Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   zerwany gwint-naprawa? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1620)

dabal 25.09.2008 17:00

zerwany gwint-naprawa?
 
Witam.Pomiędzy lagami jest blaszany łącznik -ten tuż nad kołem.W trakcie czynności serwisowych przekręciłem jeden z gwintów (chyba fi 6)Jak to naprawić -czy przegwintować na fi 8 ?

hubert 25.09.2008 17:53

Dabal co prawda nigdy tego nie używałem ale jest coś takiego jak zestaw naprawczy Helicoil, poszukaj w necie :)

daniel_87 25.09.2008 18:57

niech Ci ktos to zaspawa i nagwintuj

wieczny 25.09.2008 19:55

No nie no, bez takiego kowalstwa :).

Jesli jest jeszcze dużo materiału - nagwintować. Helicoila nie używałem to nie wiem... Ja tak u siebie grzebałem i zerwałem śrubę, a gwint w ladze się ostał :).

Kazmir 25.09.2008 22:41

The best of
Nagwintować na M x 8 wkręcić tulejkę metalową (zew M x 8 wew. M x 6 - posmarować Loctite ) i masz stalowy porządny gwint M x 6
To działa sprawdzone !!!

daniel_87 25.09.2008 23:12

tak tylko ja nie kumam czy gwint sie zerwal w ladze czy w tej blasze zwanej rozpurka? jesli w blasze to ja bym sobie to tigiem zaspawal pozniej na wiertareczke i gwintowniczek co by bylo jak powinno

a to ja sie dopytam, jakis pajac co mial wczesniej moja afe zerwal gwint w wahaczu, miejsce w ktorym sie przykreca oslone, jak to naporawic? na M8? nie wiem dokladnie jaki to stop alu wiec nie dlubie co by nie zepsuc

Kazmir 25.09.2008 23:23

1 Załącznik(ów)
To coś nie kumam tam jest taka specjalna śruba z podtoczeniem, a gwint jest tylko w ladze a nie w we wzmocnieniu... powiem więcej te podtoczenie na śrubie musi mieć odpowiednią wysokość bo inaczej uszkodzisz plastikowe "uszy" błotnika.

Osłona łańcucha ? jeśli tak to niekoniecznie można pojechać M x 7 to tylko lekki plastik

daniel_87 26.09.2008 07:32

a gdzie ja skoluje gwintownik M7 i takowe śruby tosz to specjalne zamowienie,moze naprawic ten gwincik poxipolem i pozniej nagwintowac na M6 znowu? Co do rozpórki to mozliwe ze zle zrozumialem, ale z mojego wyczytania wydawalo mi sie ze chodzi o gwint zerwany w blasze

Pastor 26.09.2008 07:52

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 25103)
The best of
Nagwintować na M x 8 wkręcić tulejkę metalową (zew M x 8 wew. M x 6 - posmarować Loctite ) i masz stalowy porządny gwint M x 6
To działa sprawdzone !!!

:Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał daniel_87 (Post 25113)
a to ja sie dopytam, jakis pajac co mial wczesniej moja afe zerwal gwint w wahaczu, miejsce w ktorym sie przykreca oslone, jak to naporawic? na M8? nie wiem dokladnie jaki to stop alu wiec nie dlubie co by nie zepsuc

A przewiercić fi 6,2-6,5 na wylot, dać dłuższą śrubę M6 i nakrętkę z drugiej strony da się?

Zdrowia!
:hello:

daniel_87 26.09.2008 08:16

moze i sie da ale nie wiem czy lancuch nie ebdzie sie zakleszczal przez nakretke :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.