Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Suzuki Grand Vitara (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17223)

czosnek 15.03.2013 17:02

Suzuki Grand Vitara
 
1 Załącznik(ów)
Powoli obwąchuje temat 4x4 i jak to zwykle bywa pojawia się dużo pytań.
Czytając o różnych autach, niespodziewanie pojawił się temat Grand Vitary jako fajnego uniwersalnego auta, który na asfalcie zapewnia komfort a oprócz tego jest dzielny w terenie.
Czy mieliście kontakt z tym samochodem? Jakieś opinie?
Chciałbym aby auto było autem codzienno - wyprawowym bez ambicji topienia, rycia w bagnie po dach itp.

Bardzo podoba mi się doprowadzenie do takiego stanu

Załącznik 38628




Tu pojawia się drugie pytanie a mianowicie ile na początek trzeba zainwestować w golasa aby choć trochę przypominał coś takiego? (podniesienie, większe kola, stalowe zderzaki - ten na zdjeciu akurat ich nie ma, bagażnik dachowy, osłona pod silnikiem)

Będę wdzięczny za rady :)

spider2you 15.03.2013 17:30

To zależy w jakim stanie kupisz auto, bo zakładając, że w dobrym, to będzie mniej więcej tak:
1. Zawiecha komplet Ironman4x4 2600 zł na amorkach gazowych, a 3000 zł na olejach, inne droższe (OME, KONI, H&R)
2. Osłony stalowe komplet, czyli chłodnica, silnik, skrzynia i zbiornik paliwa ok. 2000 zł
3. Felgi stalowe ok. 250 zł sztuka
4. Opony AT, tak od 550 zł sztuka nowe, 350 zł nalewki
5. Zderzak to raczej trzeba zrobić u pana Miecia, koszt ok. 1500-2000 zł
6. Wyciągarka tania od 1200 zł, dobra ok. 2000-2500 zł, do tego lina syntetyczna (to fajna opcja, dobra lina to min. 1000 zł)
7. Namiot dachowy, dobry i na lata, gruby materiał, przedsionek, etc. to 4500 zł, słabsze ok. 1000 zł taniej.

Podsumuj.

czosnek 15.03.2013 18:21

Tak właśnie myślałem, że się piękna skarbonka robi :) Dzięki, dało mi to pogląd jak planować budżet.

pałeł 15.03.2013 19:14

stalowe zderzaki olej ciężkie, to i mało praktyczne jak do turystyki
możesz próbować dziergac z alu ale wtedy drogo

wyciagarka to tez przydaś fajnie ze jest ale bez wincha w błoto po klamki zwyczjnie nie wjedziesz :)

spaider zapomniałeś dodać lamp kurnika i cb i snorka :)

coś koło 3500 w sumie :)

czosnek 15.03.2013 19:38

Gadżety można dokładać stopniowo, w miarę przypływu gotówki natomiast bardzo mnie interesują opinie dotyczące Grand Vitary. Macie jakieś doświadczenia w temacie? :)

spider2you 15.03.2013 20:00

Fajne auto, tak poprostu.
Na trasy mało wygodne, jak ma współczesne standardy SUVa, ale w terenie najdzielniejsze.
Snorkel jakieś 550 zł.
Kurnika nie trzeba, bo namiot montuje się do relingów.
Zderzak TYLKO stalowy, bo jak przpierniczysz, to inne pogniesz, a o drzewo się nieraz zaprzeć trzeba.
Czosnek kup ładną sztukę, zrób zawias i osłony, wrzuć AT-ki i w drogę, resztę dokupisz z czasem.

pałeł 15.03.2013 21:27

auto no fajne ma chyba reduktor nawet
mam dwa Mitsubishi pojare 2 generacji i L200 z 3gen o tych moge cos tam powiedziec bo znam


zderzaki stalowe weryfikuje zycie i zawias :) czyli masz plus ładnych kilo gratis

pojara2 calkowita seria
kiedys na parkingu przed budowa po fajrancie chciałem wyjechac miedzy samochodami zamiast do okolą po 16h a ze mnie zastawili to nie zauważyłem ze rano podjechałem pod taki betoniak
do wysokosci maski -10cm
czyli cos kole 80cm najmniej w podstawie jakies 60x60cm (sam nie byłem wstanie tego ruszyc ) wjec do produ a tu zonk ze koła były jakies 30cm nad ziemia a ja ostro zdziwiony co jest :) wiec wsteczny i
betoniak został przewrócony mi się "zepsuła" ramka na tablice i po wyjechaniu tyłem zabraniu tablicy i wyklepaniu oryginalnej osłony pod silnikiem nic nie było :)
a zderzaki org (całkowita seria)

jak urwie będzie motał zamiast zderzaków lepiej opony kupić

Mirmil 15.03.2013 23:36

Vitara mala,do bagaznika wchodzi 3 plecaki w pionie, wiec jako wyprawowy to tak srednio sie nadaje, jak trzeba wziasc rzeczy do campingowania,ciuchy jedzenie,to wiecej niz w 2 osoby ciezko pojechac.
Po terenie jezdzi-jak ma dobrego kierownika, zagazowana benzyna2.0 pali 12-20 gazu, wiec w miare malo. Vitara ma reduktor,sztywny most z tylu.
Jakbym mial taka motac, to bym nie kupowal, bo wtedy juz nie ma ani ekonomi,ani konfortu na drodze, a terenie duzo sie nie poprawi. Od razulepiej kupic terrano :)

spider2you 16.03.2013 00:29

Ale Czosnek pokazuje już miedzą budę Wiertarki, więc pewno chce coś młodszego?
Wszystko zależy od tego, gdzie będzie chciał jeździć, jak szutry i inne lajty, to wystarczy mu zawias, opona i osłona i będzie miał cywila z opcją namiotu na dach, ale jak chce się poczochrać, to już powinien pomyśleć o czymś innym.
Wyprawowo lajtowo - GW, Sorento, a jak trza, to i Golf się nadaje lub wynajem campera
Wyprawowo i mocniej - Discovery, Patrol, Tujota
Wyprawowo i średnio - Disco II, Jeep WJ, Terrano, Hilux i wiele innych.

czosnek 16.03.2013 10:45

Jakoś sobie w bani zakodowałem, że wolałbym samochód, który wiekowo nie przekroczył 10 lat a z tego co widzę Vitary w miarę młode są sensowne cenowo.
Jeśli chodzi o przeznaczenie to szukam takiej trochę samochodowej Afryki - chyba najlepiej określa to "wyprawowo i czasem średnio" ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.