Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Jezdzi tylko na ssaniu :( (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9777)

samul 21.06.2011 11:20

Jezdzi tylko na ssaniu :(
 
Poradzcie cos ludziska, bo motor mi zachorzal :(

Po dokladnym przegladzie, wymianie, plynow i filtrow, regulacji gaznikow (w idealnym stanie) moja AT model RD07a Szwajcarka (czyli, jak twierdzi Podos, popsute RD07 :b) zrobilem jazde probna, odpalala i jezdzila jak marzenie.
Kiedy ze dwa tygodnie pozniej chcialem odjechac nia z warsztatu, okazalo sie, ze nie pali, a raczej pali, ale kiepsko i tylko na ssaniu na maksa i jeszcze strzela z rury (ogniem!) i kicha w airbox. Po zdjeciu ssania gasnie nawet rozgrzana.
Powrot do warsztatu. Po obejrzeniu "wszystkiego", nic nie znaleziono. Diagnoza: eeee... to "na pewno" swiece. Przy votum separatum Huberta: eee, bzdura, jakie swiece?!
Poniewaz jednak lepszego pomyslu nie mialem, a swiece nie kosztuja majatku, wymienilem. Nastapila poprawa? Nie strzela z wydechu! Ale dalej dziala(dlawiac sie) tylko na ssaniu i kicha w airbox! WTF? :mur:

Powtarzam, po przegladze jezdzila bez problemow. Postala i przestala.

P.S. Jakos nie mam uczucia do serwisu Hondy, wiec zostawiam to sobie jako ostatnia deske ratunku.

siwy 21.06.2011 11:21

coś z powietrzem, albo lewe łapie po drodze z airboxu albo brak - zapchany dolot, filtr

samul 21.06.2011 11:24

Lewe powietrze mowisz? Czyli rozlozyc i zlozyc dokladnie jeszcze raz? Sprobuje.

Ale co sie moglo spier... "samo"?

siwy 21.06.2011 11:33

sprawdź rurki między airboxem i gaźnikami, airbox, filtr powietrza. Sprzwdź czy wszystko poskręcane i na swoim miejscu, czy nie ma uszkodzeń, pęknięć itp.

Łysy 21.06.2011 11:36

Cytat:

Napisał samul (Post 184041)
Lewe powietrze mowisz? Czyli rozlozyc i zlozyc dokladnie jeszcze raz? Sprobuje.

Ale co sie moglo spier... "samo"?

A może paliwo niezbyt jakościowo dobre? Znam przypadki, że gdy postoi ze dwa-trzy tygodnie, to wydzielają się różne "dodatki" (np. rozpuszczalniki, żywice) i skutecznie blokują dysze i elementy gaźnika. Podłącz z obcego źródła świeże i sprawdzone paliwo zamiast ze zbiornika. Tak miałem kiedyś w innym silniku, pomogło ... Plus czyszczenie całego układu później :mad:

samul 21.06.2011 11:40

Cytat:

Napisał Łysy (Post 184044)
A może paliwo niezbyt jakościowo dobre? Znam przypadki, że gdy postoi ze dwa-trzy tygodnie, to wydzielają się różne "dodatki" (np. rozpuszczalniki, żywice) i skutecznie blokują dysze i elementy gaźnika. Podłącz z obcego źródła świeże i sprawdzone paliwo zamiast ze zbiornika. Tak miałem kiedyś w innym silniku, pomogło ... Plus czyszczenie całego układu później :mad:

To akurat pierwsze sprawdzilismy, jeszcze w warsztacie. Niestety, to nie to.
Ale dzieki :)

samul 21.06.2011 11:43

Cytat:

Napisał siwy (Post 184043)
sprawdź rurki między airboxem i gaźnikami, airbox, filtr powietrza. Sprzwdź czy wszystko poskręcane i na swoim miejscu, czy nie ma uszkodzeń, pęknięć itp.

Dzieki, zaraz sie wezme do rozbiorki.

puntek 21.06.2011 12:05

wg mnie za dużo powietrza dostaje - przyczyna moze być błacha - np króćce źle założone :(

motormaniak 21.06.2011 13:04

to co zawsze - pompa paliwa. Za mało paliwa. Dodatkowy objaw - mocniej się grzeje?

rambo 21.06.2011 13:09

Zapchane dysze od wolnych..? :Sarcastic:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.