Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16282)

Tomas_XRV 31.01.2013 17:51

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą
 
Czołem.
Jako że sezon zbliża się wielkimi krokami a to będzie mój pierwszy z motocyklem, zaczynam zastanawiać się nad zabezpieczeniem mojej Afryki pod pracą.
Parkować będę pod centrum handlowym, a to mi się wydaje na dobre miejsce dla złodzieja.

Jakich używacie zabezpieczeń?
Stawiacie motocykle gdzie popadnie, czy jak są to parkingi strzeżone?

Acer 31.01.2013 18:05

Mojemu kumplowi zamontowali nadajnik gps w aucie firma która to zrobiła gwarantuje odzyskanie auta w całej europie.. może i dla moto też coś takiego oferują.

spider2you 31.01.2013 18:26

Takiego motura nie kradną :)
Najlepsze jest domowe zabezpieczenie np. pstryczek odcinający prąd lub zapłon.
Wszystko się świeci, a moto nie odpala.

Tomas_XRV 31.01.2013 18:33

Cytat:

Napisał spider2you (Post 287723)
Takiego motura nie kradną :)
Najlepsze jest domowe zabezpieczenie np. pstryczek odcinający prąd lub zapłon.
Wszystko się świeci, a moto nie odpala.

No wiem że nie wygląda na motocykl za 80tyś:)
Ale jak nawet rowery i to takie sobie kradną, a znajomemu to tylko rama została bo wszystko rozebrane. Skutery to też na potęgę znikają, i każdy gdzieś tam do lampy na parkingu przypina.
No to odcięcie zapłonu to dobry pomysł i myślę o blokadzie na tarcze hamulcową.

Arkadius 31.01.2013 18:45

Cytat:

Napisał spider2you (Post 287723)
Takiego motura nie kradną :)
Najlepsze jest domowe zabezpieczenie np. pstryczek odcinający prąd lub zapłon.
Wszystko się świeci, a moto nie odpala.

Na czesci wszystko pójdzie -niestety. A na afri jest zapotrzebowanie.
Przyjadą busem i nie wiesz kiedy motor wyląduje w środku. Dla tego jak parkujesz a sie boisz to lepiej tak zeby nie dało sie podjechać blisko samochodem, np w holu ;) wszystko inne nie przytwierdzone do podłoża na zewnątrz może chwilowo lub na zawsze zmienić właściciela :D

A jeśli pod centrum parkujesz to pomyśl o blokadzie z alarmem. Ale nie jakieś tanie badziewie bo sie samo bedzie włączać :dizzy:

Tomas_XRV 31.01.2013 19:09

Ten alarm to na zasadzie żyroskopu czy on wyje jak się blokade zdejmie?

wegiel 31.01.2013 19:10

może jakiś alarm z powiadomieniem. lepiej wyłożyć parę groszy niż później zostać z ręką w nocniku. co innego zaparkować motocykl raz na jakiś czas,a co innego regularnie pod centrum handlowym. opatrzy się i różnie może być . więc lepiej zainwestuj parę groszy

Kobra 31.01.2013 19:13

Osobiście posiadam alarm, był juz jak kupiłem sprzęta. Wszystko ładnie i pięknie ale musiałem wyłączyć zdalne powiadamianie.Powód-padający akumulator, nawet nówka sztuka. Pisze o tym abyś nie był zdziwiony, jeśli zapodasz sobie takie cudo. W Twoim przypadku byłoby dobrze, gdybyś dostał info o tym co się dzieje z motongiem. No i ludzie jakoś dziwnie patrzą jak uzbrajam alarm pilotem i słyszą "PI PI"

Tomas_XRV 31.01.2013 19:23

ADAMO_16 czyli jak ktoś wyprostuje moto do pionu to masz powiadomienie? ciekawe czy to każdy alarm ma takie zużycie energii jak Twój

Kobra 31.01.2013 19:36

Taki czuły, że wystarczy z klamki strzelić i już wyje :) oczywiście klamki na kierownicy :D Czuły to on jest i spełnia swoje zadanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.