Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   ATAS 2021 DCT - jazda testowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40702)

koala 29.07.2021 09:16

ATAS 2021 DCT - jazda testowa
 
Czesc

Chcialem zapytac a jednoczesnie podzielic sie wrazeniami.

Dostalem na 3h z salonu nowa ATAS DCT z aktywnym zawieszeniem. Pelne wyposazenie.

Obecnie mam motocykl z 4 cylindrami (sportowy turystyk).

Moje wrazenia:
PLUSY:
- pozycja - mega wygodna
- ochrona przed wiatrem - jest dobrze :)
- DCT - super
- zawieszenie - super - niestety nie wiem czy to przez ES czy zwykloe podobnie?
- latwosc manewrowania - jak rowerem :)

MINUSY:
- najwiekszy to kultura pracy silnika - na poczatku na D jadac jak wrzucil na 2 bieg przy niskich obrotach to mowie kurka cos chyba sie zaraz urwie, albo cos juz jest urwane ze takie wibracje mega - no ale mowie przeciez to nowe moto... - no i zrozumialem ze 2 cylindry chyba taka maja - no tu jest naprawde bardzo bardzo slabo w porownaniu z rzedową 4.
- wysoki moto - trzeba bardziej uwazac - ja mam 177cm i bylo ok, ale wsiadanie pasazera i przepychanie motocykla to naprawde trzeba uwazac aby nie obalic sie

No i po krotce to wszystko. Tak czy tak wiem ze to moje nastepne moto - do tej kultury pracy silnika da sie przyzwyczaic.
Celuje jednak w zwykla wersje gdyz ATAS cenowo zabija ;) Dodatkowo w rocznikach od 2020 wysokosc siedzenia ATAS ma taka sama jak AT (850), natomiast w 2018-2019 ATAS to tylko dla wysokich bo ma na 900.

Byc moze macie tez kilka uwag do dodania - mysle ze sie moze przydac i mnie i innym zastanawiajacym sie nad zakupem.

nabrU 29.07.2021 09:43

Na D na tym moto to się nie jeździ. Tylko któryś z trybów S, to po pierwsze. Po drugie trudno, żeby 2 cylindry miały lepsza kulturę pracy niż 4. Za ten brak kultury pracy co niektórzy to moto kochają 😉

koala 29.07.2021 10:00

tak tak, na S tez jezdzilem :)
Choc nie do konca rozmiem jak mozna kochac za slaba kulture pracy ;)
Suma sumarum moto jest super - plusy sprawiaja ze o minusach sie zapomina i je akceptuje ;)

PawelW 29.07.2021 15:19

Do ATAS 2018-2019 można dokupić obniżoną akcesoryjną kanapę.

44FG 30.07.2021 05:30

Do 2020/2021 też można kupić obniżaną jeśli potrzeba.

matjas 30.07.2021 07:33

Po dobrym R4 to na wszystkim innym jest bieda :D

mdxmd 30.07.2021 09:58

z tym szarpaniem to nie jest wina silnika a krojenia jego pracy normami emisji spalin. Poczciwa CRF 2016 tylko z modułem rapid bike chodzi idealnie nic nie szarpie.

Tryb D ? jak czytam nadal do D..py :(

WojtasA 30.07.2021 11:18

Jak dla mnie to D jest do pomiarów emisji:D

S1 mi pasuje najbardziej, S2 trochę za wysokie obroty trzyma w codziennej jeździe - moim zdaniem. Jak trzeba to guziczek. Wibracje, w sumie miłe, są do 3.5 k rpm - potem jest czysta przyjemność :D

Tak jest cholera wysoka i ciężka - jak się wleje pełny kocioł to …rwa uważać trza. Bardzo wolna jazda wymaga dobrego skilla, najlepiej mieć z 190 i dobrze umięśnione nogi :D ja nie mam więc do przepychania się po mieście myśle o drugim moto.

Wszystkie te wady nikną jak się przyspieszy, mam 180 cm / 98 kg i wyważenie tej Afry jest zajeb… przechodzi z winkla w winkiel leciutko, pewnie, precyzyjnie. Wybacza hamowanie w zakrętach - nie prostuje, naprawdę dobre heble i zawiasy miód - nawet spora dziura na winklu nie straszna. Założyłem opony czysto na asfalt i prowadzi się jeszcze pewniej i precyzyjniej. :at:
Off to nie dla mnie.

Emek 30.07.2021 11:28

Tak z ciekawości. Heble w modelu 1100 różnią się od tych w 1000?

kristoch 30.07.2021 21:48

Cytat:

Napisał Emek (Post 742600)
Tak z ciekawości. Heble w modelu 1100 różnią się od tych w 1000?


Na papierze (tarcze, tłoczki,…) to nie wiem, ale w użyciu nie widziałem różnicy w hamowaniu. Na moje potrzeby obie były spoko.
Za to ABS w 1100 był „mądrzejszy” - np. na szutrze pozwalał na większe uślizgi i przez to lepsze hamowanie. To nie były jakieś gigantyczne różnice.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.