Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Obrotomierz nie działa,pomocy ! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16520)

grzegorz77 12.02.2013 21:24

Obrotomierz nie działa,pomocy !
 
W mojej afri RD07 nie działa obrotomierz,tzn. pokazuje na najwyższych oborotach 1800-2000...Jakby mu się nie chciało. Popiołem pod niego na krótko 12v,to odrazu skoczył na full.Po lewej stronie pod bocznym plastkiem jest moduł zapłonowy i taki mały drugi moduł,wybadałem (nie wiem czy dobrze) ,że z tego małego powinno wychodzić napięcie na obrotomierz,a nie wychodzi.Gdzi szukać przyczyny? Moją afri kupiłem już z padniętym obrotomierzem....Afri z roku 1995 / RD07.
Jest jakiś spec,co by mógł pomóc?

slafo 13.02.2013 12:04

specem od tego jest R2D2

pozdrawiam

Sławekk 13.02.2013 19:34

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał grzegorz77 (Post 291830)
W mojej afri RD07 nie działa obrotomierz,tzn. Po lewej stronie pod bocznym plastkiem jest moduł zapłonowy i taki mały drugi moduł

Z tego co widzę to obrotomierz zachował się prawidłowo. Ale ja bym tego nie powtarzał.

Jeśli możesz zrobić fotkę, tego "małego drugiego modułu" bo.... coś nie tak :) Nie wiem o co Ci chodzi.

Załączyłem schemat wiązki elektrycznej, w którym w łatwy sposób zobaczysz , że RD07 ma jeden (podwójny) moduł zapłonowy CDI, tutaj na czerwono. W kółeczku wtyki .

Z modułu wysyłany jest impuls do obrotomierza.

Załącznik 37790

aciu 07.04.2013 15:26

Czy możliwe jest że podczas ładowania aku, który był podpięty do moto (na szybkości) popsułem moduł ?? Po ładowaniu AT czasem przerywa i nie działa obrotomierz + o dziwo voltomierz :/ (podpięty pod stacyjkę i plus na aku)

Nie przekręcałem kluczyka i nie próbowałem odpalić podczas ładowania jakby co.

Rozwiejcie moje podejrzenia...błagam.

Kazmir 07.04.2013 16:23

Mimo takich "cudownych prostowników" nigdy do głowy by mi przyszło ładować aku z podpiętymi klemami!
Podmień moduł i zobacz, czy będzie dobrze. Jeśli nie szukaj dalej. Masa kiepska. Prądowy gdzieś może zaśniedział itp.
Jeśli te podpięcie obrotomierza na krótko było z podłączoną instalacją to mogłeś uszkodzić moduł zapłonowy.

aciu 07.04.2013 17:22

hmm tak więc mogłem spierdzielić moduł...hmmm kluczyka nie przekręcałem, stacyjka była na zero więc wydawało mi się że to bez różnicy...a więc jednak jest wątpliwość. Hmm nie mam drugiego modułu hm hm hm coś wymyślę. Dzięki Kazmir za pomoc!

Dzieju 07.04.2013 20:21

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 305770)
Mimo takich "cudownych prostowników" nigdy do głowy by mi przyszło ładować aku z podpiętymi klemami

Zdarzało się że podłączałem prostownik poprzez gniazdo zapalniczki które było bezpośrednio podłączone pod klemy.
Nie doszukałem się żadnych awarii czy innych uszkodzeń.
Akumulator pobiera prąd i niejako zabezpiecza instalacje przed nadmiarem.
Mi przynajmniej takie podładowanie nie zaszkodziło ani w motocyklu ani w samochodzie.

płock1964 08.04.2013 06:49

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 305848)
Zdarzało się że podłączałem prostownik poprzez gniazdo zapalniczki które było bezpośrednio podłączone pod klemy.
Nie doszukałem się żandych awarii czy innych uszkodzeń.
Akumulator pobiera prąd i niejako zabezpiecza instalacje przed nadmiarem.
Mi przynajmniej takie podładowanie nie zaszkodziło ani w motocyklu ani w samochodzie.

Moje moto całą zimę stoi podłączone pod prostownik przez gniazdo zapalniczki - mam tak już od 12 lat i trzecie moto.

Kazmir 08.04.2013 11:32

Pisząc "cudownych prostowników" miałem na myśli tanie prostowniki (jakiej produkcji to pewnie się domyślacie) Po zdjęciu obudowy czasami włosy stają dęba z jakich części i jak jest zbudowany taki prostownik!
W AT bez kluczyka podpięty jest regulator.
W samochodach immobilizer, alarm, zegar itp.
Jeśli prostownik jest sprawny to będzie tak jak napisał płock1964, ale najlepsze zabezpieczenie w prostowniku może "paść" i wtedy jest problem. Pożarem nie będę Was straszył bo pewnie znacie przypadki.
Ja wam nie każe odpinać klemy do ładowania! Każdy ma wolny wybór;)

aciu 09.04.2013 08:07

Prostownik nie jest z marketu, na takich duperelach nie oszczędzam, to Bester :) Już wiem jaki jest powód wszelkich moich usterek,wiem ale nie powiem ,bo mnie wyśmiejecie :) Jedno jest pewne, nic w pośpiechu :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.