Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Długodystansowe wyprawowe opony (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31067)

Tank 24.01.2018 07:39

Popieram zdanie yeuopa.. dla mnie opona wyprawowa nr 1

Wysłane przy użyciu Tapatanka

chemik 24.01.2018 08:29

To ja też poprę tych dwóch powyżej. Opinie, że E-07 ślizgają się na mokrym to powielanie "urban legend" z internetu. W Rosji jechałem na nich po mżawce, deszczu, ulewie, śniegu i przeżyłem. Ta opona jest twarda (stąd jej żywotność) i na mokrym zachowuje się jak każda twarda opona. Nic lepiej, nic gorzej.
Ale jeśli ktoś ją porównuje do miękkich opon typowo szosowych to rzeczywiście w porównaniu z nimi jest ślisko (jak na każdej innej twardej oponie dualowej).

tadzik 24.01.2018 08:32

Ja miałem mitasa e07 w trampku z tyłu. Jadąc po mokrym dupka latała trochę na boki, ale tylko na jakichś liniach, pasach i tam gdzie na asfalcie był np lepik czy coś takiego. Opona super niezniszczalna :), sprzedałem trampka i pewnie dalej jeździ ;)
Tylko, że ta moja była bardzo stara, miała z 7 albo 8 lat.

Dubel 24.01.2018 08:48

3 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Tank (Post 567122)
Popieram zdanie yeuopa.. dla mnie opona wyprawowa nr 1

Wysłane przy użyciu Tapatanka

Cytat:

Napisał Radarman (Post 567103)
Ja na opony nie żałuję, bo to jedyna rzecz która nas trzyma drogi. Więc tu nie ma co oszczędzać.... Stąd między innymi czytam i pytam.

Zawsze wydawało mi się (z tego co czytałem na różnych forach), że E07 to całkiem niezłe oponki na 50/50. Ostatnio znalazłem taki opis, który wydaje się dobrą opinię E07 podtrzymywać (również w kwestii jazdy po mokrym czarnym czy hamowania).

Zdaję sobie sprawę, że żadna kostka 50/50 nie będzie tak na mokrym asfalcie trzymać jak np. Conti Trail Attack 2. I to chyba norma wielu opon 50/50, nie tylko E07.

Inna sprawa, że ja ani na asfalcie ani na szutrach nie uznaję swoich umiejętności za "riding god" i raczej nie "zamykam" całkowicie bieżnika. Jeżdżę w 90% zgodnie z przepisami itp, bo tu się szaleć nie opłaca.

Jednak jazda na mokrym asfalcie stanowi potencjalną większość i jeśli mam się czuć i jeździć bezpieczniej być może po Dunlopach wrzuce coś innego niż E07.

Sorki, za off-topic. Miało być o długodystansowych oponach wyprawowych...

Nie mylisz czasem E-07
Załącznik 77414
z E-09
Załącznik 77415

Jesli szukasz tego typu opony to moze sprobuj K60/K60 SCOUT powinna sprostac Twoim oczekiwaniom i jest o niebo lepsza od E-07
Załącznik 77416


Cytat:

Napisał chemik (Post 567123)
Ale jeśli ktoś ją porównuje do miękkich opon typowo szosowych to rzeczywiście w porównaniu z nimi jest ślisko (jak na każdej innej twardej oponie dualowej).

Ja mam doswiadczenie i porownuje E-07 z:
- E-09
- E-09 DAKAR
- TKC80
- Karoo T
- Karoo 3
- K60 SCOUT
Wszystkie nowe, wszystkie swieze.

Marcin3City 24.01.2018 09:25

W rozważaniach o Mitasach została jeszcze E 08, zrobiłem na komplecie około 9tyś km, głównie asfalt, na mokrym jak to twarda opona, na szutrze daje radę, błoto i mokra trawa lipa, Wytrzymałość na wysokim poziomie.

strażak 24.01.2018 09:46

1 Załącznik(ów)
W ostatnich latach na E07 zrobiłem Stany, Mongolię, Bajkał, Magadan i coś tam jeszcze:oldman:
Nie, nie na jednym komplecie:D
Wcześniej miałem 2 razy K60, też spoko ale ich obecne ceny są mało akceptowalne.
Inne popierdółki też były.
Dobrze chemik napisał o ich uślizgach, urban legend :Thumbs_Up:
E07 to zajebista opona, szczerze ją polecam.


Aby nie było aż tak pięknie, DOT 0916 w rozmiarze 110/80/19, pękała dookoła rantu. Trafiłem 2 razy na ten sam DOT i tak samo pękały. Powietrze nie schodziło ale jadąc 160 km/h miało się z tyłu głowy myśli o popekanej oponie. Za pierwszym razem Olek Motocykle wymienił mi na gwarancji, drugi raz już nie chcieli.
Z drugiej strony, tak zajechanego szrota też bym nie wymienił:D
Także trzeba na ten rocznik i rozmiar uważać.

tommi 24.01.2018 12:23

No ciekawe z tymi e07 - założyłem komplet do nat - w mojej ocenie kupa straszna. Zmiana pasa na śliskim - miota tyłem na liniach strach pas zmienić. Suchy i ciepły asfalt miękkie strasznie się robią, moto pływa jak stara łajba. Ubite szutry - tyłem można na wysokiej 4ce zamiatać, siła napędowa słabiutka. Dodatkowo po kilku kkm popękały/pojawiły się spękania gumy pomiędzy "kostkami". Jak już musi być dual to k60 są w mojej ocenie najlepsze.
Mitas e09 inna bajka - dla mnie robi robotę i na twardym i poza. Na suchym i mokrym. Tylko przebiegi liche, za to cena b. dobra.

Emek 24.01.2018 12:32

Czyli jak zwykle ilu kierowników tyle opinii :D.

yeuop 24.01.2018 12:44

Która opona (komplet) może pozwolić na najdluzszy przebieg na NAT?
Kij z przyczepnoscia i kij z wlasciwosciami w terenie, kij z cena, mnie tylko przebieg interesuje.

madafakinges 24.01.2018 12:56


Na samochodowej spokojnie z 80tyś zrobisz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.