Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Włóczęga 2020 - ktoś ma ochotę? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36250)

mirkoslawski 24.11.2019 11:48

Włóczęga 2020 - ktoś ma ochotę?
 
Cześć,
w 2020 chciałbym swoją Dziczyzną pojechać gdzieś się powłóczyć po Europie - chyba, że ktoś ma busa i lawetę, to możemy pojechać do Azji się powłóczyć ;)
Optymalnie w 4 motocykle.
Cel - włóczęga z namiotami, szukanie widoków poza asfaltami ale niekoniecznie kozich ścieżek (choć jak się zdarzy, to czemu nie? ;)), opcja bez planu wielkiego, bez napinania się o o cokolwiek a już na pewno o to, żeby coś koniecznie zwiedzić albo gdzieś koniecznie dojechać. Jeśli lubisz plan od linijki i gdybyś miał wybór zwiedzania muzeum lub spanie w bacówce w Karpatach i wybrałbyś zwiedzanie muzeum - to nie jest "ogłoszenie" dla Ciebie ;)
Budżet - jak najmniejszy ale ma wystarczać na alkohol! :D
Termin - do ustalenia
Czas - maks 14 dni
Kierunek - raczej wschód lub południowy wschód, generalnie tam, gdzie można pojeździć poza autostradami i asfaltami, gdzie można rozbić namiot albo znaleźć kwaterę za "grosze". Północ też wchodzi w grę ale tam drogo...Opcja "bus + przyczepa" i np. Azja wchodzi w grę!
Motocykle (i opony - to ważne! :)) - ja Dziczyzna czyli KTM 990, kostkopodobne raczej obligo, bo nie chcę być na asfaltach dłużej niż to konieczne (choć przeloty pewnie będą nieuniknione).
To nie jest oferta w rozumieniu KC i zastrzegam, że może nie dojść do wyjazdu w ogóle a już na pewno nie daję gwarancji na wygodne podróżowanie :Thumbs_Up:

JarekO 24.11.2019 11:53

Mamy podobny plan w okresie BC 2020. Bardziej jednak 7 dni. Trasa jest już wybrana :).

pattryk 24.11.2019 15:19

Cytat:

Napisał JarekO (Post 659117)
Mamy podobny plan w okresie BC 2020. Bardziej jednak 7 dni. Trasa jest już wybrana :).

Podrzuć coś więcej, może być na priv jeśli nie chcesz official.

Brzeszczot 24.11.2019 15:37

czegoś tu nie rozumiem szukasz kogoś z autem i lawetą i nie gwarantujesz wygodnego podróżowania ? to może jakiś casting na auta

mirkoslawski 24.11.2019 16:14

Cytat:

Napisał Brzeszczot (Post 659139)
czegoś tu nie rozumiem szukasz kogoś z autem i lawetą i nie gwarantujesz wygodnego podróżowania ? to może jakiś casting na auta

Sorry, ale zrewanżuje się, bo ja nie rozumiem, o czym piszesz.
A na marginesie, może przeczytaj całość? Ty naprawdę widzisz jakiś casting??? :dizzy:
I ja szukam lawety? :mur::dizzy:

szymon.c 24.11.2019 17:02

PW poszła.

mirkoslawski 24.11.2019 17:21

Cytat:

Napisał szymon.c (Post 659152)
PW poszła.

Na razie nic nie doszło

szymon.c 24.11.2019 17:30

Panie ja mam wolne internety, a te taptalki działają szybciej niż mi elektrony z komputera wypadają.

mirkoslawski 24.11.2019 17:40

Cytat:

Napisał szymon.c (Post 659157)
Panie ja mam wolne internety, a te taptalki działają szybciej niż mi elektrony z komputera wypadają.

:D;)

Już jest coś więc zaraz odpiszę ;)

JaroGL 24.11.2019 18:16

2 tyg na Azję to chyba trochę mało? Na Bałkany ok.

Emek 24.11.2019 18:25

Bałkany to raczej nie wschód :D. Nawet na Gruzję to mało chyba że lawetowo i na miejscu te 2 tygodnie ale dojdą koszty transportu w okolicach 1000 juri więc budżetowo nie będzie. Jak na wschód, po taniości i relatywnie blisko to można ruską Karelię i tamte okolice offowo pozwiedzać. Chyba dżony z ekipą robili ten kierunek ostatnio o ile dobrze pamiętam.

mirkoslawski 24.11.2019 18:53

Lawet jest możliwa, a budżetowo to dla mnie oznacza jak najtaniej ale to nie oznacza, że mam 1000 i chce 2 tygodnie przeżyć ;) Jak będzie pomysł i możliwość dojazdu lawetą do Gruzji czy gdziekolwiek indziej, to czemu nie ;) na razie jest już nas wstępnie dwóch, jeszcze 2 motocykle i można dumać. Karelia też pasi, chociaż wolę góry ale generalnie chodzi o jazdę i przygody ;) Kiedyś myślałem o Finlandii...zobaczymy ;) Bałkany te, mają jeszcze miejsca, w których nie byłem hehe

dawid8210 24.11.2019 20:37

Wrzesien wchodzi w grę?Mam cały wolny:D

mirkoslawski 24.11.2019 20:39

Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 659187)
Wrzesien wchodzi w grę?Mam cały wolny:D

O widzisz :)
Wrzesień to może jakiś tydzień ale celuję z Włóczęgą raczej czerwiec, może wakacje - wszystko kwestia dogadania z uczestnikami :) Raczej jednak czerwiec (długi dzień, mniejsza teoretycznie ilość opadów, itp, itd)

dawid8210 24.11.2019 20:44

W sumie racja.Logiczne:)

Pirania 24.11.2019 20:50

Czerwiec to chyba jeden z fajniejszych terminów na włóczęgę..:Thumbs_Up:
Śledzę wątek..;))

mirkoslawski 24.11.2019 20:55

Cytat:

Napisał Pirania (Post 659190)
Czerwiec to chyba jeden z fajniejszych terminów na włóczęgę..:Thumbs_Up:
Śledzę wątek..;))

Jak coś to zapraszam do włóczenia się :D:Thumbs_Up:

RonDell 24.11.2019 20:58

Jak będziecie w okolicy to spikniemy się.
http://africatwin.com.pl/showpost.ph...31&postcount=1

mirkoslawski 24.11.2019 21:05

Cytat:

Napisał RonDell (Post 659193)
Jak będziecie w okolicy to spikniemy się.
http://africatwin.com.pl/showpost.ph...31&postcount=1

:Thumbs_Up:

ArturS 24.11.2019 21:53

Mirek, w przyszłym roku chcę wrócić do Gruzji, mam niedosyt, bo pogoda nie wypaliła. Jak ma wypalić, to będzie jeden 950adv, ja zapewne na Tenerce, o ile będę za nią pewny, bo po ostatnich tuningach wolę Huskę.
Śpimy po krzakach, od alkoholu nie stronimy, ze względu na dość dużo miejsc "must see" trzymamy się rygoru pobudki jak jeszcze słońce się nie wychyliło. Nie każdemu to pasuje, a nawet większości, ale jak się niema miesiąca urlopu, to jedyna opcja. Zresztą wolę w ciągu dnia strzelić piwko, zrobić przepierkę i wysuszyć ciuchy w upale, niż w nim gonić do bólu. Pensjun/kwatera to ostateczność lub "w planie" (tylko jedno miejsce przychodzi mi do głowy).
Czas operacyjny liczę jak przy poprzednim wyjeździe - 2 doby dojazd, 2 doby powrót, na miejscu najlepiej 10-14 dni, do ustalenia. Koszty przejazdu w dwie strony na pewno poniżej 2000zł/os., zależy ile osób pojedzie, czy uda mi się busa przerobić na 6os itd.

mirkoslawski 24.11.2019 21:58

Cytat:

Napisał ArturS (Post 659200)
Mirek, w przyszłym roku chcę wrócić do Gruzji, mam niedosyt, bo pogoda nie wypaliła. Jak ma wypalić, to będzie jeden 950adv, ja zapewne na Tenerce, o ile będę za nią pewny, bo po ostatnich tuningach wolę Huskę.
Śpimy po krzakach, od alkoholu nie stronimy, ze względu na dość dużo miejsc "must see" trzymamy się rygoru pobudki jak jeszcze słońce się nie wychyliło. Nie każdemu to pasuje, a nawet większości, ale jak się niema miesiąca urlopu, to jedyna opcja. Zresztą wolę w ciągu dnia strzelić piwko, zrobić przepierkę i wysuszyć ciuchy w upale, niż w nim gonić do bólu. Pensjun/kwatera to ostateczność lub "w planie" (tylko jedno miejsce przychodzi mi do głowy).
Czas operacyjny liczę jak przy poprzednim wyjeździe - 2 doby dojazd, 2 doby powrót, na miejscu najlepiej 10-14 dni, do ustalenia. Koszty przejazdu w dwie strony na pewno poniżej 2000zł/os., zależy ile osób pojedzie, czy uda mi się busa przerobić na 6os itd.

Artur, więcej niż 14 łącznie mieć nie będę...kiedy planujesz jechać? Rygor mnie "powstrzymuje" bo ja preferuję wręcz przeciwnie (choć najczęściej właśnie tak wstaję :D ). Cena super :Thumbs_Up:

Mijamoto 26.11.2019 10:05

Serbia, Czarnogóra a głównie Albania. Jeżeli trafisz w te rejony w czerwcu, niewykluczone, że się spotkamy. Obserwuje wątek.

mirkoslawski 26.11.2019 21:34

Cytat:

Napisał Mijamoto (Post 659389)
Serbia, Czarnogóra a głównie Albania. Jeżeli trafisz w te rejony w czerwcu, niewykluczone, że się spotkamy. Obserwuje wątek.

No jest taka możliwość, że w tamte strony mnie/nas zawieje. Jak coś to zapraszam :Thumbs_Up:

madafakinges 26.11.2019 22:24

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29347&page=13
Polecam sobie przypomnieć przed wyjazdem.

mirkoslawski 26.11.2019 22:28

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 659441)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29347&page=13
Polecam sobie przypomnieć przed wyjazdem.

Komu?
Ja pamiętam i drugi raz i tak bym pojechał z Mateuszem :)

sluza 27.11.2019 20:33

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 659441)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29347&page=13
Polecam sobie przypomnieć przed wyjazdem.

Święta prawda :) powinieneś jasno określić swoje wymagania w pierwszym poście, żeby nie skończyło się jak w tej Czarnogórze :) ja z Mateuszem też bym pojechał jeszcze raz

mirkoslawski 27.11.2019 20:49

Panowie, jakie wymagania???! O co wam chodzi, nie bardzo rozumiem ale jak martwicie się o mnie - zupełnie nie potrzebnie! Dziękuję!
Jeśli martwicie się o moich ewentualnych Towarzyszy podróży - również dziękuję w ich imieniu ;)
Napisałem wyraźnie, na czym polega wyjazd i nie zamierzam niczego doprecyzowywać, więc to co "powinienem", zrobiłem.

Zdrowia

madafakinges 27.11.2019 21:20

Pisałem ci na priv napisze i tu.
Uważam, że jak się ma ciężko wygospodarowany tydzień raz w roku, to trochę ryzykownie umawiać się z kimś 'niesprawdzonym' bo może się to skończyć kiepsko.

mirkoslawski 27.11.2019 21:54

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 659610)
Pisałem ci na priv napisze i tu.
Uważam, że jak się ma ciężko wygospodarowany tydzień raz w roku, to trochę ryzykownie umawiać się z kimś 'niesprawdzonym' bo może się to skończyć kiepsko.

Może. Z Matim się znaliśmy wtedy i i tak się skończyło samotnym powrotem. Nigdy nie ma i nie będzie gwarancji - ważne, żeby szczęśliwie i cało wrócić. Tym razem celuję w 4 motocykle - łatwiej przetrwać ewentualne kryzysy :Thumbs_Up:

wojtekk 27.11.2019 22:17

Zupełnie nie ma zwiaxku między wzrostem liczby a spadkiem liczby. Z jednej strony ze wzrostem liczby uczestników a z drugiej ze spadkiem liczby konfliktów. Mój głos tylko w tej sprawie :) zupełnie nie tykam meritum poza oczekiwaniem na relacje :)

mirkoslawski 27.11.2019 22:26

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 659622)
Zupełnie nie ma zwiaxku między wzrostem liczby a spadkiem liczby. Z jednej strony ze wzrostem liczby uczestników a z drugiej ze spadkiem liczby konfliktów. Mój głos tylko w tej sprawie :) zupełnie nie tykam meritum poza oczekiwaniem na relacje :)

No ma Wojtku. Przynajmniej teoretycznie - ale nie o tym ani temat, ani czas :Thumbs_Up:
Tam gdzie ludzie, tam konflikty - i to normalne :) Trzeba je rozwiązywać a naiwnością jest sądzić, że jest wzór, który sprawia, że życie jest "bajką" :Thumbs_Up:;)

Adagiio 28.11.2019 06:55

Jest przynajmniej dwie zasady do zachowania. Przede wszystkim ta “ co dzieje się w grupie, zostaje w grupie “.
Druga to zanim z kimś gdzieś na dłużej niż łikend pojedziesz należy sie poznać, wspólnie przejechać i ocenić czy umiejętności i charaktery są kompatybilne :haha2:.
Zdrowia.

mirkoslawski 28.11.2019 07:09

A w temacie wątku, jeśli jednak pomimo wszystko ktoś miałby ochotę spróbować, to zapraszam :)

Brambi 28.11.2019 20:01

Chętnie bym się przyłączył :) tak raczej tak :) aczkolwiek, tudzież też lubię luz

mirkoslawski 28.11.2019 22:03

Cytat:

Napisał Brambi (Post 659735)
Chętnie bym się przyłączył :) tak raczej tak :) aczkolwiek, tudzież też lubię luz

No i GIT! To na teraz jest nas "prawie na pewno" 3 ;) Bądźmy w kontakcie - początkiem roku spróbujemy dogadać termin i może kierunek ;)

Tymczasem jeszcze najwyżej jeden śmiałek, co nie boi się kaca :D

szymon.c 30.11.2019 11:02

Zaraz, zaraz; o tym kacu nic nie ma w pierwszym poście. :haha2:

mirkoslawski 30.11.2019 11:06

Cytat:

Napisał szymon.c (Post 659913)
Zaraz, zaraz; o tym kacu nic nie ma w pierwszym poście. :haha2:

:D:haha2::haha2:
To zapomniałem dodać? :haha2::umowa:

Brambi 10.12.2019 22:43

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659746)
No i GIT! To na teraz jest nas "prawie na pewno" 3 ;) Bądźmy w kontakcie - początkiem roku spróbujemy dogadać termin i może kierunek ;)

Tymczasem jeszcze najwyżej jeden śmiałek, co nie boi się kaca :D

Tak :D jeśli chodzi o kontakt. A kac to chu...

ex1 11.12.2019 00:00

jeżeli nie wiadomo gdzie jedziemy, nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo z kim... to ja bym się zapisał.. :D

choć.wiadomo że jak już będzie wiadomo.. co godzi i jak... to nie wiadomo tak naprawdę kto naprawdę.pojedzie.. ;)

mirkoslawski 11.12.2019 06:15

Cytat:

Napisał ex1 (Post 661162)
jeżeli nie wiadomo gdzie jedziemy, nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo z kim... to ja bym się zapisał.. :D

choć.wiadomo że jak już będzie wiadomo.. co godzi i jak... to nie wiadomo tak naprawdę kto naprawdę.pojedzie.. ;)

Ex, no to jesteś na liście i zamykamy zapisy :D

No i git, teraz tylko ustalić czy jedziemy, kiedy, gdzie i po co :haha2::haha2:
A tak na poważnie w styczniu proponuję ustalić termin i może kierunek - co Wy na to?

Śwagier 12.12.2019 23:49

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 661166)
Ex, no to jesteś na liście i zamykamy zapisy :D

No i git, teraz tylko ustalić czy jedziemy, kiedy, gdzie i po co :haha2::haha2:
A tak na poważnie w styczniu proponuję ustalić termin i może kierunek - co Wy na to?

lista rezerwowa też otwarta ? wiadomo jak jest...teraz wszyscy chętni ...im blizej tym życie weryfikuje plany:dizzy:

aadamuss 13.12.2019 13:43

Na rezerwową też mogę się dopisać, bez zobowiazan.

mirkoslawski 13.12.2019 14:46

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 661497)
Na rezerwową też mogę się dopisać, bez zobowiazan.

No pewnie:Thumbs_Up:

mirkoslawski 29.12.2019 10:14

Dobra,Pany - mi się jakoś tam klaruje powoli i może już czas rzucić jakieś terminy? Żeby było łatwiej gadać, dajcie mi na PW telefony do siebie, zrobię nam grupę na Whats up ;)
Wstępnie mógłbym jechać na przełomie maja - czerwca (albo na początku czerwca, choć to już trudniejsze).
trzeba nam ustalić tylko kierunek i włóczęgi :):)

Franz 29.12.2019 11:04

Przelom maj- czerwiec uciekną wam fajne rejony na Balkanach z powodu mozliwego jeszcze śniegu. Fakt zależy to od zimy . Od polowy sniegu raczej juz nigdzie nie ma .

mirkoslawski 29.12.2019 11:14

Cytat:

Napisał Franz (Post 663232)
Przelom maj- czerwiec uciekną wam fajne rejony na Balkanach z powodu mozliwego jeszcze śniegu. Fakt zależy to od zimy . Od polowy sniegu raczej juz nigdzie nie ma .

Franz, masz racje - zależy od zimy. w 2017 roku pod koniec maja przejechaliśmy Transalpine a śnieg leżał powyżej 2400 m.n.p.m. w połowie czerwca najpóźniej muszę być w robocie więc nie bardzo mam jak inaczej...ale za to dzień najdłuższy no i przed sezonem :):Thumbs_Up:

Franz 29.12.2019 11:18

Ja tam jeżdżę od 20 lat - dlatego napisalem ze może być różnie. W styczniu nie jesteś w stanie stwierdzić
jaka bedzie zima. Urlop to ma sie raz , dwa razy w roku
szkoda ..go spartolic

mirkoslawski 29.12.2019 11:28

Cytat:

Napisał Franz (Post 663234)
Ja tam jeżdżę od 20 lat - dlatego napisalem ze może być różnie. W styczniu nie jesteś w stanie stwierdzić
jaka bedzie zima. Urlop to ma sie raz , dwa razy w roku
szkoda ..go spartolic

No chciałbym bardzo mieć urlop na moto, nie na sankach...no ale w sumie to jeszcze nie wiadomo, gdzie jedziemy :D
Czas niestety to też nie guma...rodzina też chce mnie na urlopie w czerwcu/lipcu, szefowa chce mnie w robocie...cholera, człowiek, jak tak się zastanowić, popularny :haha2:
Zobaczymy, jak będzie - w zeszłym roku, pod koniec maja chyba, transalpina była jeszcze zamknięta a więc tu masz pełną rację, że zima zimie nie równa.

ArturS 29.12.2019 12:10

Bezpieczne na początek maja, a w miarę niedaleko, to Albania, z początkiem trasy w Czarnogórze, w której prawie na pewno trzeba będzie uciekać przed deszczem, albo się ten dzień przemęczyć.
Tutaj masz początek maja 2018r., w MNE końcówka śniegu, wszystko przejezdne, choć jeden odcinek odpuściłem, bo i w lipcu potrafi tam zalegać metr białego gówna. Po przejechaniu przez góry na stronę albańską cały czas lampa, ale temperatura idealna pod endurzenie 15-25st. Plaże puste, można całą AL przeciąć linią brzegową, w turystycznych miejscach jak camp Szkodra Resort Lake, czy Theth, zero turystów.



Co na pewno może zaskoczyć stałych bywalców tamtejszych terenów, to nawierzchnia dobrze znanych sobie odcinków po jesiennych deszczach i wiosenych roztopach. Dojazd do parku Lure wyglądał jak odcinek usypany z kamolców dla hard enduro, rok wcześniej w sierpniu ten sam odcinek był przejezdny dla goldwingów i innych CBRek. A "trudniejsza" strona dojazdu do Theth nie jednego by pokonała, gdzie dwa lata wcześniej całą pętlę z niewprawioną w taką jazdę enduro-turystką (Leo), robiłem w niedzielne popołudnie, zatrzymując się kilkanaście razy na ustawki pod foto.

mirkoslawski 29.12.2019 12:25

Cytat:

Napisał ArturS (Post 663239)
Bezpieczne na początek maja, a w miarę niedaleko, to Albania, z początkiem trasy w Czarnogórze, w której prawie na pewno trzeba będzie uciekać przed deszczem, albo się ten dzień przemęczyć.
Tutaj masz początek maja 2018r., w MNE końcówka śniegu, wszystko przejezdne, choć jeden odcinek odpuściłem, bo i w lipcu potrafi tam zalegać metr białego gówna. Po przejechaniu przez góry na stronę albańską cały czas lampa, ale temperatura idealna pod endurzenie 15-25st. Plaże puste, można całą AL przeciąć linią brzegową, w turystycznych miejscach jak camp Szkodra Resort Lake, czy Theth, zero turystów.



Co na pewno może zaskoczyć stałych bywalców tamtejszych terenów, to nawierzchnia dobrze znanych sobie odcinków po jesiennych deszczach i wiosenych roztopach. Dojazd do parku Lure wyglądał jak odcinek usypany z kamolców dla hard enduro, rok wcześniej w sierpniu ten sam odcinek był przejezdny dla goldwingów i innych CBRek. A "trudniejsza" strona dojazdu do Theth nie jednego by pokonała, gdzie dwa lata wcześniej całą pętlę z niewprawioną w taką jazdę enduro-turystką (Leo), robiłem w niedzielne popołudnie, zatrzymując się kilkanaście razy na ustawki pod foto.

Dzięki Artur!

P.S. napisz mi proszę (może być na PW) o terminie Gruzji w 2020 ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.