Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   moto w leasing (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6181)

wojtek 05.04.2010 11:56

moto w leasing
 
Z racji,że działam obecnie na tzw. samozatrudnieniu , czyli prowadzę tzw. działalność gospodarczą stwierdziłem,że zamiast płacić daninę do us w postaci podatku dochodowego i vat wezmę motonga w leasing, moto musi więc być bardzo młode lub nowe,zastanawiam się pomiędzy nowym trampkiem a yamahą xtz , z tego co wiem to można z salonu wyjąć starszy rocznik (2008
) za ok. 27tyś , proszę was o rade co do tych motocyclów lub inne propozycje,chyba ,że ktoś załatwi leasing na królową z ostatnich latek to wchodzę:D

Sum 05.04.2010 12:27

z vatem uważaj - 60 % vatu możesz odliczyć jak samochód osobowy i to jest bezpieczne
więcej to tylko niektóre US honorują

Franz 05.04.2010 13:15

Bezpieczniejsze i tańsze jest wzięcie kredytu i kupienie motocykla
Motocykl jest Twój, możesz go sprzedać kiedy zechcesz
a amortyzację i utrzymanie wsadzasz w koszty.
Miałem już nowy samochód w leasingu i nowy na raty wzięty na firmę
za kredyt.
Taniej i lepiej wychodziło mi to drugie

Sum 05.04.2010 15:05

leasing ma jeden podstawowy plus - szybka amortyzacja
możesz w 2 lata zamortyzować coś co normalnie trwa 5 lat

dodatkowo sztuczka w leasingu operacyjnym :
- wpłacasz minimum - np. 5/10 %
- raty masz rozłożone jak chcesz
- jak masz kasę to 2 i kolejną ratę możesz powiększyć np. do 40 % wartości pojazdu i cała ta kwota zapłacona wchodzi w koszty - ot szybka amortyzacja
- jedyne czego trzeba się pilnować to leasing nie może być krótszy niż 2 lata

można w ekstremalnym przypadku zrobić tak - wpłata 10 %, 2 rata 80 % - reszta rozłożona na 2 lata - amortyzacja prawie cała w 2 miesiące :haha2:

Franz 05.04.2010 19:24

W leasingu masz obowiązkowe ubezpieczenie AC ( nie jest tanie)
Nie wiem jak dziś . Znam osoby które straciły pojazdy pod koniec
umowy.
Spóźnisz się z ratą - leasinodawca może zerwać umowę i
tracisz raty i pojazd.
Spóźnić z ratą można się zawsze niezależnie od posiadanych zasobów
Choroba, wypadek i nie zawsze ma się głowę do pamiętania.
Nie należy być bardzo chytrym. Chytry traci dwa razy ( tak mówi przysłowie)
W przypadku kontroli z izby skarbowe będą Ci chcieli udowodnić przekręt . Czy masz rację czy nie i tak zapłacisz karę
Pożniej możesz się sądzić w NSA . Możesz wygrać ,ale kaskę na zapłacenie kary+zwrot vatu+ odsetki
Mnie tak kiedyś załatwiono, bo urzędnik chciał dorobić do pensji ( prowizja od mojej kary)
Musiałem wyskoczyć z 50 tys z dnia na dzień. Sprawę wygrałem po trzech latach w NSA

Wystarczy być trochę :D:haha2:

puszek 05.04.2010 19:44

Poważna firma leasingowa czegoś takiego nie zrobi... Opóźnienia w ratach to dzisiaj codzienność i leasingi idą na dalekie ustępstwa.... Tu raczej chyba nie ma strachu...Ale AC musi być i tego się nie da uniknąć..

HRABIA z Krosna 05.04.2010 20:20

[QUOTE=wojtek;108802]Z racji,że działam obecnie na tzw. samozatrudnieniu , czyli prowadzę tzw. działalność gospodarczą stwierdziłem,że zamiast płacić daninę do us w postaci podatku dochodowego i vat wezmę motonga w leasing,

W przypadku kontroli US musisz udowodnic iż
zakup motocykla jest zasadny i stanowi podstawę uzyskania przychodu,
a jeszcze dodatkowym zabezpieczeniem przy leasingu jest weksel in blanco który podpisujesz tej firmie.

wojtek 05.04.2010 20:45

no to widzę , że cza to wszystko jeszcze dokładnie przemyśleć,dzięki wszystkim za rady
Rysiek kiedyś piliśmy kawkę w kuźni w Wołkowyji,spotkaliśmy się przypadkowo na trasie ,leciałeś z kolegami, pozdrawiam oczywiście:at:

hubert 05.04.2010 21:19

Cytat:

Napisał Franz (Post 108846)
W leasingu masz obowiązkowe ubezpieczenie AC ( nie jest tanie)

W przypadku kredytu na zakup środka transportu AC też jest obowiązkowe (chyba że coś się zmieniło ostatnio).

Leasing ma tą zaletę że jest prostszy w uzyskaniu jeśli prowadzimy dosyć krótko firmę.

rambo 05.04.2010 22:29

Kredyt :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.