Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wskaznik temp. A wentylator (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24330)

motomysz 09.07.2015 19:47

Wskaznik temp. A wentylator
 
Koledzy szynkie pytanie, pewnie juz bylo ale jestem za granica i w telefonie nie za bardzo grzebac a i czasu nie ma. Wskaznik w korkach w miescie wkrecil mi sie na czerwone a wentylator nir wlaczal. Moze byc ze to za mala wartosc jeszcze? Plynu jeszcze nie wyrzucal. Podpowiedzcie cos.

volks 09.07.2015 20:13

Wentylator powinien włączyć się jakoś za połową. Wskazówka nie powinna wejść na czerwone. Sprawdź może bezpieczniki

fassi 09.07.2015 20:56

Zrob test wiatraka. Przekrec stacyjke i sciagnij z prawej chlodnicy na dole, kabel z wlacznika termicznego i dotknij tym kablem chlodnicy. Jak nie zadziala to dotknij nim ramy. Jak nie zadziala w dwoch przypadkach to wentylator nie ma plusa albo sam jest spalony.

Jak zadziala po dotknieciu ramy a nie zadziala na chlodnicy to chlodnica nie ma masy.

A wlacza sie po polowie wskaznika

motomysz 10.07.2015 07:48

Ok. Sprobuje, tylko powiedz w tym momecie temp. cieczy musi przekroczyc temp wlaczenia wentylatora. Tak na marginesie myslalem ze czujnik bierze mase z obudowy chlodnicy w miejscach styku poprzez jego wkrecenie w nia... dzieki Pozdro.

Dubel 10.07.2015 08:27

Dobrze myslales ale jest mozliwosc ze cala chlodnica nie ma masy. Pr<zy tescie silnik nie musi byc nagrzany bo test o ktorym pisze Fassi powoduje odpalenie wentylatora z ominienciem czujnika

Pozdro

Lepi 10.07.2015 09:04

A jak zadziała to znaczy, że masz popsuty czujnik temperatury. Ten który załącza wentylator. Ale wskaźnik źle pokazuje ;)

Dubel 10.07.2015 11:04

Cytat:

Napisał Lepi (Post 439665)
A jak zadziała to znaczy, że masz popsuty czujnik temperatury. Ten który załącza wentylator. Ale wskaźnik źle pokazuje ;)

Chyba albo :D

Lepi 10.07.2015 11:12

Fakt, miało być albo ale ale pasuje do afryki ;) (Każda pokazuje co innego)

motomysz 10.07.2015 22:04

Wiec podanie masy z ramy i chlodnicy nie wzbudzilo wentylatora. Wiec cos z zasilaniem albo wentylator padl. Sprawdze juz w Polsce upaly ustaly, a przez wieksze miasta juz nie bedziemy raczej jechac. Dzieki za ppdpowiedzi. Pozdro!

motomysz 30.03.2016 00:18

Wracajac do tematu. Dzisiaj sciągnąlem zbiornik i przy okazji mówie, sprawdze ten wentylator (na wymiane juz na półce) i jego zasilanie. Wypiąłem kostke, sprawdzam faktycznie brak zasilania! Co jest. Przewód wygląda ok. Ruszam, szukam, nic. A może bezpiecznik? Nie wiem dalczego odrazu go wykluczyłem, w sumie wiem. Pomyślałem sobie że, jakby spalił się bezpiecznik to nie działało by coś innego. Więc patrze na bezpieczniki, wygladaja ok. Nie dało mi to spokoju. Do chaty po schemat inst. patrze, no jest jeden bezpiecznik na wentylator. Wracam, podmieniam bezpiecznik jest prąd! Oj głupi JA!
Wystarczało posłuchać VOLKSA.
Jest nauczka!Zaczynaj od spraw najprostszych, rzeczywistych!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.