Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Marecki KCH - na Koniec Europy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39138)

MareckY 19.02.2021 23:00

Marecki KCH - na Koniec Europy
 
Jako, że to mój pierwszy post na forum, to na wejściu witam wszystkich fanatyków jedynej i słusznej królowej (nie znalazłem przywitalni, to witam się tutaj :D)

Afrykę ujeżdżam od dwóch lat. Jak na razie nawinięte 22500km, niby niedużo, ale jak na brak wyjazdów większych jak 3-4tys na raz to nie jest źle.

W tym roku planuję nawinąć kolejne 28-30tys na jednej wyprawie. Konkretnie to wszystkie skrajne punkty geograficzne Europy, uzupełnione o geometryczne. W sumie "końców Europy" mam na tapecie jak na razie 8, a co się urodzi po drodze to zobaczymy :D

Jest tu dużo osób, które jeżdżą NAT dłużej i mają większe przebiegi, dlatego też chętnie przyjmę wszelkiej maści info i porady odnośnie przygotowania moto. Jakieś specyficzne akcje przygotowawcze, typowe usterki, jakie części zapasowe zabrać na trasę.

A w kwestii samego wyjazdu, to co do Europy zachodniej nie mam żadnych obaw, ale jakaś połowa całego wyjazdu będzie to Rosja (od południa, po północ, i kawałek Azjatyckiej części). W temacie Rosji jestem kompletnie zielony, i tutaj każda informacja i wskazówka będzie cenna.

teddy-boy 19.02.2021 23:37

Tu jest powitalnia.

MareckY 19.02.2021 23:54

Już się poprawiłem :D

sambor1965 20.02.2021 07:04

Wyznacz sonie więcej punktów na Zachodzie. Rosji raczej bym nie planował w tym roku. No ale trzymam kciuki.

wooocash 20.02.2021 08:24

Osobiście zdecydowanie wolę wschód niż zachód... Rosji nie ma się co bać, fajny kraj , świetni ludzie(im głębiej w las tym lepsi)... Podstawy rosyjskiego potrafią zdziałać cuda, policja przyjazna ale uważaj na świętości jak zakaz wyprzedzania na ciągłej bo wtedy skroją cię bez litości, tanie paliwo , tania wózka... czego chcieć więcej :)
Tak jak wspominał Sambor na możliwość wjazdu do Rosji nie liczył bym w tym roku... Planowanie czegokolwiek w tym roku w tej chwili mija się z celem chyba, że będziesz na liście ukłutych magicznych płynem...

Novy 20.02.2021 10:18

Sambor, tyle się napracowałeś i nie chcesz się pochwalić?

Stany - subiektywny przewodnik

lub koleżanka Metel:

Rosja oczami Rosjanki

Do tego cały dział Relacje z podróży - Trochę dalej

Znajdziesz tam mnóstwo wypadów w różne zakątki globu. Naturalnie m. in. na Wschód.


Z czasem może i Ty coś napiszesz? :)

A na razie masz mnóstwo czytania :D

MareckY 20.02.2021 10:36

1 Załącznik(ów)
W Sumie to też bardziej mnie ciągnie na wschód. Zachód mam w miarę ogarnięty już, ale z racji całego pomysłu nie mogę go pominąć.
Mam nadzieję, że w miarę się sytuacja wyklaruje i jednak będzie możliwy wjazd do Rosji. Zasadniczo bać to jej się nie boję, ale wolę jednak się trochę bardziej zorientować co i jak. Główne punkty na focie.

sambor1965 20.02.2021 17:20

Workutę jak rozumiem chcesz zrobić zimą? Czy jakiś pomysł jest na lato? Drogę tam zrobili już?

Emek 20.02.2021 17:32

Pociągiem może?

Brzeszczot 20.02.2021 18:08

uważam że konno by było najbardziej prawilnie

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.