Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pompa cieczy. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1881)

wieczny 31.10.2008 20:25

Pompa cieczy.
 
Witajcie!
Czy pompa cieczy w AT może ulec uszkodzeniu gdy przez dłuższy czas układzie chłodzenia nie ma płynu na bazie glikolu etylowego i w zamian ktoś zastosował wodę?

motormaniak 31.10.2008 20:33

Jesteś obeznany z techniką więc odpowiedz sobie na to pytanie sam. Ciecz w pompie współpracuje z wirnikiem w simeringiem, wiec gdzie ma zaszkodzić ? - wiadomo - płyn do chłodnic aluminiowych - żeby nie powodował nadmiernej korozji , ale samej pompie nie ma gdzie zaszkodzić.
pozdr.
ps. lecim w piątek terenem na zlot?

wieczny 31.10.2008 21:50

Chciałem się upewnić. Dawno temu pewien mechanik cieszący się ogólnym uznaniem w sztuce tłumaczył mi, że niektóre pompy cieczy wymagają tłustego płynu by miały smarowanie. Mówił też, że inne są zabezpieczone przed tym, są smarowane olejem i mogą robić także z wodą. Pytam, bo moja AT podobno się grzeje bardziej niż inne w korku i tak sobie dumam czym to może być spowodowane. Chłodnice mam z zewnątrz czyste, w środku płukałem je stosownymi roztworami, termostat robi... Oryginalny termostat był cały w kamieniu, więc myślałem, że może Italianiec jeździł na wodzie szkodząc tym samym pompie. Ot co :).


Śmigam śmigam, byle offowo :).

rambo 31.10.2008 23:44

...Podobno bardziej sie grzeje..? :confused: że łot..?? :)

Kazmir 01.11.2008 00:09

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 29682)
Jesteś obeznany z techniką więc odpowiedz sobie na to pytanie sam. Ciecz w pompie współpracuje z wirnikiem w simeringiem, wiec gdzie ma zaszkodzić ? - wiadomo - płyn do chłodnic aluminiowych - żeby nie powodował nadmiernej korozji , ale samej pompie nie ma gdzie zaszkodzić.
pozdr.
ps. lecim w piątek terenem na zlot?

Wirnik alu :haha2:

motormaniak 01.11.2008 00:17

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 29713)
Wirnik alu :haha2:

"niektóre pompy cieczy wymagają tłustego płynu by miały smarowanie"

Nie ma znaczenia - tyle że nie zapobiega korozji i kamień tworzy- ale nie o to było pytanie...

Cibor klv 15.02.2009 15:02

Ostatnio zauważyłem, że z pompy troszkę kapie płyn... przez ową dziurkę...znaczy się prawdopodobnie simmering na wałku ślag trafia... a zdaje się ten element jest nie rozbieralny... zatem chiba trza nowej pompy szukać... i druga sprawa... czy trza spuszczać olej żeby wymienić pompę wody ??

wojtalski 15.02.2009 21:41

Cytat:

Napisał Cibor klv (Post 44035)
Ostatnio zauważyłem, że z pompy troszkę kapie płyn... przez ową dziurkę...znaczy się prawdopodobnie simmering na wałku ślag trafia... a zdaje się ten element jest nie rozbieralny... zatem chiba trza nowej pompy szukać... i druga sprawa... czy trza spuszczać olej żeby wymienić pompę wody ??

W Trampku z tego co pamiętam trzeba było spuścić, w Afri pewnie też. Element jest nie rozbieralny, ale z tego co słyszałem można spróbować to regenerować w jakimś zakładzie w tym się specjalizującym.

Kazmir 17.02.2009 12:53

Cytat:

Napisał Cibor klv (Post 44035)
Ostatnio zauważyłem, że z pompy troszkę kapie płyn... przez ową dziurkę...znaczy się prawdopodobnie simmering na wałku ślag trafia... a zdaje się ten element jest nie rozbieralny... zatem chiba trza nowej pompy szukać... i druga sprawa... czy trza spuszczać olej żeby wymienić pompę wody ??

Przy niskich temp może troszkę kapać poczekaj do wiosny jak odpalisz sprząta na dobre wtedy zobacz czy kapie. Ja by poczekał z tą wymianą, ale decyzja należy do ciebie.

pałeł 02.04.2009 21:31

mi właśnie przez owa dziurkę uciekło to co w zbiorniku wyrównawczym plus 300 - 400 z chłodnic tylko czy owa pompa wyjdzie bez wymontowania silnika z ramy ???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.