Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Najprostszy motocykl świata? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37596)

zimny 23.06.2020 13:51

Z tych co jeździłem to chyba postawiłbym na Transalpa 600 pd06 z 1996 lub 97-99 pd10. Oczywiście jeśli mówimy o takim motocyklu za <10 tys a nie za 50.

Wystarczająco uniwersalny aby i od biedy pojechać ekspresowka jak i polną drogą.

Prosty, nieskomplikowany. Tylko do jazdy solo poza asfaltem ciężki.

Pozdrawiam
Zimny

sambor1965 23.06.2020 13:55

Byłem w tym roku w Patagonii z pewnym Hindusem co to świat dookoła objeżdżał. Fajny gość, ale okazało się, że nie ma namiotu, a jak dałem mu namiot to nie potrafił go rozbić. Nigdy też wcześniej nie spałw namiocie.
Więc jeśli piszecie o motocyklu na jazdę dookoła świata to trzeba sobie odpowiedzieć co to znaczy.
Jeśli to co dla większości na tym forum to prawdopodobnie oznacza to 21 calowe koło z przodu i coś co przewiezie bezpiecznie trochę gratów i pojedzie bez bólu 100-120 km/h. A poza tym pojedzie pustynią, kamieniami etc.

Więc ja tylko przypomnę, że DR650 SE produkują w Japonii nadal, ba - nadal je kupują klienci w Australii i jakichś Stanach i Kanadzie. Więc nie jest problemem kupienie nowego sprzętu, nawet jeśli to konstrukcja z drugiej połowy XX wieku.

siwy 23.06.2020 14:07

Trzeba by wyciągnąć średnią z kosztów utrzymania, zakupu, awaryjności, trudności w naprawie itd. Do tego subiektywne potrzeby jak ładowność, wysokość, waga, prędkość itd. Może się okazać że np taka honda ntv 650 będzie wysoko w rankingu bo kosztuje grosze, nie psuje się, ma kardan i stosunkowo łatwo ją naprawić. Waży też niedużo, nisko środek ciężkości.

redrobo 23.06.2020 14:47

Duzo zalezy od grubosci karty kredytowej. W pamirze na zadupiu spotkalismy Niemca, ktoremu sie BMW rozkraczylo. Zadzwonil do domu, potem do salonu i za 3 dni mial czesci samolotem, potem marszrutką na drugim koncu swiata:) Mysle, ze sporo podroznikow nie wnika w awaryjnosc, czy koszty. Motur sie spieprzy, to podjedzie kupi inny...

klanol 23.06.2020 15:09

To rozważania czysto teoretyczne. Pytam, bo poza AT nie bardzo znam inne motocykle. Po prostu nie miałem okazji i potrzeby się interesować. Kwestia w jakim stylu i za ile jechać jest drugorzędna. Skupmy się na motocyklu.

mikelos 23.06.2020 15:21

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 686997)
...
Więc ja tylko przypomnę, że DR650 SE produkują w Japonii nadal, ba - nadal je kupują klienci w Australii i jakichś Stanach i Kanadzie. Więc nie jest problemem kupienie nowego sprzętu, nawet jeśli to konstrukcja z drugiej połowy XX wieku.

Masz oczywiście rację, można kupić też nową Suzuki DRZ 400 a do niedawna także nowe Kawasaki KLR.

Myślę że dyskusja toczy się nieco teoretycznie, dlatego tyle w niej różnych przykładów.

Przyjmując założenie:
- ruszam na kołach z PL
- jadę dookoła świata
- moto będę przerzucał między kontynentami samolotem
- czas podróży 2 max 3 lata
- mam budżet max 25 tys/USD rocznie
- kupuję nowe, dostępne w salonie
- ma mało palić (nie 6 l/100 km)
- jak się zepsuje/ukradną to nie będzie mi szkoda

to moja propozycją jest CRF 250 L (lub rally) :)

Modyfikując te założenia, można oczywiście szybko dojść no wniosku, że optymalnym rozwiązaniem jest CRF1100 :)

Cytat:

Napisał klanol (Post 687013)
To rozważania czysto teoretyczne. Pytam, bo poza AT nie bardzo znam inne motocykle. Po prostu nie miałem okazji i potrzeby się interesować. Kwestia w jakim stylu i za ile jechać jest drugorzędna. Skupmy się na motocyklu.

No własnie styl i założenia są kluczowe by ustalić jakie moto spełnia te kryteria :) Równie dobrze możesz zapytać o najlepszy samochód/pralkę/cokolwiek - bez podania kryteriów nie można odpowiedzieć sensownie :)

redrobo 23.06.2020 15:33

No tak. U nas motocykl zaczyna sie powyzej 125cm. Najprostrzy to bedzie dwusow. Tutaj DT 125 chyba wygra...

<mario> 23.06.2020 15:57

Mam Wave 110i, chwalił nie będę bo się zje..bie��

Adagiio 23.06.2020 19:43

W odpowiedzi na zadane pytanie, Africa Twin to najlepszy dla mnie motocykl, ponieważ przejechałem nim najwięcej kilometrów po paryjach, piochu czy górach i nigdy mnie nie zostawił z ręką w nocniku, oczywiście ma swoje wady, ale znam go idelanie i potrafię naprawiać. Mogę jutro wsiadać i jechać na koniec świat nawet trzy x. Gdzie kolwiek ten koniec świata się znajduje. Gdybym miał jechać po asfalcie w totalnej beztrosce i ekonomii to Honda Deauville 650. Jest paskudna, wolna, bez zawieszenia ale robi trzysta koła nawet na słonecznikowym oleju :haha2:.

NaczelnyFilozof 23.06.2020 22:35

Cytat:

Napisał <mario> (Post 687024)
Mam Wave 110i, chwalił nie będę bo się zje..bie��

Ja się dziwie że oni przez tyle lat nie z robili do tego silnika głowicy na 4 zawory zeby z 9KM zrobić 15KM :) No przecie to nie jest kosmiczna technologia :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.