Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Clutchless shifting (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33205)

kudlacz 12.10.2018 08:30

Temat już był kiedyś wałkowany z tymże miał polską nazwę więc żadna nowość.
Mhv idź pozmieniaj biegi bez sprzęgła, a zobaczysz ze to nie boli. Sam też jeżdżę bez sprzęgła (oczywiście całkowicie ze sprzęgła nie zrezygnowałem) czy to na asfalcie czy w terenie , i jest OK, kwestia wyczucia i odrobinę wprawy. Na początek potrzeba trochę zdecydowania w zamiarze zmiany biegu.

Dentka 12.10.2018 09:04

Ja miałem 2-3 strzały łańcucha jak się zakopałem łańcuch 4kkm

Mhv 12.10.2018 09:04

Kudlacz :)wiem, sam czasem zmieniam bez sprzęgła w górę i w dół..choć moim zdaniem sprawdza się to najlepiej przy zapierd%$@&@aniu....
Mój błąd, niewłaściwie zaznaczyłem cytat..poprawiłem..chodziło mi o to intensywne sprzęglenie w terenie..gdzie/jak/w jakim celu:)

Nynek 12.10.2018 09:14

Po co zmieniać biegi bez sprzęgła w trakcie normalnej spokojnej jazdy, kiedy mamy czas na wszystko? Taka zmiana ma sens przy ostrym dzidowaniu.

robertG7 12.10.2018 09:25

Cytat:

Napisał Nynek (Post 605729)
Po co zmieniać biegi bez sprzęgła w trakcie normalnej spokojnej jazdy, kiedy mamy czas na wszystko? Taka zmiana ma sens przy ostrym dzidowaniu.

Może to taka moda, że wszystko szybciej, lepiej, taka gonitwa szczurów :)

JarekO 12.10.2018 09:50

Cytat:

Napisał robertG7 (Post 605736)
Może to taka moda, że wszystko szybciej, lepiej, taka gonitwa szczurów :)

A może zwyczajnie komuś nadgarstek przestaje wyrabiać i w ten sposób go oszczędza?

zaczekaj 12.10.2018 09:58

Cytat:

Napisał Mhv (Post 605713)
Z ciekawości i poważnie - napisz o tym proszę dokładniej. Rozumiem, że czasem strzał jak coś przeskoczyć trzeba, ale poza tym?



A tak poza tym praca sprzęgła przydaje się nie tylko do pokonywania belek czy innych przeszkód ale też podjazdy. Praca sprzęgłem pozwala utrzymać zapas mocy i optymalny zakres obrotów silnika. Zwróć uwagę, że w jeździe enduro kierowcy cały czas trzymają palce na klamce sprzęgła i hamulca. Dobrze jest mieć ten nawyk.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

radiolog 12.10.2018 09:59

Sprawdza się to jak jest zimno, palce nie marzną na klamce hehe.
Ale dziala to na szybko i na srednio szybko tez, najgorzej w ruchu w terenie zabudowanym

Mhv 12.10.2018 10:53

Cytat:

Napisał zaczekaj (Post 605749)
A tak poza tym praca sprzęgła przydaje się nie tylko do pokonywania belek czy innych przeszkód ale też podjazdy. Praca sprzęgłem pozwala utrzymać zapas mocy i optymalny zakres obrotów silnika. Zwróć uwagę, że w jeździe enduro kierowcy cały czas trzymają palce na klamce sprzęgła i hamulca. Dobrze jest mieć ten nawyk.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok, ale czy rozmawiamy o sprzętach lekkich typu EXC, WR lub wręcz o trialowaniu..czy o cięższych AT/LC8/NAT itp, sądziłem że o tej drugiej grupie i tu sprawa wygląda wydaje mi się nieco inaczej.

Emek 12.10.2018 10:58

Waga motocykla nie ma tu znaczenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.