Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wydech leo vince i inne akcesoryjne. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1251)

dj.1 01.08.2008 02:26

Wydech leo vince i inne akcesoryjne.
 
Na 100 letnie urodziny (100.000 km) kupilem dla mojej afryki nowy wydech stary juz mial dziury i na szybko zamontowalem leo vince evo .
Moja opinia: wydech jest bardzo lekki w porownaniu z orginalem ale inne tez takie sa . bardzo sie ucieszylem z super glosnego basu (z db kilerem) jaki teraz slychac :)
czuje sie jak na harleju , co do mocy i innych parametrow to nie wiem jak na szybko to jestem zadowlony z niego ;)

http://img178.imageshack.us/img178/4596/vinci2px6.jpg

zagon 01.08.2008 09:04

Piękny wydech, mający opinię złotego środka w kwestii dźwięku/wagi/wyglądu.
Też się przymierzam.
czujesz przyrost niutków lub KaeMów?

Pzdr.

dj.1 01.08.2008 09:36

Najwieksze niemieckie czasopismo motorrad testowalo tunigowe wydechy i sie okazalo ze prawie zaden nie daje wiekszej mocy w pasmie calych obrotow , w sumie orginal jest najlepszy ..... ale subiektywnie czuje sie 10 koni wiecej :) bo tak ladnie bass slychac jakby byl to silnik 1000cm . w sumie warto wydac te 250 euro za ten effekt ale ja wymienialem z powodu wyzej opisanego.

zagon 01.08.2008 10:04

Cytat:

Napisał dj.1 (Post 17921)
Najwieksze niemieckie czasopismo motorrad testowalo tunigowe wydechy i sie okazalo ze prawie zaden nie daje wiekszej mocy w pasmie calych obrotow , w sumie orginal jest najlepszy ..... ale subiektywnie czuje sie 10 koni wiecej :) bo tak ladnie bass slychac jakby byl to silnik 1000cm . w sumie warto wydac te 250 euro za ten effekt ale ja wymienialem z powodu wyzej opisanego.

...Czyli odczuwalne plusy: mniejsza masa oraz dźwięk.
U polskiego dystrybutora cena ok 1150 zł. Przy obecnym kursie euro 250 daje ok. 830 zł. Czas na zakupy w Niemczech...

Ryba 01.08.2008 11:11

No właśnie, tez sie przymierzam do Vinca. A może macie porównanie z Arrowem? Myśle o jednym z tych dwóch.

zagon 01.08.2008 11:28

Cytat:

Napisał Ryba (Post 17953)
No właśnie, tez sie przymierzam do Vinca. A może macie porównanie z Arrowem? Myśle o jednym z tych dwóch.

Trzeba spytać Włodara (Arrow Dakar chyba- z siateczką na końcówce).
Moje subiektywne odczucia to:
Leo- duża objętościowo puszka, dobrze wypełnia przestrzeń na wydech, pasuje wizualnie. Odgłos "dostojny", głęboki, nie "agresywny".
Nie słuchałem bez DB killer'a.

Arrow- mała puszka, bardziej owalna, "ginie" we wnęce, wygląd "rally" :).
Agresywny, głośny bas.

Jest jeszcze klasyczny arrow, podobny wyglądem- niestety nie sprawdziłem organoleptycznie.

Poza tym na wydechach się nie znam :fool2:
Pozdr.

JareG 01.08.2008 12:18

Cytat:

Napisał zagon (Post 17956)
(..)
Leo- duża objętościowo puszka, dobrze wypełnia przestrzeń na wydech, pasuje wizualnie.
(..)
Arrow- mała puszka, bardziej owalna, "ginie" we wnęce, wygląd "rally" :).
Agresywny, głośny bas.

Jak u mnie sie skonczy wydech, to bede szukal jakiegos owalnego, ktory nie bedzie wystawal poza boczek (albo co najwyzej ociupinke) :D

chinol 01.08.2008 13:53


wieczny 01.08.2008 14:19

Moim zdaniem na tym filmiku brzmi o wiele lepiej niż na żywo :).

ramires 01.08.2008 15:26

To jutro dam Wam posłuchać mojego LeoVinca Carbon :D

Wczoraj część ekipy miała okazję go słyszeć, moim zdaniem Dakar replica oraz Wydech a'la Łysy (Range Rover) ma lepsze brzmienie :D

michoo 01.08.2008 16:09

Cytat:

Napisał wieczny (Post 17992)
Moim zdaniem na tym filmiku brzmi o wiele lepiej niż na żywo :).

Ja przez ten filmik chinola znabyłem arrowa :drif: i bardzo zadowolony jestem.
Buczy, dudni tak jak trzeba.

wieczny 01.08.2008 16:23

No to może ja jakiś z wypaloną watą słyszałem...

chinol 01.08.2008 23:54

mi z tłumików afri najbardziej sie podoba LASER produro i basta :)

Vooytas 02.08.2008 12:30

Cytat:

Napisał chinol (Post 18082)
mi z tłumików afri najbardziej sie podoba LASER produro i basta :)

a basta po ile chodzi? :haha2:

TOFAKT 03.08.2008 18:54

ma ktos zalozonego lasera tego glosnego..z warszawy zeby mozna bylo na zywca posluchac :) bo chce kupic tylko sie zastanawiam czy mi w trasie glowa nie odpadnie..
pozdro

Kazmir 03.08.2008 22:21

1 Załącznik(ów)
Podobno ja mam takiego (ekran na puszce dorabiany, ale zdaje egzamin) Nie wiem jak inne tłumiki się zachowują ale tego uwielbiam z efekt na zamknięciu przepustnicy Coś jak Abatrh w autach rajdowych takie odjazdowe chrapanie nie do opisania
Ma jedna wadę jest wykonany z "kwasiaka" i trzeba go polerować zgodnie z instrukcja obsługi tak jak pozostałe elementy osłony silnika itp. Bez tych czynności przepada gwarancja. Oczywiście szanujemy ich :lol8:

wieczny 03.08.2008 23:40

hehehehehe :D

dj.1 03.08.2008 23:41

Leo Vince test ocena koncowa :
Dzwiek : lepszy i glosniejszy duzo bassu
Waga : pare kilo mniej
wyglad : to samo , mi sie orginal tez podobal
jakosc: stal nierdzewna a wiec moze dluzej wytrzyma
moc: do 5000 obrotow troche wiecej ps .za to od 120 kmh brakuje mu pary a wiec orginal na autostrady leci troche wiecej kmh
ocena ogolna : za te 300euro nikt nie zaluje ze go kupil . :oldman:

wieczny 03.08.2008 23:43

Wiesz, takie zmiany teoria wysyła na regulacje na hamownię, ale po co tam zaglądać, skoro działa, nie ;)?

ramires 04.08.2008 00:32

Leo Vince Carbon
 
1 Załącznik(ów)
Przyznam szczerze, że nie wiem jeszcze jaki to dokładnie model jest ale ...

niech wypowiedzą się inni :)

Nie jest mega basowy - ale dzwięk ... cóż, jak już wspomniałem wcześniej tylko 2 tłumiki jak dla mnie mają lepszy dźwięk :)

Załącznik 749

deptul 04.08.2008 12:11

Ramires. Masz cały system Leo czy tylko puszkę?

ramires 04.08.2008 12:41

nie wiem :) chyba cos przerabiane bylo

ramires 04.08.2008 13:17



Za chwilkę będzie dostępny dźwięk mojego wydechu :)

hubert 04.08.2008 13:49

Cytat:

Napisał dj.1 (Post 18286)
jakosc: stal nierdzewna a wiec moze dluzej wytrzyma :oldman:

Hmm wydawało mi się że Leo do Afryki jest tylko w wersji aluminiowej ??

Ja jestem zajebiście zadowolony z Leo Vince'a. Przy okazji wymiany tłumika pokręciłem też śrubkami od składu mieszanki, więc nie wiem czy do końca to jest efekt nowego tłumika czy efekt regulacji ale Afri zapiernicza szybciej niż do tej pory ... Spalanie nie wzrosło. Poza tym zauważyłem że w trasie ludzie mi częściej zjeżdżają dzięki nowemu tłumiorowi :)

Poza tym Leo ma jedną poważną zaletę. Ma homologację ...

Kuba 05.08.2008 18:37

Hubert pisałeś o zmianie mieszanki, czy mógłbym gdzieś napisać jak to zrobiłeś? ile razy którą śrubkę i w którą stronę? :dizzy:

hubert 05.08.2008 18:51

Robiłem to przy pomocy tego urządzonka:

http://www.carbtune.co.uk/colortune.html

1. Nie liczyłem ile dokładnie obrotów wykręciłem. Wykręcałem aż pojawi się kolor spalania mieszanki zgodny z instrukcją ... na pewno wykręciłem więcej niż mówi serwisówka

2. Chyba trochę jednak przesadziłem z wykręcaniem bo teraz ssanie muszę wyłączać już po kilkunastu sekundach.

3. Chyba muszę powtórzyć całą operację ale najpierw muszę obejrzeć świece i kupić śrubokręt kątowy bo operowanie zwykłym i liczenie obrotów przy rozgrzanym kolektorze jest wkurzające :D


Generalnie nie sugerujcie się tym że dłubałem przy gaźnikach przy okazji wymiany wydechu. Zrobiłem to bo po kolorze świec doszedłem do wniosku że mieszanka jest zbyt uboga i postanowiłem się pobawić urządzonkiem, które kupiłem jakiś czas temu :D Co prawda chodziły jakieś słuchy że przy wymianie tłumika na akcesoryjny trzeba coś tam wyregulować ale nie wiem ile w tym prawdy ...

chinol 05.08.2008 19:23

powiem ze ostatnio dałem do regulacji moja afri na tłumiku bez DB killera.
mechanik ustawił zawory i gaźniki. ze czasem zakładam db killer pojechałem się przejechać na cicho wszystko gra tylko jakoś tak spadła maksymalna do 160 km/h wiec załamka myślałem o reklamacji :mur:

a wczoraj zająłem DB killer i co... i szock sprzet w górnej połowie obrotów masakra od 5000 wkręca się jak głupi doszedłem na 5tce prawie do czerwonego pola szock:cold:

powiem jeszcze tyle ze wiele zależy od opon bo zauważyłem ze na E-09 zupełnie inaczej maja sie obroty do prędkości niż np. na mezelerach

dj.1 05.08.2008 22:09

Leo vinci jest specialnie do AT zrobiony i nie trza nic regulowac inne wydechy to co innego.

Kazmir 05.08.2008 23:36

Ładne wyfuki ?
http://pl.youtube.com/watch?v=IrABu9Ikg_M

ramires 06.08.2008 00:02

wczoraj jeszcze nagrałem dłużej niż poprzednio mój :)
mniej basowy od produro, ale agresywny tez jest
http://pl.youtube.com/watch?v=Yrl1GskNdn0

Kuba 06.08.2008 23:21

Dziękuję Ci Hubert.

A ja wiem z autopsji (samochód), że każda zmiana układu wydechowego, tudzież dolotowego wymaga ponownej regulacji. Producent ustawia motocykl/samochód do tego co zainstalował- do oryginalnego tłumika, oryginalnego filtra powietrza... Każda modyfikacja da efekt dopiero po wieeelu próbach lub wstawieniu sprzęta na hamownie i pomiarach. Pusty i krótki tłumik da wam noc na wysokich obrotach, ale stracicie dół. Spaliny zbyt łatwo wypadające w silnika to też nie jest dobra rzecz. Cylindry nie mogą pracować tak jak powinny, bo spaliny mające powodować wzrost ciśnienia mieszanki w drugim cylindrze zdążą wylecieć...

Trzeba sobie zadać pytanie- "jak używam motocykla"? i dostosować sobie go pod siebie.

dj.1 06.08.2008 23:43

Co do leo vince to producent podstraja sie do motoru a wiec leo np: do varadero ma inne parametry niz leo do AT a wiec regulacja gaznika nie jest potrzebna ale jak ktos lubi grzebac to prosze bardzo. :oldman:

ramires 06.08.2008 23:48

Mimo wszystko warto po zmianie wydechu regulacje zrobic, inne cisnienie po wyjsciu z kolektora masz i niestety, mozesz bez regulacji jak juz wspomnieli stracic mocy zamiast jej zyskac

myku 02.02.2009 18:02

wie moze ktos czym rozni sie leo vince sbk 2 evo od leo vince sbk?a moze to tylko komus nie chcialo sie calej nazwy napisac??

Franz 04.02.2009 11:35

Jak zrobi się przelotówkę z 1000km ,człowiek przychylniejszym
okiem patrzy na oryginalne , ciche wydechy

TOFAKT 05.02.2009 21:32

a panowie ktos sie orientuje jak jest z dostosowaniem tego SBK do rd04?

dj.1 05.02.2009 22:13

do rd 04 nie ma go :Sarcastic: http://www.leovince.de/index.php4?h=s1p1&n=s1pn&m=s1pr

rambo 05.02.2009 22:28

Arrowa paris dakar replica też sie nie da sciągnąć do rd04

Maciach 07.02.2009 08:48

Cytat:

Napisał ramires (Post 18696)
Mimo wszystko warto po zmianie wydechu regulacje zrobic, inne cisnienie po wyjsciu z kolektora masz i niestety, mozesz bez regulacji jak juz wspomnieli stracic mocy zamiast jej zyskac

Ramires,ale z tego co wiem, wydechy dedykowane do danego typu motocykla...są już same w sobie dostrajane. i niepowinniśmy się spodziewać fajerwerków jeśli chodzi o osiągi,ale raczej powinniśmy się napewno spodziewać niepogorszenia parametrów. w afri miałem 4 wydechy różne,orginał, skorpiona z zx6r-generalnie troche straciła góre, wielki komin przelotowy z R1-niemiała totalnie dołu,i wkońcu arrowa dedykowanego do afri, dół jak w afri góra ciutke lepsza. podobno doświadczenia miałem z sv, założenie microna-dupa blata i spalanie wielkie, a jak założyłem leovinca dedykowanego to super.

a druga sprawa jak regulować gaźniki w afri? pilotami zmieniać dysze?
iglice fabryczne są nieregulowalne.

podos 09.02.2009 11:28

tylko dyszami.

Ale to bez sensu - to juz lepiej dać dynojet.
Wtedy KN + IGLICA + orginalne dysze przy oryginalnym tłumiku
albo
KN + IGLICA + 5pkt wieksze dysze przy akcesoryjnym tłumiku

Tylko po co...

mrdracul 13.02.2009 23:12

A to moje dziecko, ktoremu z okazji 100 kkm na koncie i wielkich dziur w wydechu, nadtapiajacych stary przewod hamulcowy postanowilem zrobic prezent ;)
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...eat=directlink

puszek 14.02.2009 10:17

Pomalowałes mu wydech? Ekstra..A farba nie bedzie obłażić?:)

Ropuch 14.02.2009 10:36

Obudowa pieca wygląda jakby się komuś zagotował aku i wykipiał - czy co ??

rambo 14.02.2009 11:24

ładne ale chyba nie funkcjonalne :Sarcastic:

Maciach 14.02.2009 15:13

Cytat:

Napisał puszek (Post 43818)
Pomalowałes mu wydech? Ekstra..A farba nie bedzie obłażić?:)

są farby do 700stopni, niby dają rade, ale z czasem wypalają sie do zera.

mrdracul 14.02.2009 17:54

Farba do wydechow do 1200 stopni na kolektorze wydechowym i tlumiku. tlumik dodatkowo prysniety lakierem bezbarwnym. nie grzeje sie za bardzo, pozyjemy zobaczymy.

myku 28.03.2009 09:17

Dzisiaj przyszla przesylka ze slonecznej Italii.Niestety nie do Afri a do mojego Bubla-LC8.Moze jutro znajde troche czasu i wymienie orginal,ktory od poczatku mi nie lezal.Afri na swojego Leona musi jeszcze troche poczekac...

giziu 29.03.2009 23:22

No to i dzisiaj moja Afri dostała nowy komin Leosia.
Ale mam jedno pytanie, czy nie lepiej zrobić dodatkowego mocowania tłumika w tylnej jego część, tam gdzie jest oryginalne mocowanie? Jakoś tak mi się wydaje że komin jakoś tak dziwnie-luźno lata sobie. Może tak ma być.

myku 29.03.2009 23:23

Dzis war so weit,jak to mowia szkopy.do wyboru mialem albo zimne Tyskie u Diabla ,albo wymiana wydechu w Bublu.wybralem...http://picasaweb.google.de/nelusia21...eBylemUDiabla#
...sorry Diabel...

Wlasnie Giziu.Tak patrzalem na foty dj1 i inne i to mocowanie na dole nie przekonuje mnie.W Lc8( sa nawet podwojne-gorne.W AT brak.:confused:

giziu 29.03.2009 23:50

Wg mnie dodatkowe mocowanie należałoby samodzielnie wykonać, coś mi się zdaje że przed Zgniła Pyrą zbiorę się coś porobię w garażu w tym temacie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.