Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Jaka podloge debowa do nowego domu i u kogo kupic.... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30024)

Boski-Kolasek 25.08.2017 10:53

Nie koniecznie parkiet moze byc cos na jak ta deska barlinecka czy inne sklejane, po prostu tutaj to kosztuje jakies chore pieniadze a mysle,ze z kraju bedzie Lepiej i taniej

Dzieki za pomysly chlopaki

Boutique 07.09.2017 21:17

Te podłogi warstwowe są w porządku, ale raczej wybierałbym nieklejone niż klejone do podłoża. Jeśli uszkodzi się fragment podłogi, znacznie łatwiej będzie go wymienić. Jedyna wada, że te nieklejone są trochę głośniejsze przy chodzeniu, ale nie przeszkadza to jakoś szczególnie (przynajmniej mi). drexpol.com.pl ma dobre podłogi dębowe, jeszcze ewentualnie pomyślałbym o buku, jest trochę twardszy i gęstszy od dębu.

Boski-Kolasek 08.09.2017 00:46

Już sprawdzam. Dzięki

Navaja 08.09.2017 08:13

Nie napisałeś jakie ogrzewanie masz w nowej chacie. Na podłogówkę nie wszystko się nadaje.
Jeżeli podłoga nieogrzewana to luz.

ArtiZet 08.09.2017 09:26

Cytat:

Napisał Navaja (Post 546996)
Nie napisałeś jakie ogrzewanie masz w nowej chacie. Na podłogówkę nie wszystko się nadaje.
Jeżeli podłoga nieogrzewana to luz.

No dobra to co sie nadaje na podłogówkę najlepiej ??
Lite drewno wiemy, że odpada wiec warstwowe deski tylko której firmy??
Większość ma 14mm (trudno znaleźć cieńsze a im cieńsze to chyba byłoby lepiej).
Ktoś mi polecał deske Barlinecką, że ma niby 3 warstwy i dolne mają jakieś zaczepy, które podobno trzymają się przy zmianach wilgotnosci i nie rozsycha się to tak bardzo jak np. w 2 warstwowych np.Finisch Parkiet (ten drugi ma górna warstwe grubsza niz Barlinecka wiec można cyklinować..podobno)

Misza 08.09.2017 10:26

Panele quick-step..

ArtiZet 08.09.2017 11:28

Mówimy o parkiecie a nie panelach ;-)

Te ostatnie planuje tylko w pokoju goscinnym (czytaj tesciowej ;)

Misza 08.09.2017 12:02

Spoko, zrobisz jak chcesz. Robię wykończenia wnętrz więc trochę się tego naogladalem. Kiedyś byłem też absolutnym wyznawca deski trójwarstwowej. Teraz już taki absolutny nie jestem :D quick-step z v-fuga naprawdę bardzo ciężko odroznic od naturalnego drewna a deski 3w mają kilka wad...

Misza 08.09.2017 12:07

Spoko, zrobisz jak chcesz :D zajmuję się wykończeniami wnętrz i trochę się tego naogladalem. Kiedyś byłem absolutnym wyznawca desek 3w ale teraz już taki absolutny nie jestem :D deski 3w mają kilka wad ktorych porządne panele nie mają. Dodatkowo w niektórych przypadkach trzeba się ostro przypatrzeć żeby stwierdzić że to jednak nie naturalne drewno. Zastosowane z dobrym podkładem zachowują się jak przyklejone 3w

ArtiZet 08.09.2017 12:09

Ja wszystko wiem ale mam jeszcze zonę a ona jest uparta...niestety


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.