Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   handbary - jak wyciągnąć ciężarki z kierownicy? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5656)

zombi 13.02.2010 13:07

handbary - jak wyciągnąć ciężarki z kierownicy?
 
Problem jak w temacie. Jak wyciągnąć ciężarki z kierownicy. Oby było trudniej to mam grzane manetki, raczej ich nie zdejmę bez prucia. A do tego manety wystają poza kierownicę 2-3 cm - tak założyłem bo były dłuższe niż orginały.

Wyciągam manetki aby zrobić miejsce na handbary.
A może dało lepiej ciężarki nawiercić i nagwintować i wtedy przymocować handbary

HRABIA z Krosna 14.02.2010 20:07

Przy swojej też miałem te "ciężarki" założył je poprzedni właściciel, zdejmowałem je w zeszłym roku bo też zakładałem handbary, i nie miały zbytniej ochoty zejśc , użyłem :oldman:klucza zaciskowego i młotka i zbiłem dziadostwo.

petrosbike 15.02.2010 14:19

Pytanie zasadnicze- czy chcesz zdjąć ciężarki czy gumki(rozpieracze) z wewnątrz kiery?
Ciężarki to sie po prostu odkreca śrubką. Rozpieracze to już trudniej- tzreba to wyciągac za gumę a nie za gwint w tej gumie. Ja to wyjmowałem takimi długoszpiczastymi kombinerkami chwytając za gumę, która przecież ma jakś tam otwór. Można też wkręcić w te gumę jakis wkret samogwintujacy. Jak bedziesz ciągnął za oryginalną śrube to tylko jeszcze bardziej rozeprzerz i klapa.

podos 15.02.2010 14:21

znaczy zeby zalaozyc acerbisy to trzeba coś dłubać? a nie klocki, po prostu?

petrosbike 15.02.2010 15:51

Cytat:

Napisał podos (Post 100458)
znaczy zeby zalaozyc acerbisy to trzeba coś dłubać? a nie klocki, po prostu?

Jesli nic na kierach nie było to nic nie dłubiesz. Jesli były jakieś ciężarki/korki czy co tam- to pewnie tak , chyba że wykorzystasz istniejące w kierze od starych cieżarków mocowania/rozpieraki; pod warunkiem że jest ten sam gwint. Najczęściej M6.
Cytat:

a nie klocki, po prostu?
tego nie rozumiem o co pytasz.

podos 15.02.2010 15:52

Klocki Lego - proste łatwe i przyjemne. Wszystko pasuje - zero dziergania...

HRABIA z Krosna 15.02.2010 18:13

Acerbisy czy inne nie ma znaczenia,gdy rozpieracz cięzarka obraca sie razem ze śrubą to raczej jest problem ze zdemontowaniem i trzeba zrobić to nie konwencjonalnie ,napewno są też inne sposoby od tego który zastosowałem ,aczkolwiek ten okazał się skuteczny , a oto przecież chodzi.:)

zombi 15.02.2010 19:43

ok dzięki, już mam. Problem polegał na tym, że manetki uniemożliwiały dojście do ciężarków obcęgami itp, a nie widziałem jak są ciężarki mocowane. Powoli śrubokrętem wydłubałem.

Izi 15.02.2010 21:57

i pewnie poniszczyłeś takie zabezpieczjące blaszki :(
aby wyciągnąć ciężarki z kierownicy (mówimy o oryginalnych) nalezy ściągnąć z lewej gumę z prawej manetkę gazu, namierzyć takie małe otwory w kierownicy fi4 wcisnąć blaszki zabezpieczające i wychodzi samo

zombi 15.02.2010 22:51

O to właśnie chodziło. Przez wysunięte manetki nie widziałem jak to jest mocowane i poniszczyłem te blaszki i trochę lewą manetkę ;( - taka jest cena za głupotę :vis:


Cytat:

Napisał Izi (Post 100617)
i pewnie poniszczyłeś takie zabezpieczjące blaszki :(
aby wyciągnąć ciężarki z kierownicy (mówimy o oryginalnych) nalezy ściągnąć z lewej gumę z prawej manetkę gazu, namierzyć takie małe otwory w kierownicy fi4 wcisnąć blaszki zabezpieczające i wychodzi samo



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.