Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Mity/fakty o nauce DCT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34731)

Novy 10.04.2019 13:53

Cytat:

Napisał Emek (Post 632327)
Jest jeszcze opcja manual ;). Lżejsza i robi co jej się każe.

‚Manualnie’/łopatkami też można zmieniać 😎

Novy 10.04.2019 13:55

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 632328)
w przypadku CRF była mowa także o nauce co oznacza dla mnie, że będzie w jakimś minimalnym stopniu brać pod uwagę moje korekty a tego nie robi zmiana jest wyłącznie chwilowa a nie długoterminowa.

Zanim będą tak inteligentne skrzynie to jeszcze dużo wody upłynie. A i tak na pewno ktoś się znajdzie niezadowolony 😉

Emek 10.04.2019 13:56

Właśnie czytam instrukcję i tam nie ma mowy o jakiejkolwiek nauce stylu jazdy kierowcy.
Odnośnie trybu AT:
Cytat:

Tryb D przeznaczony jest do zwykłej jazdy z niewielkim zużyciem paliwa

mdxmd 10.04.2019 14:00

Cytat:

Napisał Novy (Post 632331)
Zanim będą tak inteligentne skrzynie to jeszcze dużo wody upłynie. A i tak na pewno ktoś się znajdzie niezadowolony ��


to nie kwestia inteligencji po prostu 4-6 wrzucać minimalnie wyżej ( i tego oczekiwałem od "nauki") bo nawet na logikę 55km/h i 6 bieg to kogoś pogięło sorry.. nawet dla tak elastycznego silnika to zbyt nisko a przy dzisiejszej elektronice sterownik DCT w kwestii inteligencji to kompletny archaizm ... bo brakuje adaptacji długoterminowej uwzględniania pochyłości terenu czy nawet możliwości ręcznego określenia obciążenia motocykla bo inaczej operuje się biegami na pusto a inaczej przy załadowanym do granic możliwości moto

radiolog 10.04.2019 16:09

Przy nastepnej afryce w takim razie zainwestuje w QS

kristoch 10.04.2019 18:41

Panowie - luz!
Z DCT jak z Kobietą - nigdy nie wiesz co zrobi i lepiej je kochać niż próbować zrozumieć.
Przynajmniej ja tak wolę choć podobno są różne opcje.
😉

darius 10.04.2019 18:41

Cytat:

Napisał radiolog (Post 632348)
Przy nastepnej afryce w takim razie zainwestuje w QS

Dokładnie QS i nic więcej nie potrzeba.

D

Novy 10.04.2019 18:48

Cytat:

Napisał radiolog (Post 632348)
Przy nastepnej afryce w takim razie zainwestuje w QS

Cytat:

Napisał darius (Post 632362)
Dokładnie QS i nic więcej nie potrzeba.

Ja tam ze swojej skrzyni jestem bardziej niż bardzo zadowolony. :)

Cytat:

Napisał kristoch (Post 632361)
Panowie - luz!
Z DCT jak z Kobietą - nigdy nie wiesz co zrobi i lepiej je kochać niż próbować zrozumieć.
Przynajmniej ja tak wolę choć podobno są różne opcje.
😉

W samo sedno :D

Melon 10.04.2019 21:28

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 632318)
z moich obserwacji wynika iż skrzynia niczego się nie uczy a jedynie dostosowuje do chwilowego stylu jazdy kierowcy... o nauce można by napisać gdyby sterownik DCT brał poprawki na zmianę biegów wymuszone przez przyciski i wprowadził je długofalowo a w obecnym stanie wystarczy zacząć jechać delikatnie i znowu 6 bieg wrzuci przy 55km/h i w żaden sposób nie da się tego wyeliminować, jedynie zmiana trybu na S lub manual z czego ten pierwszy będzie już ciągle mieszał biegami od 55-70km/h od 4 biegu do 6 a spokojnie można jechać tylko na 5 bez grzebania w przełożeniach natomiast tryb D przy 55km/h będzie męczył 6 bieg i każdorazowa redukcja i tak kończy się wrzuceniem 6

dla mnie soft jest niedopracowany

To by chwyt marketigowy.Niektrzy go nie slyszeli:D

Melon 10.04.2019 21:49

Cytat:

Napisał Novy (Post 632321)
I tak, i nie.
To nie jest ciężarówka, która ma miliony czujników i np. sama dodaje ‚gazu’ pod górę i odejmuje, gdy zjeżdża.

Według mnie jest to jakaś nauka jazdy. Jeżeli wciskasz przycisk (+ lub -) to znaczy, że odrzucasz to, co skrzynia się do tej pory ‚nauczyła’ i uczy się ponownie, np. dłuższego trzymania na biegach podczas jazdy pod górę.

Nie wiem na ile znasz ciężarówki,gazu sama dodaje w momencie redukcji na niższy bieg bo skrzynia nie synchronizowana a o ujmowaniu z góry to pierwsze słyszę.No chyba że silnikiem hamujesz i wcisnołeś VEB.Mowa o volvie.
I nie ma miliona czujników.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.