Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   GUMY ZABIERAKA ZĘBATKI - serki (dot. CRF i XRV) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38826)

Africa Tigg 07.01.2021 21:50

właśnie wrzuciłem nowe serki Tourmax i jest duża różnica do tego co było po 40 tys.
Wcześniej zębatka wchodziła luźno i można było ją obracać jakieś 2mm -przód /tył, teraz ledwo wcisnąłem zębatkę i zero ruchu po założeniu.
Nie wiem czy wyczuje to podczas jazdy, ale różnica podczas montażu była spora.

ziutek2002 08.01.2021 08:25

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał wierny (Post 711376)
Gdzieś na forum wyczytałem, że te gumy w crf 1000 i xrv 750 są takie same. Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Nie mam w tej chwili dostępu do kompa, żeby samemu poszukać.:)

Cytat:

Napisał ziutek2002 (Post 711718)
Nie długo będę przeglądał swoje motocykle, porównam i dam znać.

Porównałem:

Novy 08.01.2021 10:03

Cytat:

Napisał ziutek2002 (Post 712469)
Porównałem:

Ziutek2002 - bardzo przydatne kompendium wiedzy! Świetna robota! :Thumbs_Up:

Może wstawisz na forum tekst i zdjęcia, a z czasem można by i w Afripedii umieścić?
Chodzi mi o to, żeby z czasem Twój .pdf nie 'wygasł'.

bukowski 08.01.2021 10:17

hy, nigdy tego nie wymieniałem, ani w xrv ktora ja sam zrobilem ponad 100k, ani w CRF.
czy to nie jest taki element, którego wymiana poprawia głównie samopoczucie?

Emek 08.01.2021 10:26

Jak te gumy się wypierdzą to szarpie napędem. Osobiście też nigdy tego nie wymieniałem w żadnym motocyklu ale problem może występować i miałem z nim do czynienia.

ziutek2002 08.01.2021 10:42

Cytat:

Napisał Emek (Post 712487)
Jak te gumy się wypierdzą to szarpie napędem. Osobiście też nigdy tego nie wymieniałem w żadnym motocyklu ale problem może występować i miałem z nim do czynienia.

Zgadza się - szarpie, wymieniałem w kilku. Jeżeli są faktycznie zużyte, przy ,,zapięciu'' biegu pierwszego, bardzo często objawia się to bardzo mocnym szarpnięciem koła. Bardzo często, głównie w starych lub zmeczonych egzemplarzach, po wyciągnięciu zabieraka po prostu one się ,,wysypują'' skruszałe itd.

Cytat:

Napisał Novy (Post 712479)
Ziutek2002 - bardzo przydatne kompendium wiedzy! Świetna robota! :Thumbs_Up:

Może wstawisz na forum tekst i zdjęcia, a z czasem można by i w Afripedii umieścić?
Chodzi mi o to, żeby z czasem Twój .pdf nie 'wygasł'.

Dzięki! Jasne, nie ma problemu. Pewnie najlepiej w Afripedii.
@Novy - nie potrzebuje czasem jakichś specjalnych uprawnień aby to zrobić? Podpowiedz, najlepiej na PW aby nie zaśmiecać wątku.

ramires 14.04.2021 07:20

Dawno dawno temu jeden ze speców hondowskich powiedział, że gdy łącznik się zrywa sam z siebie (pomiędzy małym a dużym elementem) to jest znak, że sama guma już nie jest tej twardości/świeżości i powinno się to wymienić aby mieć tak naprawdę sprawny "tłumik".

Na ile w tym prawdy tego nie umiem stwierdzić, ale guma niestety twardnieje i traci swoje właściwości krusząc się, potem zamiast dobrego wibroizolatora staje się kawałkiem starego gumowego klocka, który po prostu jest.

W innych pojazdach sprawdzana jest również data ważności przed montażem i przy każdym przeglądzie określone elementy tłumiące są wymieniane niezależnie od stanu (zastosowanie wojskowe).

Jak ktoś ma szoromierz/durometr skali D to łatwo można porównać twardość tego.

Tak czy owak, wymieniłem to chyba dwa razy u mnie i ZAWSZE czułem różnicę w szarpaniu napędu.

zimny 14.04.2021 07:24

nie wiem jak w afri czy takim trampku ale np. w DL650 a jeszcze bardziej DL1000 te gumy mają ogromne znaczenie.

W DL1000 jak je wymieniłem to różnica w szarpaniu napędu była bardzo znaczna i odczuwalna. Stare miały luz że wylatywały i były twarde. Nowe musiałem posmarować żeby wcisnąć w koło.

DL1000 ma daleko mniej kulturalny silnik (no i 100km 100nm) niż honda i to tam robi różnicę.

W trampku i AT silniki tak miękko chodzą że może być to mniej odczuwalne.

ramires 14.04.2021 07:33

Inna sprawa, zakonserwować to przed zamontowaniem jakąś wazeliną techniczną, aby nie wysychało, to też przeniesie się na wolniejsze twardnienie i wydłuży żywotność.

Artek 14.04.2021 07:45

Cytat:

Napisał ramires (Post 729313)
Inna sprawa, zakonserwować to przed zamontowaniem jakąś wazeliną techniczną, aby nie wysychało, to też przeniesie się na wolniejsze twardnienie i wydłuży żywotność.

Nie zbierze to kurzu i piasku? Zadziałało by jak pasta ścierna.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.