Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Brama garażowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34029)

qbaRD07 15.01.2019 16:16

Brama garażowa
 
2 Załącznik(ów)
Hej, a podpowiecie może jak sie sprawy mają z bramą garażową?
Dla ścisłości są to dwie bramy.
Mam dwie oferty, podpowiedzcie proszę jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie, i którą ofertę uważacie za korzystniejszą. A może żadna z nich, może warto zlecić to innej firmie?

Wiśniowski
Załącznik 85852
koszt 9700 brutto

KMT
Załącznik 85853
koszt 9408,80 brutto

Czy macie sprężyny skrętne (tak to się chyba nazywa) nad wjazdem czy w głębi garażu, u mnie będzie problem z montażem nad wjazdem.


Pozdrawiam Qba

Africa Tigg 15.01.2019 17:12

Ja mam te sprężyny nad wjazdem, one są na głównym wale, więc chyba w innym miejscu nie zamontujesz...
i właśnie jedna mi trzasła, wymienia się obie- najtaniej jak znalazłem na zamiennikach plus robota to 1000pln - na necie oryginalne sprężyny hormanna prawie 500 pln jedna sztuka!
Wytrzymały równe osiem lat normalnego użytkowania i podobno na tyle są przewidziane, ciekawe ile wytrzyma zamiennik.

ArtiZet 15.01.2019 17:40

Też wybrałem Hormanna z napędem SupraMatic tak mi doradzono (gość handluje jeszcze Wiśniowskim i Normstahlem) tyle że brama 5x2.2 więc co do ceny to nie da się porównać poza tym sprzedawcy mają różne marże więc zależy od zdolności negocjacyjnych.
Sprężyny mam z przodu- przy nadprożu 18cm

Africa Tigg 15.01.2019 18:19

mi też serwisant zajmujący się wszystkimi markami bram i napędów powiedział, że wrota garażowe i napęd do tego najlepiej Hormann, do bramy wjazdowej to już inna marka będzie lepsza i tańsza-nie pamiętam jaka, ale ja mam również Hormann i działa.

RAVkopytko 15.01.2019 21:43

Quba ,za 1700 zł przyjadę z kumplem Ci zamontować.Montuje bramy w ramach wolnego.Powiedział,że Wiśniowski to odpowiednik Hormana.
Montował u mnie za pomoc w remoncie RFVC .

qbaRD07 16.01.2019 08:32

Dzięki za odpowiedzi.
Wnioskuję zatem, że wiśniowski to lepszy produkt, jeśli porównywany jest z Hormann.
Hej Ravi, jeśli usługa będzie kompleksowa z bramami, demontaż i montaż, a stawka porównywalna zapraszam z zapasem czasowym, z wielką i nieukrywaną przyjemnością Was ugoszczę.

PS
Sprężyny jak najbardziej można montować z drugiej strony ale jest to mniej wygodne rozwiązanie.

WieniuZiel 16.01.2019 19:45

Montuję Wiśniowskiego, Hormanna i na życzenie klienta KMT. Przy tym wymiarze Hormann zwykle jest tańszy od Wiśni, jakość porównywalna. KMT przy nich to trochę klasa ekonomiczna. Sprężyny z tyłu czy też nadprożu nie wpływają na funkcjonowanie bramy. Można jeszcze wykonać bramę ze sprężynami naciągowymi, wzdłùż prowadnicy. Przy cenie zbliżonej Wiśnia vs Hormann, wybrałbym drugi, lepszy napęd i lepsze piloty.
W Szczecinie mogę polecić Lebo Lubieszyn lub DOD na Modrej.

qbaRD07 17.01.2019 10:41

WieniuZiel królu złoty, wielkie dzięki wezmę oferty i od nich.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.