Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   tripmaster schemat (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22473)

strasznaczaszka 17.11.2014 19:52

tripmaster schemat
 
Witam szanownych forumowiczów. Od niedawna jestem użytkownikiem AT RD07 (1993r). Moto jest w bdb stanie co nie oznacza, że nie może być lepiej, w związku z tym chciałbym doprowadzić go do stanu kolekcjonerskiego - ot takie widzimisię. Jednym z problemów jest tripmaster. Po uruchomieniu moto i włączeniu świateł działa jedynie podświetlenie tripa. W związku z tym wymontowałem go i zawiozlem do lokalnego elektrkonika, który poprosił mnie o schemat urządzenia gdyż na codzień nie zajmuje się takimi urządzeniami, a z pewnością ułatwiłoby mu to pracę. Początkowo nie chciałem zawracać nikomu głowy na forum i starałem się znaleźć ów schemat przeglądając forum jednak nie znalazłem do tego modelu (może kiepsko szukałem - who knows?). Jakkolwiek problem tripa nie spędza mi snu z powiek to chciałbym aby był na chodzie skoro już taki istnieje. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam:)

nadol 17.11.2014 20:09

Zacząłbym od sprawdzenia/wymiany kondensatorów (elektrolity) i ewentualnie sprawdziłbym stabilizator napięcia. Do tego nie trzeba schematu.

Grucha 17.11.2014 20:24

Wymień bezpiecznik. Ten uszkodzony.:D Ja też tak miałem, i jako elektronik z wykształcenia i z braku czasu wysłałem dobry trip do naprawy do R2D2, bo to fachowiec -kiedyś mi reanimował martwego tripa. Teraz sugierując się kolejnym jego uszkodzeniem straciłem flaszkę, koszty przesyłki i moje "ego".:(
A wystarczyło sprawdzić bezpieczniki.
Oczywiście ja miałem 07 (nadal stoi w garażu).
I taka ciekawostka: swojego czasu kupiłem większą ilość wadliwych bezpieczników - ten od świateł jarał się (zapewne od drgań) co jakieś 100km. Potem po zakupie innych bezpieczników (w innym sklepie, inny producent) problem sam się rozwiązał.
W ubiegłym tygodniu trip znowu nie działał (już szwagrowy co prawda). Przyczyna - luźny styk na bezpieczniku w puszce z bezpiecznikami. Działąło tylko podświetlenie.
Sprawdź - może to tylko zasilanie.

strasznaczaszka 18.11.2014 13:14

Dziękuję za sugestie, zacznę od zasilania:)

SZEROKI10 16.02.2015 20:16

no i co z tym tripem ??

ziutek2002 16.02.2015 21:52

Też jestem ciekaw:)

U mnie (jak kupiłem moto) wyświetlały się same ósemki. Jako, że sam kiedyś mocno bawiłem się w elektronikę, rozebrałem go i wymieniłem wszystkie elektrolity na SMD. Trip powrócił do życia ale ....po tygodniu to samo z tą różnicą, że przy odpaleniu mam same ósemki i zawsze jak przejadę ok 2km wszystko wskakuje. Jeśli w tym samym dniu użytkuję moto, nadal wszystko działa pięknie ale jeśli odpalę go na drugi dzień to mam dokładnie taki sam schemat.

W tym tygodniu mam zamiar wrócić do tematu i dalej szukać przyczyny.

ziutek2002 06.03.2015 15:40

Trip rozebrany ponownie. Przelutowałem cały układ zasilania, sprawdziłem napięcia jak na schematach. Wszystkie Ok, trip pracuje teraz poprawnie. Zobaczymy jak długo:)

SZEROKI10 06.03.2015 23:05

kiedy na tripie pojawia się zegarek i kilometry, dopiero po przekręceniu kluczyk? Kiedy gaśnie. Kolega mi go zrobił ale po podpięciu dane cały czas się wyświetlają. Był podłączony tylko chwile więc nie wiem co i jak .
Ok dzisiaj z rana został podłączony na dłużej. Silnik odpalony, przejechany dystans jest ok. Po zgaszeniu motocykla trip nadal wyświetla wszystkie dane.

Ok. Trip uruchomiony, działa pięknie. Prędkość też pokazuje. W Rzeszowie znajomy zrobił mi to za 40zł. W razie gdyby ktoś potrzebował podeślę namiar. Pozdro.

lukaszb17045 06.03.2017 21:26

witam nie bede smiecil a zwlaszcza ze cos tu jest o tripmasterze. wie ktos moze jak wymienic zarowke w tripie bo nie podswietla mi;/ ??

Pablo80 08.06.2017 22:03

Hej,odkrec szybę i stojąc przed motocyklem wyjmij lewy przewód tam jest żarówka. pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.