Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Pali na 1 gar (wolne obroty) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7687)

Zet Johny 23.10.2010 23:19

Pali na 1 gar (wolne obroty)
 
Panowie mam zagadkę (jeszcze jej nie rozwiązałem).
Moja AT na wolnych obrotach pali na jeden gar. Później tj. gdzieś koło 1500 - 1700 zaczyna drugi się odzywać.
Dodam że jest świeżo po synchronizacji.
Kolesie od synchro poradzili mi z powodu przelotowego tłumika (strzały dosyć częste) żebym podregulował powietrze w gaźnikach gdyż mam niby seryjne ustawienia i mieszanka zbyt bogata.
Co Wy na to?

wieczny 23.10.2010 23:46

Wygląda na brak mieszanki na wolnych obrotach. Lewe powietrze? Źle pozakładane gaźniki na krućce prowadzące do głowicy?

Samo synchro czy było też czyszczenie?

bouli 24.10.2010 00:18

Moja paliła na początku ssania na jeden i później aż dopiero gdy się rozgrzała to palila na dwa. Wymeniłem swiece i synchrnizacja gaźników z czyszczniem oraz filtr powietrza. Teraz pali dobrze na dwa gary lecz w drodze do Bialej też czasami strzelala i pogodziłem się z tym ten typ ta ma . Nic wiecej nie krece i nie wymieniam chyba że stanie w drodze do Samarquandy.:):Thumbs_Up::at:

nicek27 24.10.2010 00:26

Z tego co kojarzę, dobrze ustawiony silnik nie ma prawa strzelać po odpuszczeniu gazu..:)
Na moje oko składy posrane. Zobacz po kolorach świec.

wieczny 24.10.2010 00:40

Ha. Wiem. Luźna lub wykręcona jedna śrubka w kanale dolotowym, ta zaślepiająca otwór do podłączania wakuometrów.

Miałem to dwa lata temu. Znajomy mi robił synchro. To ostatni raz był jak oddałem motocykl do serwisu.

nicek27 24.10.2010 00:51

Cytat:

Napisał wieczny (Post 139103)
Ha. Wiem. Luźna lub wykręcona jedna śrubka w kanale dolotowym, ta zaślepiająca otwór do podłączania wakuometrów.

Miałem to dwa lata temu. Znajomy mi robił synchro. To ostatni raz był jak oddałem motocykl do serwisu.


Jeśli już to obstawiam luźną. Na wykręconej raczej by wcale nie gadał..

wieczny 24.10.2010 01:00

Mi się wykręciła za Piotrkowem Trybunalskim, w Budapeszcie strzelanie mi się zaczęło nawet podobać a brak śrubki zauważyłem chwilę przed rzuceniem się do ściągania gaźników już w domu.

Drugi garek się odzywał jakoś powyżej 2000rpm i potem silnik ciągnął aż do prędkości maksymalnej. No ale spalanie jej spadło bez tej śrubki. 5,5/100 mi paliła ;).

rambo 24.10.2010 01:50

Może być jeszcze zapchana dysza od wolnych obrotów. A i wątek o składzie mieszanki też był ;)

Wegrzyn 24.10.2010 08:58

To jeszcze radzę sprawdzić linki od ssania, czy czasem nie są zapieczone. Na zamknięciu sezonu Mrówa tak miał. Chłopaki rozebrali cały gaźnik, a wystarczyło linki WD popsikać ;)

jaro 24.10.2010 12:08

A ja radzę zmienić mechanika to z pewnością rozwiąże problem.
Raz dałem trampka do czyszczenia i synchronizacji i tak popier...że nawet wolnych nie trzymał mechanik (pseudo )poradził mi żeby kupić kominki ,a najlepiej inny gaźnik bo twierdził ze tego nie da się ustawić!
Wizyta u innego mechanika załatwiła problem .Ponoć nawet dysze były zamienione.:Sarcastic:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.