Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   10lat na LC8.. test i szczera opinia.. o DZIKOLCU.. :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45096)

ex1 04.11.2023 15:08

10lat na LC8.. test i szczera opinia.. o DZIKOLCU.. :)
 
Po blisko 11 latach upalania Lc8 w piachach, błotach, na szynach a także bliższych i dalszych wyprawach.. postanowiłem podzielić się z wami moją szczerą opinią na temat tego dosyć ikonicznego wynalazku... KTM 950/990 ADVENTURE to jeden z najlepszych jak nie najlepszy ciężki Terenowy motocykl Adventure. Dzieli Riderów na tych co go kochają.. i tych co go nienawidzą.. ma wszytko aby stać się legendą jeszcze za życia... blisko 100 tys km na Lc8 .. to musiała być prawdziwa miłość... dlaczego go nadal nie mam...?





https://www.youtube.com/watch?v=OV15O_8HCAw

Zmyler 04.11.2023 16:50

Świetny i rzeczowy materiał. Dobra robota.

krynek 04.11.2023 17:10

No z tymi pompami paliwa trochę namieszałeś ale materiał fajny i utwierdza mnie w przekonaniu że trafiłem fajnego dzika, co prawda nie upalam i pomykam nim głównie długie trasy ale w tak zwanym stylu wolnym nie boje sie szutrów i lekkiego offu, czasami pozap...lam i przez pięć lat i 20tysięcy nic z tych awarii mnie nie spotkało znaczy żadnej nie miałem. Olej co pięć tysiecy co jakiś czas kontrola zaworów w zeszłym roku wszystkie płyny i lagi i takie wypady po pięć tysiecy kilometrów w dziesięć dni oblatuje. tak dla statystyki teraz ma 70Kkm pompa oryginał, wysprzęglik też a w zeszłym roku w Chorwacji bylo naprawdę gorąco i nigdy się nie przegrzał tzn załączał wiatrak ale potem ani kreski więcej.
pozdr

szynszyll 04.11.2023 17:30

3 Załącznik(ów)
pompy, 13m46sek:

Mitsubishi jest elektryczna z czujnikiem ciśnienia - praca impulsowa - wiele japonskich marek i modeli

Facet jest elektryczna o pracy ciągłej - patencik/inicjatywa własna

Mikuni jest pompą podciśnieniową - Yamaha XTZ/TDM/XJ i inne

film w całości miodzio - wielu powinien otworzyc oczy na to czym jest a czym nie jest 950/990 :Thumbs_Up:

Mirek Swirek 04.11.2023 19:29

Lux, pełna zgoda.

Pierwsze, co mi w nim padło, to łożysko główki ramy, przy nie całych 25TK. Potem wysprzęglik, cóż... Oberon załatwił sprawę. R-ka o dziwo bezproblemowo, ale mało nią jeździłem, to fakt, a na szafie ponad 40 TK. W kolejnym 50 TK, pompa wody, mompa sprzęgła... Po za tym nie miałem problemów z pompą paliwa i z innymi pierdołami, typu, wypadło okienko stanu z pompy hamulca tył itd...

Kura, grrubo ! :)

browar 04.11.2023 19:54

Dodałbym jeszcze regulator ciśnienia oleju i grzechoczące napinacze łańcuszków rozrządu-nikt nie wymieniał?:D
Na 990 zrobiłem 60 kkm,sprzedałem z nalotem 155 kkm,myślę,że sam silnik sto tysięcy zrobi jeszcze bez problemu. Kupiłem 890,jak dla mnie w terenie prowadzi się dużo lżej od Dzika,na pewno lepiej jeździ mi się w piachu,zapewne to kwestia innego wyważenia(przód w 890 jest wyczuwalnie lzejszy).

ex1 05.11.2023 00:11

Cytat:

Napisał browar (Post 835308)
Dodałbym jeszcze regulator ciśnienia oleju i grzechoczące napinacze łańcuszków rozrządu-nikt nie wymieniał?:D
Na 990 zrobiłem 60 kkm,sprzedałem z nalotem 155 kkm,myślę,że sam silnik sto tysięcy zrobi jeszcze bez problemu. Kupiłem 890,jak dla mnie w terenie prowadzi się dużo lżej od Dzika,na pewno lepiej jeździ mi się w piachu,zapewne to kwestia innego wyważenia(przód w 890 jest wyczuwalnie lzejszy).

tak zdecydowanie produkt jest w lc8 za ciężki. :)

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 835296)
pompy, 13m46sek:

Mitsubishi jest elektryczna z czujnikiem ciśnienia - praca impulsowa - wiele japonskich marek i modeli

Facet jest elektryczna o pracy ciągłej - patencik/inicjatywa własna

Mikuni jest pompą podciśnieniową - Yamaha XTZ/TDM/XJ i inne

film w całości miodzio - wielu powinien otworzyc oczy na to czym jest 950/990 :Thumbs_Up:

nooo właśnie .. nie wiem skąd mi ta podciśnierowo weszła w głowę.. chyba dlatego ze u mnie się zawieszała ciągle.. :)

Genek 05.11.2023 03:26

da się w ogóle tym spokojnie jechać przelotem np.110 km/h czy trzeba zapitalać zero jedynkowo ?

ex1 05.11.2023 09:00

Cytat:

Napisał Genek (Post 835337)
da się w ogóle tym spokojnie jechać przelotem np.110 km/h czy trzeba zapitalać zero jedynkowo ?

da się .. ale i tak jest męczący.. :D

rumpel 05.11.2023 09:31

akurat 111km/h to według mnie idealna prędkość do "zwiedzania" ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.