniu gazu ... Silnik byl zlożony po zrobieniu lozyska na starym bo podobno mial być dobry , teraz po tych nie calych 3000km , wyszlo na to że luźny więc zostal wymieniony na nowe.

Jaro-Ino 18.06.2011 22:29

Nagraj filmik i wrzuć tutaj, a nuż ktoś trafi i obejdzie się bez rozbiórki ;)

Gawień 19.06.2011 18:56

Wydech wykluczylem , jutro nagram filmik może będzie slychać , chociaż bez dalszego rozbierania pewnie i tak się nie obejdzie. Żaluje tylko że wsadzilem w ten rozrząd oleje synchro itp kasy , bo jak silnik będzie śmieć to mi na nic ta robota , moglem dolozyć do nowego silnika nawet fajny na jebaju jest ... :Thumbs_Down: Jeszcze mi się ta wymarzona Afryka odbije czkawką :mad:

Pozdro i dzieki za próby pomocy :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.