Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Leśne Krasnale a problem dopalaczy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23829)

lortprodisz 05.05.2015 23:32

Leśne Krasnale a problem dopalaczy
 
Witojcie ,
od kilku tygodni natykam sie na informacje dotyczace nadpobudliwych działań Leśnych krasnali. wreczają nadzwyczaj chetnie niz dotychczas pamiatki pobytu w lesie kazdemu kogo uda im sie zatrzymac stosujac przy tym róznorakie metody na przykład w postaci foto-judaszy a ostatnio nawet popularnym wiertolotem zdalnie sterowanym .
kilka dni temu miałem okazyję zaobserowac działanie krasnali na Pstrążu - tak wreczali kwity jak nigdy , z takim zapałem , wigorem....
kiedy zwnioskowali ze tez bym sie nadał do ich kolekcji danych osobowych
przed oczami ukazał mi sie widok ulatniajacych sie z mojego konta biletów narodowego banku o zróznicowanych nominałach dajacych sume złotych 500 co zaowocowało nagły naciag łańcucha ciegłem bowdena wystepujacym z prawej strony kierownicy i obranie jedynego słusznego kierunku przeciwnego do zblizajacego sie skrzatowozu.
wieczorem,po obdzwonieniu kilku znajomych wyszło ze wyjatkowo , nie wiedzieć niby czemu zagescili ruchy mniej wiecej od kwietnia .

moze ktos mi odpowie co w lesie piszczy ?

pzdr
Prodisz

fassi 05.05.2015 23:44

Milordzie, w niedziele 3 maja (swieto) wracalem z Zielonej Gory do Berlina, zjechalem nad jeziorko w lesie po drodze.. Parking oficjalny. Na parkingu dwa auta krasnali, krasnal jednego auta opierdala goscia za brak smyczy u psa (takie zwierze :D) Drugie auto krasnalowe paczy na moja afre i pewnie szuka sciolki lesne zawieszonej na podwoziu. Wypalilem fajka na plazy jeziora powodujac ogromne zagrozenie pozarowe bo sucho. Nie zostalem zauwazony. Full nielegal.

Po wypaleniu i zgaszeniu peta w wodzie (peta wzialem ze soba do smietnika!) udalem sie z powrotem na ansfalt, spotykajac po drodze jeszcze dwa krasnalowozy na wjazdach do lasow....

Potwierdzam zageszczenie i wysyp. Nigdy tego tam nie spotkalem. Lasow nie udalo sie sprzedac, wiec kase trzeba inaczej posciagac ;)

zaczekaj 06.05.2015 06:00

Potwierdzam. U mnie też pilnują lasu i wręczają mandaciki. Ostrzegają, że łapanek będzie więcej.

wytapatalkowano

Dzieju 06.05.2015 07:51

Wczoraj dotarła do mnie informacja że jednego znajomego drapnęli za rozpalanie ogniska nad jeziorem.
Akcja wyglądała tak że jeden siedzi ukryty w krzakach z lornetką i podaje pozostałym namiary.
Oczywiście czekali jak sobie przygotują ognisko. Druga ekipa zaatakowała jak pojawił się pierwszy płomień.

Wracając w niedzielę z mazur widziałem jak ich patrolówka stała przy niby leśnym parkingu na którym były trzy samochody.
Nerwowo rozglądali się jakby szukając właścicieli.
Pewnie szukali " jelenia" do ukarania.
Chyba jednak jest prowadzona jakaś nagonka na szersza skalę.
Fakt w lasach jest naprawdę bardzo sucho.

NUROFEN 06.05.2015 08:51

i wsadz migajaca latareczke....ze niby ekologiczne ognisko. Wyjmij kiełbase i udawaj ze grillujesz ;-)

Dzieju 06.05.2015 08:57

W sobotę przycumowałem na Nidzkim , rozpaliłem ognisko pilnując by było małe z powodu suchości lasu i nie dymiło by nie zwracać uwagi w końcu to puszcza.
Na szczęście nikt do momentu odpłynięcia nie przyszedł.
Pozostaje grillowanie albo miejsca przeznaczone na ogniska.

sowizdrzal 06.05.2015 09:02

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 431266)
jeden siedzi ukryty w krzakach z lornetką i podaje pozostałym namiary.
Oczywiście czekali jak sobie przygotują ognisko. Druga ekipa zaatakowała jak pojawił się pierwszy płomień...

Taaaaak....
W Beskidzie Małym z okazji majówki niedaleko Leskowca stały (!) dwa patrole.
Czterech szeryfów w majestacie ,,prawa'' i ,,ęnteligiencji'' pouczało turystów o szkodliwości nieprowadzenia psów na smyczy.
100 metrów dalej kilku rowerzystów praktycznie staranowało grupkę pieszych na szlaku. Szeryfowie mieli to jednak w d**ch.

wolly 06.05.2015 09:31

no to staranowali tymi rowerami czy nie bo PRAWIE robi wielką różnicę , chcieliśmy to mamy ewropu jeszcze trochę to będziemy chodzić w kaskach dla naszego bezpieczeństwa , ustawa o lasach obowiązuje cały czas a dziura coraz większa

Adagiio 06.05.2015 09:58

Jazda po lesie jest w tym kraju zabroniona , każdy kto jeździ świadomie łamie zakaz i w razie przydupienia bierze na klatę mandat czy sąd grodzki i nie bardzo rozumiem o czym tu pisać .

sowizdrzal 06.05.2015 10:23

Cytat:

Napisał wolly (Post 431290)
no to staranowali tymi rowerami czy nie bo PRAWIE robi wielką różnicę

Nie taką znowu wielką :) Kary za spowodowanie wypadku lub za spowodowanie zagrożenia są różne, ale jedno i drugie to czyny zabronione.
EDIT: jesteś pewien, że kasa z mandatów zasila ,,dziurę'', a nie budżet PGR LP?

Adagio - wałkowaliśmy już to. Świadomie, ale nie do końca, bo nie zawsze masz pewność, czy dany teren jest leśny, czy nie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.