Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   ..naciaganie lancucha - dla debila ;-) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31819)

jorge 12.04.2019 23:39

Cytat:

Napisał gumpinoga (Post 632748)
jesli to dzial NAT to czemu wczesniejszych postow o AT nikt nie przenosil ? :bow:

A może byście tak zgłaszali ? Ja nie czytam nic o NAT - nie mam, nie czytam.

tyran 26.04.2019 20:45

1 Załącznik(ów)
Tak po prostu...

Palnik 26.04.2019 21:17

Cytat:

Napisał tyran (Post 634511)
Tak po prostu...

bomba :):)

Dzieju 28.04.2019 07:05

Nic dziwnego ze ma minus , pomiar się robi na 10 ogniwkach :)

GregoryS 02.06.2020 18:29

No to skoro yeop juz wie :P To teraz ja ja bede niedoogarnietym żoltodziobem :)
Oczywiscie posialem gdzies instrukcje z ATAS, ale luz, czytam ten watek - widze ze w oryginalnej instrukcji pisza o luzie 35-45 mm. Ok, ide do afry, mierze - ooo jest za duzo. No to naciagam na zloty srodek - jakies 40 mm. Pierwsza pajezdka i niby ok, ale jakos inaczej, zdecydowanie inaczej "brzmi". Jakbym slyszal lozyska ?
Dzisiaj zabralem sie za czyszczenie, umylem w koncu oslone lancucha pokryta dokumentnie kurzem zmieszanym ze smarowidlem lancucha. Oo.. i moim oczom ukazuje sie naklejka - z obrazkiem o luzie lancucha majacym miec 50 mm :) No brawo ja...

Tak ze ATAS - nie 35-45 tylko 50 mm wg naklejki na oslonie.

I pytanie niedoogarnietego motocyklisty - przy luzie juz rzedu 35-40 mm lancuch podciagniety do gory paluchem opiera sie o slizgacz na wahaczu. Czyli te 50 mm mierze miedzy "przycisniety do wahacza" i "luzny zwis" ? :D

Dzieju 02.06.2020 19:55

Za ciasno nadwyręży łożyska , za luźno wytelepie łańcuch.
Nie wiem jak sobie radzicie w NAT ale w AT nie tylko trójce zawsze ustawiam tak by pod obciążeniem jednej osoby ( lub gdy jestem sam opieram się na siedzeniu ile mogę i ręką sięgam pod wahacz) można było dotknąć łańcuchem do końca ślizgu wahacza. Wtedy jest dla jednej optymalnie a jak wsiądzie druga to też nie będzie źle.
I nie interesuje mnie naklejka gdyż mam swoje sprawdzone napięcie.

radiolog 03.06.2020 05:52

Łańcuch nowy naciąga się lekko na początku, nigdy potem nie miałem potrzeby go naciągać, bo wytrzymywał do wymiany.
Różnice w naciągu pomiędzy dociążonym a odciążonym moto są niewielkie, dlatego sprawdzam zawsze na odciążonym wizualnie, żeby był powyżej śruby kiwaczki.

zimny 05.06.2020 11:13

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 684362)
Za ciasno nadwyręży łożyska , za luźno wytelepie łańcuch.
Nie wiem jak sobie radzicie w NAT ale w AT nie tylko trójce zawsze ustawiam tak by pod obciążeniem jednej osoby ( lub gdy jestem sam opieram się na siedzeniu ile mogę i ręką sięgam pod wahacz) można było dotknąć łańcuchem do końca ślizgu wahacza. Wtedy jest dla jednej optymalnie a jak wsiądzie druga to też nie będzie źle.
I nie interesuje mnie naklejka gdyż mam swoje sprawdzone napięcie.

Kiedyś na początku mojej drogi ATomek nauczył mnie dokładnie takiej metody w pierwszej Afryce mojej. Zawsze tak sprawdzałem i było w sam raz - i solo i z pasażerką. W Trampkach się to tak samo sprawdzało pewnie z uwagi na zbliżone geometrie i zakresy pracy. Także polecam!

W DLu niestety wygląda to inaczej i tam raczej miarka i ok 25-30mm. Plus taki że nie wielka różnica między łańcuchem na centralce a pod 2 osobami - taka geometria motocykla.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.