Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Klepanie, cykanie stare jak świat (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28824)

teflon. 27.03.2017 19:40

Klepanie, cykanie stare jak świat
 
Witam szanowne grono. Wywlokłem moją emerytkę na słonko odpaliłem po zimie i jak się zagrzała zaczyna klapać albo raczej cykać w okolicy prawego dekla. Motor kupiony w tamtym roku przed sezonem. Wymieniłem oile po zakupie, przejechałem może z 7 tysi i pojechałem na czyszczenie gaźników, synchro i zawory. Mechanizator mówi przy odbiorze zmień se olej bo smoła jest. Przed odstawieniem motora zalałem świeżym 10w40 no i mam cykadło po zagrzaniu. Ostudnie cisza, zagrzeje się - cyka i tak w kółko. Kurs koło komina 100 km cyka (klepie). Koledzy podzielcie się wnioskami. Przeczytałem tu wiele wątków opisujących te objawy lecz nie znalazłem żadnego wniosku co by określał dokładnie tą przyczynę. Moto z 94, sprzęgło nie rąbie, nie ślizga, oili raczej nie pije, zbiera się fajnie. Klapanie nie ustaje po wciśnięciu klamki sprzęgła. poza tym jest OK. Martwić się czy olać. Za wszystkie podpowiedzi Bóg zapłać.

Misza 27.03.2017 19:47

Klepanie klepaniu nierówne... dokładnie przyczynę znajdziesz jedynie rozbierając silnik do zera i oceniając stan zużycia części. Najczęściej klepią (cykają): nieszczelne uszczelki kolektorów wydechowych, zawory (źle wyregulowane lub wypieprzone trzonki zaworów od uderzającej w nie śrubki - luz niby ok a jednak za duży bo śrubka se wyklepała dołek), sworznie. Pozaty przyczyn może być kilkanaście.

KORNIK 27.03.2017 20:46

A jakim olejem ją zalałeś?

teflon. 27.03.2017 20:51

Motul półsyntetyczny 10w40. Nie wiem czy on mi tu nie bróździ

KORNIK 27.03.2017 20:55

Jeżeli stało się to po wymianie oleju to może być przyczyna, no chyba że byłe zalana jakimś specyfikiem i teraz się przepłukała. Spróbuj umówić się z kimś kto też ma Afrę może coś wysłucha.

teflon. 27.03.2017 21:19

Powiedz mi Kornik czym go zalać wg ciebie. Cyka po prawej w okolicy napisu Honda chyba. Ciężko to namierzyć .

KORNIK 27.03.2017 21:45

Motul w sumie nie jest taki zły, jeżeli oczywiście masz go z pewnego źródła. Ja miałem taką przygodę ze jak kupiłem Africę to miała też taki stary, przestany olej, zalałem ją Castrolem i zacząłem słyszeć głośniejsze odgłosy przy zmianie biegów i w ogóle jakoś tak inaczej zaczęła chodzić. Od razu zmieniłem na Valvoline i spokój. Ale tak jak pisałem dobrze było gdyby ktoś to posłuchał.
Do takich bliżej nieokreślonych dźwięków używam stetoskopu, wtedy mogę dokładnie określić źródło dźwięku, możesz też użyć kawałka węża ogrodowego.

Misza 27.03.2017 21:52

Można też użyć pustego wydechu... :)

szymon25 27.03.2017 22:12

To jak kiedyś z radiem w Skodzie Favorit :) Jak coś piszczy albo stuka to dać głośniej:)

teflon. 27.03.2017 22:38

No dobre dobre. Mało ekranu nie poplułem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.