Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dziwny odglos przy hamowaniu silnikiem! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10203)

Tolecki 17.08.2011 02:54

Dziwny odglos przy hamowaniu silnikiem!
 
Z uwagi na niemozlowosc znalezienia porzadnego motomechanika zadam pytanie na forum.Przy hamowaniu silnikiem slychac dziwny metaliczny dzwiek jakby ktos wrzucil garsc srub .Przy nacisnieciu sprzegla wszystko cichnie,przy dodawaniu gazu jest cisza.Najpierw myslalem ze za luzny lancuch, ale to nie to.Czy to nity na koszu czy sprezyny a moze cos w skrzyni?

Guziec 18.08.2011 08:36

Cytat:

Napisał Tolecki (Post 192078)
Czy to nity na koszu czy sprezyny a moze cos w skrzyni?

Hej ! Sprawdzałeś na wolnych obrotach na postoju ? wciśnij sprzęgło, puść - ponoć w większości AT słychać kosz sprzęgła mniej lub bardziej. Ja obstawiam na sprzęgło. Biegi wchodzą normalnie ? Tak czy inaczej gdzieś do mechanika podjedź, powinien rozwiać twoje wątpliwości.

Pzdr_v2

lezan81 18.08.2011 12:55

Zobacz dokładnie zębatkę zdawczą,może już jest wycięta.

Tolecki 18.08.2011 21:57

Zebatke nowa juz zamowilem bo do tej mam watpliwosci.Ale ze sprzeglem tez sprawa nie jest jasna.Jedynka wchodzi ze zgrzytem.

zibiano 19.08.2011 09:22

jedynka moze ze zgrzytem wlazic czasami jak obroty za duze, ale to juz pewnie wiesz
moze rozrząd ?
a specjalisci od skrzyni niech sie wypowiedzą

Guziec 19.08.2011 12:11

Cytat:

Napisał Tolecki (Post 192389)
Zebatke nowa juz zamowilem bo do tej mam watpliwosci

U mnie, po naciągnięciu łańcucha też pojawiły się "nowe dźwięki" Ale ewidentnie pochodzące od zestawu napędowego ( wymęczony już trochę ) Spróbuj rozpędzić się, wbij neutrala i jak dasz radę to postaraj się zlokalizować źródło hałasu :) No chyba, że masz centralną podstawkę. U mnie, napęd i trochę kosz słychać. Zainspirowany wczoraj, zdjąłem pokrywę małej zębatki i .... już wiem, że muszę wymienić cały kpl. napędowy :) Mam nadzieję, że po wymianie zniknie szum skrawania metalu :)))
Chcesz wymienić tylko przednią zębatkę ? a jak wygląda reszta ??

Pozdrawiam_v2

Tolecki 20.08.2011 07:48

Wlasnie te dzwieki pojawily sie po naciagnieciu lancucha a pozniejsze luzowanie i napinanie nic nie zmienilo.Zamowilem nowa zebatke przednia bo w tej zauwazylem luz na walku .Tylna i lancuch sa OK.Na luzie przy nacisnieciu i puszczaniu sprzegla nie ma obcych odglosow a cos mi huczy podczas jazdy.Rozrzad odpada bo slychac byloby go na obrotach na postoju.Szkoda ze nie ma tu w poblizu drugiego posiadacza Afryki bo moglbym porownac odglosy pracy.A moze tak ma byc?

Tolecki 20.08.2011 07:51

Mam jeszcze RD 03 650 porownywalem odglosy pracy silnikow ale brzmia podobnie.:dizzy:

mareksz007 24.08.2011 16:59

w czwartek będę w augustowie mogę posłuchać, może pomogę

Tolecki 25.08.2011 08:05

wczoraj nie zagladalem na forum ,moj numer to 691281708 .Dryndnij to sie spodkamy!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.