Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Pilne, silnik dusi a jechac cza :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10478)

Olek 22.09.2011 21:43

Pilne, silnik dusi a jechac cza :)
 
No kurna, nie mialo kiedy - dusi mi paskudnie, gasnie sama w try miga jak tylko sie nie dodaje gazu (na sprzegle nawet), mocy ni ma w ogole - pierwsze co to uderzylem do szparaga, mowil ze sprawdzic filtr powietrza - ale czy jakby z nim cos bylo to by taka byla przyduszona na calych obrotach? Odpowietrzenie gaznika musze sprawdzic, ssanie w gaznikach tez ale jedno mam w ogole odlaczone, a drugie - tez kwestia, czy by dusilo na calych obrotach? No i pompkia do sprawdzenia..
Moze ktos ma jakis pomysl?
Jutro bede grzebal jak przez noc nie przejdzie samo :)
10 dni temu na offie mi sie tak samo zrobilo i odetkalo sie po godzinie-2, teraz przejechalem jakies 100 km i troche minelo i poprawilo sie _troszke_, nie czaje o co cho..
Gwoli szczegolow - zeby w ogole ruszyc z 1 musze dobrze odkrecic, ciezko sie rozpedzic powyzej 2 na normalnej drodze, z dobrej gorki na ostatnim idzie jakies 4,5 tys obrotow na odkreconym do konca.. pali na 2 gary, przynajmniej kolektory sa cieple..

Nic to, pozdro z Armenii :)

PS jak sprawdzic pompkie? odlaczyc i czy pompuje po prostu na rozruchu, czy cos jeszcze?

majki 22.09.2011 21:52

Filtr powietrza wyjmij i obejrzyj, możesz wogóle wyjąć i się przejechać po czystym asfalcie bez.
Pompę możesz wyjąć wogóle. Ja jeżdżę bez od jakichś 40tkm i wyjeżdżam 20-21l z baku. Działa bez zarzutu.
Jak odpalisz na zimno to sprawdź czy oba cylindry się nagrzewają równo szybko.

bukowski 22.09.2011 22:28

odpowietrzenie baku sprawdz. zdejmij wezyk i dlugiego drta wsadz, powinien wejsc do srodka. mialem z grubsza to samo.

zibiano 22.09.2011 22:30

nie zapomnij o filtrze paliwa !!!! powodzenia
mam nadzieje ze ZOFIA bedzie smigala jak ta lala


:)

szparag 22.09.2011 23:08

Kolego, najpierw wyklucz te rzeczy o których ci pisałem, a potem wal po kolejne rady SMS.
Pompę najłatwiej sprawdzić zdejmując wężyk i kręcąc rozrusznikiem jak daje to ok, jak nie to wywal to i podepnij bezpośrednio. Jeśli to nie będzie nic z rzeczy o których pisałem, to zajmiemy się elektryką :).
Pozdrawiam

LukaSS 22.09.2011 23:55

Cytat:

Napisał Olek (Post 197625)
Nic to, pozdro z Armenii :)

:bow:

Mam nadzieję, że zrobisz tam dużo fot i pięknie opiszesz ten kraj :)

A tak to mogę Tobie zyczyć jak najszybszego wyzdrowienia Afryki.

Pierwsze co mi do głowy przyszło, to to wywalenie na chwilę pompy i filtra powietrza.
Paliwo jakieś bardziej pewne czy kompletnie No Name i lane z brudnej butelki?

Krzyho0 23.09.2011 01:01

Kolego a filtr powietrza normalny czy K&N ? Ja przerabiałem ten temat dwukrotnie tyle że w trampku, ostatnio kilka dni temu na Ukrainie też go przypchało. K&N przepuścił mi tyle syfu(pyłu) w gaźniki że moto wogóle nie chciało jechać, dławiło się niemiłosiernie, na wolnych obrotach jeszcze jako tako ale gdy tylko delikatnie dodawałem gazu gasł, strzelał prychał- kaplica.Możliwe że filtr powietrza przepuścił i zasyfiło gaźniki przynajmniej objawy miałem podobne. Mam nadzieje że jakoś rozwiążesz problem.

Olek 24.09.2011 18:12

Na jeden gar slabo pali - 2 min po odpaleniu przy jednym kolektorze bylo cieplo, drugim sie poparzylem ;>, pod pierwszym jest wilgotno przy tym, ale chyba? pali. Gar ten blizej tylu, na lewej swiecy jest prad ale czy iskra nie wiem.. Do prawej sie nie dobralem, dzisiaj mam poznac jakichs jerewanskich bajkerow to jutro powinienem pogrzebac wreszcie, wiekszosc narzedzi mam ale klucza do swic nie bralem..
Swoja droga to dzisiaj pali duzo lepiej (duzo to duzo powiedziane, ale jestem w stanie scignac lade i wolge ;>), strasznie gazowac musze oczywiscie i startowac na dlugim sprzegle.. poprzednio jak jechalem to zjadla mi caly bak (tak na marginesie to na stacji wlali mi wczesniej 25 litrow i jeszcze bylo miejsce, przy czym bylem na czerwonej rezerwie.. chwile chcialo mi sie klocic ale odpuscilem, dobrze miec kanister z podzialka i sprawdzic ile ma armenski litr ;>) w 150 km, gaz do konca odkrecony, jak pisalem dzisiaj troszke lepiej jest i jakos sie da jezdzic (dalej gasnie jak sie potrzyma 2 sec na luzie bez gazu).
Pompa na 99% dziala bo spalilem cale paliwo i odkrecilem rezerwe z prawego kranika i wciagnelo..
Jak sprawdzic odpowietrzenie gaznikow? Przepchac rurke?

szparag 24.09.2011 21:07

sprawdź co mówiłem, napisz konkrety, to będzie łatwiej , jak na razie to wiemy , że motór ci się popsół .

randal 76 24.09.2011 22:36

Olek więc żeby zdiagnozować usterkę trzeba
1Zalać paliwa z wiarygodnego zródła
2 zrobić jazdę próbną bez filtra powietrza
3 pompa wykluczona
4 kranik- sprawdz czy paliwo leci strugiem.
5 zrobić test czy podczas jazdy gdy włączysz ssanie jaki jest efekt czy moto zalewa dławi sie czy łapie szwunga
6 czy wskażnik obrotów silnika dziala poprawnie ?
7 nie pamiętam dokładnie jaki objaw jest pękniętej membrany
napisz czego jesteś pewien nikt tu z fusów nie wróży jeszcze;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.