Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Zgubione dokumenty motocykla - wszystkie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36991)

Lakrua 30.03.2020 13:32

Zgubione dokumenty motocykla - wszystkie
 
Witam.
Na jesień kupiłem motocykl od dilera z przebiegiem 500 km. Przyjechałem na jakiego tablicach, motocykl spoczął w garażu. Ostatnio postanowiłem ze wkoncu się wezmę za ten pojazd i go zarejestruje na siebie i pojawił się problem, nie mam żadnych dokumentów do tego pojazdu. Prawdopodbie wszystko było w jednej koszulce tj. Karta pojazdu, karta gwarancyjna , umowa kupna itd. itd. Prawdopodobnie przy któryś zimowych porządkach wszystko wyładowało przez przypadek w koszu. Moje pytanie jest do którego urzędu iść najpierw i jak się za to zabrać ?

Emek 30.03.2020 13:34

Najpierw wyciągnij kopię umowy od dealera. Bez tego nic raczej nie wskórasz.

Pawel_z_Jasla 30.03.2020 14:28

Rozumiem, że motocykl był już w kraju zarejestrowany /na dilera/ ?? Jeśli tak to sprawa dość prosta choć w tym czasie pewnie dość kłopotliwa - koronawirus i ograniczone działanie urzędów. Emek dobrze prawi, dokument potwierdzający własność, przeniesienie własności /inaczej nikt z Tobą gadał nie będzie bo "Pan stroną nie jesteś"/ - w tym przypadku kopia faktury, rachunku czy innej umowy /w razie "W" umowę kupna przy zgodzie obu stron można napisać ponownie, oczywiście jeśli sprzedający nie podejmował ze swoją kopią czynności urzędowych czyt. wyrejestrowania/ i wizyta w Wydz. Komunikacji. Reszty dowiesz się tam, trzeba będzie trochę kwitów powypełniać /oświadczenia o zagubieniu, wnioski o duplikaty-zaświadczenia z potw. danych pojazdu, itp. - co kraj to obyczaj więc piszę ogólnie/. Trochę kiepściej jeśli moto było sprowadzone bo pierwsza rejestracja w kraju tylko na podstawie ori dokumentów z kraju pochodzenie/poprzedniej rejestracji /bez tego temat raczej ciężki ale da się w większości przypadków uzyskać duplikaty zagranicznych dokumentów choć tu będzie potrzebne zaangażowanie importera. Jeśli sprzęt nigdy, nigdzie nie rejestrowany i sprzedawany jako fabrycznie nowy to piłka na połowie "przeciwnika", musisz gadać z dilerem bo to on przy odrobinie dobrej woli uzyska duplikaty homologacji i innych magicznych papierów.
Ps.
Jak masz kogoś w Wydz. Komunikacji to najsampierw, zanim cokolwiek zaczniesz ogarniać, pogadaj bo czasami jakimś nieprzemyślanych, przedwczesnym ruchem zamkniesz sobie drogę albo ja mocno skomplikujesz - tak jak pisałem, co kraj to obyczaj więc to co u mnie tak wygląda u Ciebie może być zupełnie inaczej. W Polsce niezbadane są wyroki boskie, decyzje organów i wyroki sądów:mur:;)
A tak przy okazji, bez złośliwości - zapewne wiedziałeś, że na przerejestrowanie masz 30 dni ?? Ja tam jakimś zdeklarowanym legalistą nie jestem ale z doświadczenia wiem /niestety własnego/, że jak coś odwlekam za długo to zazwyczaj spierd... i w efekcie mam przejeb... - kiedyś "zagubiłem" dokumenty sprowadzonego z Francji Patrola, ile mnie to kosztowało /rejestracja w Czechach na podstawie fotokopii i późniejsza w kraju na podstawie dok. czeskich/ to ja dobrze wiem i do końca swoich dni zapamiętam.

Cezar3 30.03.2020 15:21

30 dni jest na zgłoszenie zakupu/sprzedaży w urzędzie, a nie na przerejestrowanie.
Chodzi o uiszczenie opłat i przekazanie wiedzy, że się jest/przestało być posiadaczem pojazdu.

Pawel_z_Jasla 30.03.2020 16:12

Ugryzłem się w język:mur: - oczywiście masz rację ...

mateo88 30.03.2020 16:27

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 674660)
30 dni jest na zgłoszenie zakupu/sprzedaży w urzędzie, a nie na przerejestrowanie.
Chodzi o uiszczenie opłat i przekazanie wiedzy, że się jest/przestało być posiadaczem pojazdu.


W takim razie ile mamy czasu na przerejestrowanie pojazdu od chwili zgłoszenia zakupu w WK ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Emek 30.03.2020 16:38

30 dni od daty nabycia. Tak że się streszczaj Mati.

consigliero 30.03.2020 16:51

1 Załącznik(ów)
A wszystko załatwisz przez ePUAP, nie tak że jestem ich fanem ale widziałem tam nawet przygotowane odnośniki

Wojtkuuu 30.03.2020 17:05

Zdalnie można zgłosić zbycie/nabycie pojazdu. Niestety zarejestrowanie/przerejestrowanie nie jest możliwe w tym trybie.

Cezar3 30.03.2020 17:07

Cytat:

Napisał mateo88 (Post 674665)
W takim razie ile mamy czasu na przerejestrowanie pojazdu od chwili zgłoszenia zakupu w WK ?

W ch,,,j czasu :)
Na zgłoszenie jest 30 dni.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.