Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Wyblakłe złote felgi (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16484)

Sasza 10.02.2013 21:26

Wyblakłe złote felgi
 
Doradźcie co zrobić bo moje pykne złote felgi wybielały pod wpływem jakiegoś środka do odtłuszczania. Kolega wymył mi łańcuch i zębatkę ze smarów, ale przy okazji częściowo wybielił mi też miejscami felgę. Nie wiem czy można przywrócić do złotego stanu,(jeśli to jak) czy raczej zrobić na jasno (wyczyścić czy wymyć)?:confused:

Kazmir 10.02.2013 21:34

Fabrycznie jest to anodowane. Jest to forma zabezpieczenia przed utlenianiem alumniumnium;) Jeśli to zniszczyłeś to IMHO opcje widzę takie:
Anodowanie
Malowanie lakierem do ulu
Wypolerowanie i konserwacja na bieżąco
Wybór należy do Ciebie;):)

Sasza 10.02.2013 21:42

Ciekawe czy malowanie nie będzie mniej trwałe i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Chyba bardziej bym się skłaniał do wypolerowania, byłoby jak RD 07A.
A konserwacja potem to kłopot ?

Kazmir 10.02.2013 22:21

Od czasu do czasu trzeba przepolerować, co by się świeciło jak psu......Są tu tacy co mówią, ze w tym moto nie wypada. Zawsze możesz wybrnąć, a na złośliwe uwagi braci afrykańskiej rzucić takim tekstem. Ot miałem spotkanie w Cafe Harley no wiecie ....:)

motomax 10.02.2013 22:58

nie polecam chemi do mycia motocykla,stężenie kwasu musiało być wysokie skoro anodowanie zeszło

lakierowanie bedzie mniej wytrzymałe i podatne na uszkodzenia i korozję...
pozatym alu lubi sie utleniać pod farba i powstają bomble ciekawe

kolege pogoń z tym środkiem

co do annodowania na forum adv ktos to robił i cena cos około 250 od obreczy

Thorgal77 11.02.2013 02:06

Anodowanie nie jest takie proste - do tego musi być powierzchnia dobrze przygotowana.
Jeśli chcemy powierzchnie świecącą to trzeba najpierw solidnie wypolerować a potem dopiero anodować - to tak bardzo w skrócie.
Jeśli sie spierniczy czas trawienia to mamy matową fele.
Jeśli "moj" chemik by sie podjął takiego zabiegu to za 250 to by 2 sztuki chyba zrobił :)

aha... nie polecam anodować odlewów - jedne sie nadadzą a inne nie - trzeba robić próby.

motomax 11.02.2013 12:21

żeby wypolerować to trzeba powłokę anody najpierw usunąć,usługowo takie rzeczy robi jedna firma w polsce(rzeczy uzywane,regeneracja powłoki)

Lepi 11.02.2013 12:44

Każda firma, która anoduje, może także wytrawić poprzednią warstwę tlenków.
Ciekawe co to za środek do mycia, który usunął anodę. A może ją tylko odbarwił?

motomax 11.02.2013 20:14

Cytat:

Napisał Lepi (Post 291371)
Każda firma, która anoduje, może także wytrawić poprzednią warstwę tlenków.
Ciekawe co to za środek do mycia, który usunął anodę. A może ją tylko odbarwił?


owszem każda która annoduje to może zrobić,ale tego nie robią bo im się nie opłaca i maja w dupie się użerać z jednostkowymi robotami :Sarcastic:

wystarczy podzwonić,tych firm jak na lekarstwo

środek to pewnie dimmer :umowa: czytając w instrukcji napisane że do mycia wagonó kolejowych :D

Thorgal77 11.02.2013 21:44

nie wszystkie firmy maja ludzi w dupie - znam kilka takich- teraz są czasy kiedy zaczyna znów liczyć sie mały szary człowieczek który da zarobic nawet głupie 100zł


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.