Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   GPS (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Szukam porównania Garmin Oregon i Montana (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31687)

7Greg 11.04.2018 20:34

Szukam porównania Garmin Oregon i Montana
 
Chciałbym zakupić garmina oregona 700/750 lub montanę 680

W zasadzie można je kupić w podobnych pieniądzach.

Pytanie do tych, co użytkowali oba i mogą się wypowiedzieć ;)

1. Czy Montana to tylko wyrośnięty Oregon?
2. Czy jakość/podświetlenie/jasność ekranu jest taka sama?
3. Czy szybkość kalkulacji tras jest taka sama (nie wiem jaki jest wewnątrz procesor)

4. ew inne użyteczne różnice i podobieństwa


EDIT:
A potem powyższego zwycięzce chciałbym porównać do 64st.

A może od razu kupić 64st? ;)
Cel przeznaczenia: na moto do lasu

Aktualnie używam 60csx i chciałbym się trochę "rozwinąć" ;)

Przybyłowski 27.04.2018 00:33

Jeżeli ja mogę coś ze swojej strony napisać. Nie wiem jak wiele z tego wyciągniesz dla siebie ale zainteresowanie jest niewielkie więc każde info może być przydatne.

Miałem 60csx i w wyniku jakieś srogiej gleby wylał się wyświetlacz, długo szukałem zamiennika lub używki, w końcu sprowadziłem prosto z chin i także uległ uszkodzeniu w trakcie montażu. Tego było już za wiele tym bardziej że 60 miałem krótko i nie zdążyłem jej "pokochać".

Kupiłem używaną MONTANĘ 600 z uchwytem RAM Mount i jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę EXC 530 który służy mi do charatania w lesie ale zabieram go także na dalsze wyprawy po Beskidzie czy Ukrainie. Do tej pory służy mi fenomenalnie. Jasność i jakość wyświetlacza nieporównywalnie lepsza niż w 60 (znacznie lepsza też od oregona - miałem okazję porównać). Wielkość wyświetlacza zacząłem mocno doceniać po pewnym czasie. Teraz wyznaczanie trasy na gorąco po istniejących ścieżkach lub śladach jest znacznie przyjemniejsze.

MONTANA ma też wiele funkcji, z których nie korzystam takich jak geocache, czy jakieś dodatki dla wędkarzy.

Bateria wytrzymuje mi w trybie oszczędzania cały dzień co jest satysfakcjonującym wynikiem. Ma podejście na 3 x AA co zabezpiecza nas przed ewentualnymi skutkami uszkodzenia oryginalnego ogniwa w trasie.

To tak w telegraficznym skrócie.

xtr 27.04.2018 04:30

Ja od jakiegoś czasu mam 64st bardzo przyjemna zabawka jestem zwolennikiem przycisków 64 ST ma ANT+ to duża zaleta jak ktoś śmiga na rowerze

rrolek 27.04.2018 08:44

Witam

Mam 60csx, kolega Montanę. Funkcjonalność Montany przy lataniu czystego offu o tyle większa że można wgrać więcej śladów (i z większą ilością punktów). Rzecz więc do ogarnięcia. Montana jednak ma zdecydowanie lepszy ekran. Jest czytelny nawet w pełnym słońcu i większy niż w 60tce co na starość jest nie bez znaczenia. Z wad: dużo większe to bydlę i niestety brak guziczków.

Pozdr
rr

CeloFan 27.04.2018 12:04

:Thumbs_Up:

Na wyświetlaczu w Montanie wręcz tym lepiej widać im więcej słońca pada na niego.

siwy 27.04.2018 12:22

mam oregon 600 i do offa jest git, na asfalcie też daje radę ale wyświetlacz nie za wielki

voytas 27.04.2018 13:54

lepsze rekomendacji nie mogło być , zatem uderzam po to do Ramba
Cytat:

Napisał CeloFan (Post 580692)
:Thumbs_Up:

Na wyświetlaczu w Montanie wręcz tym lepiej widać im więcej słońca pada na niego.


7Greg 27.04.2018 14:09

Dzieki pany ;)

Wątek się rozwinął gdy już sam przeanalizowałem temat ;)

Kupiłem montanę za 1650 zł

Ps
Jeżeli chodzi o widoczność garminów w słońcu to wszystki mają tę cechę, że im mocniej słońce świeci tym lepiej widać ;)

ARG 27.04.2018 17:22

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 580706)
Jeżeli chodzi o widoczność garminów w słońcu to wszystki mają tę cechę, że im mocniej słońce świeci tym lepiej widać ;)

Szkoda, że do tej pory o tym nie wiedziałem :haha2:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.