Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Obniżenie wydechu? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19855)

JoseLoco 01.01.2014 13:02

Obniżenie wydechu?
 
Zastanawiam się nad obniżeniem wydechu, co by można było zmieścić kufry.
Czy ktoś z bardziej doświadczonej braci może mnie uświadomić w tym temacie?
Czy warto i jakie są wady i zalety takiej przeróbki?

Marcin-BB 01.01.2014 13:50

Wada jest tylko jedna- wygląd:(
Mój sąsiad- M.Merta (MertaSpecialParts) ,robi takie obniżenia jak klient chce mieć węższe stelaże pod kufry. Jednak, żeby uzyskać konkretne zwężenie stelaża trzeba puścić wydech prawie poziomo- jak w MZ-tce. W niczym to nie przeszkadza jeśli chodzi o jazdę, ale wygląda :Thumbs_Down:
Tu masz opcję pośrednią-tzn. minimalne obniżenie wydechu i łamany stelaż kufra. Wygląda ok, ale zmniejszona jest objętość prawego kuferka.
http://mertaspecialparts.com/bagazni...lny-xrv-rd-07/

JarekAT 01.01.2014 13:51

Plusem, węższa dupa :)
Minus, już Afryka nie wygląda tak kozacko jak z zadartym wydechem. Wygląda jak by ogon podkuliła ;).

Jeździłem z obniżonym wydechem tylko kilkukrotnie, kiedy były zamontowane kufry boczne.

Marcin-BB 01.01.2014 14:01

Najlepszą opcją jest węższy, akcesoryjny wydech- np. LeoVince, i wąski stelaż- dorobiony pod taki wydech. Ale cena Leo potrafi dobić:(
Można też po prostu zdjąć ramkę- tą drucianą- z wydechu i zrobić stelaż bardzo wąsko- "na styk" i mocowanie zrobić na śruby-skręcane (normalnie jest system zaczepów bez użycia narzędzi- i on wymaga dystansu kilku cm między ramką stelaża a tłumikiem). Jak zastosujesz mocowanie prawego kufra na śruby do ramki stelaża to oszczędzasz jakieś 5 cm na szerokości,Trochę to będzie utrudniało montaż kufrów, ale jak jeździsz z kuframi sporadycznie i zakładasz je raz- na czas wyprawy, bez ściągania co chwila- to idzie wytrzymać. A szerokość jest wtedy niewiele większa niż przy obniżonym wydechu.

puszek 01.01.2014 15:14

Mam obniżony wydech - pomiędzy kuframi jest 44 cm...Ale tylko dwa razy jechałem z kufrem.W tym raz wykręcił mi nogę a za drugim razem omal jej nie złamał...Kufry tylko na asfalt, chyba ze bardzo wysoko jak u ropucha...ale to też ma złe strony...Tylko worki :-)))
Wydech poziomo to łatwiejszy przelot i plus 5 % mocy :-)))

madafakinges 01.01.2014 19:23

Cytat:

Napisał puszek (Post 354374)
Wydech poziomo to łatwiejszy przelot i plus 5 % mocy :-)))

Wiadomo pod górę spaliną ciężej wylatywać:D

puszek 01.01.2014 20:11

No właśnie :-))) Madafaka A poza tym podkręcony ogon do góry zawirowywuje gazy i utrudnia falowe się ich przemieszczanie. Każdy porządny samolot ma wydech prosto.

Dla obniżających uwaga - wydech standartowy będzie wchodził w kolizję z ośką tylną przy dobiciu tylnego koła.. Trzeba na to zwrócić uwagę..

Rolo 01.01.2014 20:23

1 Załącznik(ów)
Ja tak mam (po Niemcu, widocznie miał wąsko po drodze jak nią do kościoła jeździł). Wad nie zauważyłem, zalet też nie, ale to dlatego, że z kuframi nie jeżdze, ale jak widziałem inną Afrykę z kuframi o szerokości Wołgi przeciskającą się przez korki to to chyba ma sens. Aaaa no i rzeczywiście szybciej jedzie bo ma dodatkowy odrzut :p

Scorpi 01.01.2014 20:33

7 Załącznik(ów)
U mnie mam obnizony wydech i nie ma z tym zadnego problemu. zrobiłęm to za pomoca dwóch płaskowników odpowiednio skreconych. Przednie mocowanie płaskownik krótki ok 4cm , tylne mocowanie ok 10 cm. Z racji tego ze mam dosć wysoko stelaze pod hepco beckery junior to wydech nie jest opbnizony az tak drastycznie. Miałem pierw szersze stelaze i oryginalna pozycje wydechu ale nie szło tym jezdzić , brakowało tylko tabliczki TIR. teraz jest elegancko. Wydech idzie równolegle do lini podstawy kanapy. musiałem jednoczesnie wystawic na płaskownikach kierunki do tyłu.

puszek 01.01.2014 20:44

1 Załącznik(ów)
U mnie trochę mniejsza pucha...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.