Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Przeróbka elektryki w BMW XChallenge. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30872)

tyran 19.12.2017 23:47

Przeróbka elektryki w BMW XChallenge.
 
Szukam magika do przeróbki elektryki w Xch. Chcę zmienić licznik na akcesoryjny, lampę i ogólne uproszczenie elektryki.

Powód? Problemy z licznikiem i kierunkowskazami. Licznik szaleje podczas jazdy, kierunki przestają działać. Podmieniany był licznik (odpowiedzilny za kierunkowskazy), wiązka, komputer, regler, stator i czujniki w przepustnicy/wtrysk. Nie wiem co może być przyczyną. Moto mi pasuje do enduroturystyki, dlatego chcę zainwestować i latać nim dalej. Nastawiam się na wymianę licznika z odczytem prędkości, przebiegiem, przebiegiem dziennym, temperaturą i ciśnieniem oleju, poziomem paliwa i aktualnie załączonym biegiem. nie potrzebuję czujnika sprzęgła, rozłożonej stopki bocznej. Lampę przednią też z chęcią zmienię (Nie podoba mi się i słabo świeci).

Jestem z Częstochowy.
Znajdzie się ktoś z okolic Śląska kto ogarnie mi to? Dobrze by było zaprojektownie też stelaża przedniego pod nową lampe.
Temat na (mam nadzieję) krótką zimę.

P.S.
Mam schemat elektryczny do tego moto.

Dzięki za odzew.

Tank 20.12.2017 06:19

Szukaj Kuby Warzyszynskiego w Czëstochowie.
http://www.motobmw.pl/kontakt.html

Wysłane przy użyciu Tapatanka

szynszyll 20.12.2017 09:39

wrzuc prosze schemat. tu lub na priv szynszyll@gmail.com

jak to nie jest na CAN to przerobka nie bedzie trudna

myku 20.12.2017 10:26

Jaki licznik konkretnie chcesz wstawic?

szynszyll 20.12.2017 11:54

ok juz mam instrukcje i patrze na schematy.

tyran 20.12.2017 11:57

6 Załącznik(ów)
Dzięki Tank. Skontaktuję się.

Szynszyll. Nie wiem na czym to jest. Wiem że nie działa i nie bardzo można ustalić dlaczego.
(Nie wiem jak wrzucić te schematy)
Załącznik 76504

Załącznik 76505

Załącznik 76506

Załącznik 76507

Załącznik 76508

Załącznik 76509


Myku. Nie wiem jaki. Podejrzewam że jakiś Acewell. Sugestie mile widziane.

szynszyll 20.12.2017 12:03

wrzuc mi prosze schemat na szynszyll@gmail.com bo ta instrukcja ktora mam jest strasznie popieprzona. na 99% to jest na CAN i trzeba bedzie ostro pokombinowac.

szynszyll 20.12.2017 12:16

tak jak myslalem - wszystko na szynie. jest to do ogarniecia ale trzeba bedzie mocno powalczyc zeby CAN-a oszukac

tyran 20.12.2017 12:18

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 562299)
wrzuc mi prosze schemat na szynszyll@gmail.com bo ta instrukcja ktora mam jest strasznie popieprzona. na 99% to jest na CAN i trzeba bedzie ostro pokombinowac.

Co mam to wysłałem.

szynszyll 20.12.2017 12:24

tak mam. jedyne co Ci moge zaproponowac to konsultacje ze specem od motocykli BMW i instalacji CAN w nich.

Cezarus 20.12.2017 20:22

Szynszyl to nie jest , żaden CAN :) to prosta instalacja z jednym sterownikiem .
Ps. Licznik wariuje (tz np. jadąc 90 km/h pokazuje cały czas różne wskazania np. 0km/h) ?

Emek 20.12.2017 20:27

Jaki CAN Szynszyllu? Tam instalacja klasyczna i prosta ale sposób jej poprowadzenia to już inna bajka. Chyba że to tylko Mirkowy GX tak wyglądał pod kątem elektryki ale takiego żużlu to daaawno nie widziałem.

tyran 20.12.2017 21:34

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 562415)
Szynszyl to nie jest , żaden CAN :) to prosta instalacja z jednym sterownikiem .
Ps. Licznik wariuje (tz np. jadąc 90 km/h pokazuje cały czas różne wskazania np. 0km/h) ?

Wyłącza się i włącza. Bez składu i ładu. Nie ma żadnej prawidłowości.
Prawie wszystko było podmieniane i nic. Olałbym to, ale z licznikiem wyłączają się kierunki, a to już jest słabe.

szynszyll 21.12.2017 10:38

racja racja. chodzilo mi o to ze to ma centralny sterownik obslugujacy calosc instalacji. nie jest to CAN w klasycznym rozumieniu tego slowa. wszystko wchodzi do jednostki sterujacej i jednostka zawiaduje wykonywaniem zadanych funkcji.

911 pokazuje jakies bledy?

mozna ta instalacje zdublowac klasycznym rozwiazaniem - pytanie tylko jak zachowa sie sterownik po odlaczeniu np ukladu kierunkowskazow. czy nie trzeba go bedzie jakos 'oszukac'. temat do ogarniecia jednak.

tyran 22.12.2017 17:36

Polecicie kogoś? Tank podesłał serwisanta BMWu, aż boję się dzwonić. ;)
Na forum F650GS jest słabo, bo kupa troli.
Dajcie jakiegoś ogarniętego elektryka z okolić Częstochowy. Tak do 150km.

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Pozdro... i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

szynszyll 22.12.2017 17:42

zadzwon do mnie w srode po swietach. siade z Piotrkiem i przegadamy sprawe. moze to co planujesz to wylewanie dziecka z kompiela. 504903149.

tyran 22.12.2017 19:49

OK szynszyll. Zadzwonię. Tylko do Rzeszowa mam trochę kilosów.
Ale co tam, z chęcią Cię poznam. :)

Cezarus 22.12.2017 22:19

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 562483)
racja racja. chodzilo mi o to ze to ma centralny sterownik obslugujacy calosc instalacji. nie jest to CAN w klasycznym rozumieniu tego slowa. wszystko wchodzi do jednostki sterujacej i jednostka zawiaduje wykonywaniem zadanych funkcji.

911 pokazuje jakies bledy?

mozna ta instalacje zdublowac klasycznym rozwiazaniem - pytanie tylko jak zachowa sie sterownik po odlaczeniu np ukladu kierunkowskazow. czy nie trzeba go bedzie jakos 'oszukac'. temat do ogarniecia jednak.

Można odciąć wszystko oprócz czujników i silnik będzie pracował . Komputer zarządza tylko wtryskiem...reszta jest analogowa tak jak w Africe.

Tank 23.12.2017 08:17

Cytat:

Napisał r.t70 (Post 562755)
Polecicie kogoś? Tank podesłał serwisanta BMWu, aż boję się dzwonić. ;)
Na forum F650GS jest słabo, bo kupa troli.
Dajcie jakiegoś ogarniętego elektryka z okolić Częstochowy. Tak do 150km.

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Pozdro... i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Wbij się na forum BMW KMP. Mamy tam grupkë fanœw iXa (m.in.Cezaurus), ktorzy modzą i dlubią (i przy okazzji upalają) na tych n/b bardzo fajnych motorkach. Na pewno Ci pomogą. Ostatnio MJS cwiczy temat modyfikacji elektryki w iXie, ktorego kupil od mirkoslawskiego. Tam dopiero rzezba byla... :)
Ps. Nie boj się Kuby. Dusza czlowiek z ogromną wiedzą w temacie beemek (z resztą nie tylko ich:)). Podjedz do niego, pogadaj, sam się przekonasz.
Ps2. Skad te obawy o cenë? Uwierz mi, ze bardzo czesto serwis i czesci do japonczykow wychodzi drozej. :)

Wysłane przy użyciu Tapatanka

szynszyll 23.12.2017 13:03

no to tym bardziej ulatwia sprawe. potrzeba tylko +12V i masy i mozna cuda robic. ja bym jednak poszukal przyczyny w istniejacym ukladzie. musi jakas byc. to pierwszy krok przed przerobkami extra.

tyran 23.12.2017 20:00

Dzięki panowie. Najpierw wbiję na adres od Tanka. Później zobaczymy. Pozdrowienia.

ofca234 23.12.2017 23:32

Cytat:

Wbij się na forum BMW KMP. Mamy tam grupkë fanœw iXa (m.in.Cezaurus), ktorzy modzą i dlubią (i przy okazzji upalają)
co to za forum? można adres? bo faktycznie, na f650gs.pl mają tyle śmieszków (i im to pasuje), że ciężko to czytać.

co do instalacji:

ja mam wyrzeźbioną i poprawiałem tam tą instalację i działa to tak:

- kostka od orginalnej lampy (4 pinowej) idzie do przekaźnika z infinity i potem to wali xenonami
- zasilanie jest na oddzielnej wiązce.

ja mam to na oddzielnym stelażu, który wyrzeźbił poprzedni właściciel (plus owiewka).

wszystko chodzi, światła praktycznie nie obciążają ładowania. można to na luzie machnąć samemu.

co do wariującego licznika - przeglądałeś wszystkie kostki.

Tank 24.12.2017 07:21

http://www.bmw-klub-motocykle.pl/
Tylko "śmieszkow" tam tylu, co na FAT... ;)

Wysłane przy użyciu Tapatanka

tyran 27.12.2017 20:16

Cytat:

Napisał ofca234 (Post 562893)

co do wariującego licznika - przeglądałeś wszystkie kostki.

Tak jak pisałem na początku.
Najpierw instalacja została prześwietlona pińcet razy, później podmieniłem licznik, następnie wiązkę, komputer, regler i stator na koniec silniczek krokowy przy przepustnicy. Jeszcze jedno chodzi mi po głowie-cefkofajki. Może któraś ma przebicie? Ja z moim mechanikiem już wymiękliśmy. Wszelkie pomysły nam się pokończyły.😜

ofca234 28.12.2017 10:57

a jeszcze jest taka jedna głupia opcja - na pewno cefkofajki masz odpowiednio założone?

bo to jest nietrywialne - w sensie, łatwo jest je pomylić miejscami i potem bardzo trudno dojść jak to powinno być (bo - hehehe - nie wynika to z diagramu ele ani z serwisówki).

Cezarus 28.12.2017 11:12

Po kolorze kabla dojdzie do tego jak jest dobrze z fajkocewką , ale jakby tak było to silnik pracowałby źle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ofca234 28.12.2017 13:42

Cezarus - not really true.

W moim, np. obie miały ten sam kolor, ale różniły się numerem. I te numery zgadzały się z tym co było w serwisówce.

z tego co pamiętam, u mikrosławskiego, przez jakiś czas moto chodziło na zamienionych fajkach.

ps. doczytałem - tak, po kolorze kabla można dojść, ale tych kolorów nie ma w serwisówce podanych. niech zostanie dla potomnych ;)

tyran 20.07.2018 14:12

Cytat:

Napisał Tank (Post 562804)
Ps. Nie boj się Kuby.
Wysłane przy użyciu Tapatanka

Potwierdzam. Kuba Warzyszyńki-fajny facet.
Niestety, też nie ogarnął problemu.
Ponieważ mam zapasową wiązkę, prujemy ją i przerabiamy pod licznik Trail Tech Vapor, oraz normalną wiązkę do kierunkowskazów.
Pod koniec lipca odbieram moto. Po grubo ponad roku problemów.
W sierpniu testuję, a we wrześniu Macedonia off :)

Franz 20.07.2018 18:50

Vapor jest tani ale i cienki. Mi padł po 2 latach
Często parowal po myciu. Zaletą jest ze można
Kupić dość tanio sam licznik bez reszty

tyran 20.07.2018 19:03

Vapor jest tani?
Nie żartuj.

Franz 21.07.2018 03:54

Za sam nowy zegar na podmiane płaciłem
70 euro z wysyłką na ebay de
To chyba nie zwala z nóg

tyran 07.08.2018 18:32

1 Załącznik(ów)
Moto zrobione, jutro odbieram od mechanika. :)
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Lubię nasze forum. Zawsze można na Was liczyć.
Zadałem podobne pytanie na forum BMW 20-go lutego i nikt nie podjął dyskusji.
A to post niejakiego strażaka z wątku o XCh:

szynszyll 08.08.2018 08:06

Cytat:

Napisał tyran (Post 594493)
Moto zrobione, jutro odbieram od mechanika. :)
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Lubię nasze forum. Zawsze można na Was liczyć.
Zadałem podobne pytanie na forum BMW 20-go lutego i nikt nie podjął dyskusji.
A to post niejakiego strażaka z wątku o XCh:

opisz co dokladnie zostalo w elektryce zrobione

Cezarus 08.08.2018 10:21

Ja też jesteś ciekaw .

tyran 08.08.2018 19:49

Jest założony licznik Trail Tech Vapor wraz z obudową, w której mieszczą się cztery dodatkowe kontrolki.
Z oryginalnej instalacji udało się podłączyć rezerwę, luz i ciśnienie oleju.
Kierunkowskazy działają na przerywaczu wpiętym w oryginalną instalację.
Dodatkowo mam temp. silnika.
Teraz tylko przegląd, czas i wertepy.
Zobaczymy...

tyran 03.06.2019 22:06

No i niestety ciągle mam to samo. Jeszcze wylazło że prąd ładowania skacze od 6 do 14V
Ja już wymiękam.
Dajcie proszę namiar na jakiegoś ogarniętego elektryka w południowej Polsce.

Cezarus 03.06.2019 23:03

Pekaes ma Xa i naprawia motocykle ...raczej skutecznie.

tyran 03.06.2019 23:34

Widzę że zagląda tu rzadko.
Ma ktoś nr do niego?

myku 03.06.2019 23:41

Weście sie naòczcie pisac po polsku.

tyran 03.06.2019 23:52

Cytat:

Napisał myku (Post 639337)
Weście sie naòczcie pisac po polsku.

Co się czepiasz literówek, masz tel. do Pekaesa?

Łaski bez. 602 730 229 :)

myku 04.06.2019 07:13

:D...wazne ze moto jezdzi.

tyran 04.06.2019 22:23

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 639332)
Pekaes ma Xa i naprawia motocykle ...raczej skutecznie.

Dzięki Cezarus.
Już jestem po słowie z PeKaEsem.
Dam znać co się okazało.

Pawel_z_Jasla 20.07.2020 21:04

Czy po ponad roku wiadomo co się stało ?? Zanabyłem X-a i chętnie bym się dowiedział coś więcej o jego dolegliwościach.

Cezarus 20.07.2020 22:21

U mnie miesiąc temu miałem szalejący licznik i okazało die , że przewód od czujnika prędkości był złamany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tyran 23.07.2020 01:40

Moto stoi u PeKaeSa.

Pawel_z_Jasla 28.07.2020 19:19

Pewnie niewiele pomogę ale u mnie objawem zaraz po zakupie a w zasadzie dostarczeniu pod chałupę czyli całe pięć dni temu było: słaby aku - odpalenie z kabli podpiętych pod aku Tereski, prędkościomierz chodził ze sporym przekłamaniem w "górę", licznik przebiegu "naliczał" ale nie zapamiętywał tzn. po każdym wyłączeniu i włączeniu zapłonu pokazywał przebieg pierwotny, kierunki tył działały a przód naprzemiennie raz szwankował prawy raz lewy, wskazanie ładowania na zegarach szalało od 11-14. Dzisiaj założyłem świeżo zakupione aku takie jak w książce stoi tzn. ETZ-10BS Exide /w książce jest dokładnie ETZ-10S ale to chyba poprzednie oznaczenie/ i doszło do samonaprawy - wszystko działa jak Pan Bóg przykazał a ładowanie 13,6-14,4. Poprzednie aku to jakiś "niemiecki" wynalazek z prądem rozruchu 105 i pojemnością 6 zamiast 145 i pojemnością 8,6 /w serwisówce Challenga stoi że pojemność ETZ-10S wynosi 10 ale to akurat chyba bzdura i naciąganie rzeczywistości - ponoć Exide takie aku robił tylko dla BMW tak jak i Shell olej Advance vel BMW Advantec/. Może warto wrócić do źródła ?? Pewnie aku i ładowanie 100 razy sprawdzone ale ...

tyran 03.04.2021 22:10

Podpowiedzcie proszę jak zrobić żeby odpalał na biegu?

Cezarus 03.04.2021 22:30

Masz uwalony czujnik sprzęgła (trzeba go zmostkować) i będzie odpalał na biegu.

bajrasz 21.12.2021 23:50

Czołem:)

Wbiję się w temat, być może nie warto zakładać odrębnego.
X odpala od strzału, pracuje równo, jeździ jak zły. Po zgaszeniu nie chce skubaniec odpalić, dopóki nie ostygnie. Jak ostygnie, znowu odpala od zęba...hmm:(
Jakieś sugestie?
Dodam, że wszystko czyste, pospinane i co podstawowa wiedza mi podpowiadała sprawdzone....hmmm...raczej chyba, bo jest jak jest:(

PS: potwierdzam słowa Pawła, dotyczące akumulatora. Słaby, lub niewłaściwy prąd, rozstraja beemkę całkowicie;(

strobus1 22.12.2021 00:06

Impulsator pomierzony?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.