Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Clutchless shifting (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33205)

radiolog 11.10.2018 17:35

Clutchless shifting
 
Znany sposób, ale według jednych niszczy, a drugich nie niszczy skrzyni.
a jaka jest prawda. Powiedzmy, że ktoś tak zjechał 100000 km i nie było żadnych uszkodzeń.

operator99 11.10.2018 18:41

Prawda zapewne leży po środku,wiele osób zmienia biegi w ten sposób oczywiście trzeba mieć wprawę i raczej nic się nie niszczy

Emek 11.10.2018 18:46


radiolog 11.10.2018 19:36

Cytat:

Napisał Emek (Post 605587)

Właśnie to oglądałem, ale potem było kilka innych filmików, z pourywanymi zębami.
Patrząc na to na zimno, to jakby szkodziło, to nie byłoby qiuckshifterów, które głównie kontrolują właśnie gaz, tylko szybciej niż ręka, w dodatku quickshifter w najnowszym wydaniu działa też w dół,a downshifting może bardziej obciązać skrzynię niż upshifting.
Mnie w każdym razie taki sposób przypadł do gustu, jedynie z 1 na 2 jest większe szarpnięcie, ale to wynika z luzu między 1 a 2 i trzeba mieć większe doświadczenie.
W każdym razie następna Afryka bedzie napewno manual z quickshifterem.
Ciekawe czy ktoś jeżdził DCT a potem manualem z quickshifterem i co lepsze.

Emek 11.10.2018 19:47

W mojej ocenie zmiana biegów bez sprzęgła w normalnym użytkowaniu ma sens wyłącznie w określonych przypadkach lub w sporcie gdzie liczy się czas. Quckshifter w motocyklu co waży ćwierć tony, ma niecałe 100 koni i jest przeznaczony do turystyki ma taki sam sens jak montaż wielkiego spojlera na tylnej klapie Nubiry lub dźwigni do zmiany biegów nogą w DCT. Jak da to radość właścicielowi to proszę bardzo i nic mi do tego.

Novy 11.10.2018 19:54

Cytat:

Napisał radiolog (Post 605602)
Właśnie to oglądałem, ale potem było kilka innych filmików, z pourywanymi zębami.
Patrząc na to na zimno, to jakby szkodziło, to nie byłoby qiuckshifterów, które głównie kontrolują właśnie gaz, tylko szybciej niż ręka, w dodatku quickshifter w najnowszym wydaniu działa też w dół,a downshifting może bardziej obciązać skrzynię niż upshifting.
Mnie w każdym razie taki sposób przypadł do gustu, jedynie z 1 na 2 jest większe szarpnięcie, ale to wynika z luzu między 1 a 2 i trzeba mieć większe doświadczenie.
W każdym razie następna Afryka bedzie napewno manual z quickshifterem.
Ciekawe czy ktoś jeżdził DCT a potem manualem z quickshifterem i co lepsze.

Zastanawia mnie jaka jest różnica między quickshifterem, a automatyczną (DCT) skrzynią biegów? Myślę, że skoro jest gotowe rozwiązanie w postaci DCT to po co pakować quickshiftera, który w wyniku nieumiejętnej zmiany biegów może (nie musi) zniszczyć zęby i pozbawić właściciela gwarancji.

Cytat:

Napisał radiolog (Post 605602)
Ciekawe czy ktoś jeżdził DCT a potem manualem z quickshifterem i co lepsze.

Moja NATka jest z DCT, w Portugalii z Mykiem mieliśmy wypożyczone NATki ze skrzynią manualną, więc moja opinia nie do końca będzie miarodajna, bo nie miała quickshiftera, ale wielokrotnie zmieniałem biegi bez sprzęgła.

Wrzucanie biegu w górę lub zrzucanie w dół to naprawdę nie problem i mówię tu o różnych pojazdach. Oczywiście mówię o rozsądnym wrzucaniu lub zrzucaniu biegów, nie na siłę.
Trzeba dodać delikatnie gazu, czasem wystarczy musnąć sprzęgło i bieg sam wskakuje.

radiolog 11.10.2018 20:17

Od 2018 jest możliwość zamówienia fabrycznego quickshiftera, więc o stracie gwarancji nie ma mowy. Bez pałowania biegi bez sprzęgła też wchodza bez zgrzytów i dziwnych dźwięków i powiem,że jest to o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze.

bicio 11.10.2018 21:04

Zmieniam biegi bez sprzęgła od jakiś 7 lat, za to używam go bardzo intensywnie w terenie bo wynika to po prostu z techniki jazdy. Nie zaglądałem nigdy do skrzyń w swoich motocyklach, ale też nie było potrzeby. Myślę że jakieś 70-80 tyś km zrobiłem w ten sposób i nic negatywnego się nie zadziało. Zauważyłem też, że w liściach można wbijać biegi w zasadzie bez odejmowania gazu, wystarczy trzymać go równo przez chwilę.
Z tego co wiem Misza zmielił tryby podczas wbijania dwójki jadąc na kole, ale to raczej wyjątek.

radiolog 11.10.2018 21:11

I o taką opinie mi chodzi 😶 w terenie sprzeglo to jednak podstawa

Mhv 12.10.2018 08:51

Cytat:

Napisał bicio (Post 605621)
za to używam go bardzo intensywnie w terenie bo wynika to po prostu z techniki jazdy.

Z ciekawości i poważnie - napisz o tym proszę dokładniej. Rozumiem, że czasem strzał jak coś przeskoczyć trzeba, ale poza tym?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.