Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Przeróbka Oryginalnego Tłumika (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6397)

Stachu 29.04.2010 11:52

Przeróbka Oryginalnego Tłumika
 
Czytałem różne wywody na temat akcesoryjnych tłumików. Sam z doświadczenia wiem że taka przeróbka ma też swoje minusy. Przyszedł mi do łba pomysł o przerobieniu oryginalnego tłumika aby zachował swoje właściwości w współpracy z silnikiem a zarazem dawał lepszy dźwięk. Czy ktoś z Was poruszał temat rozcinania, kombinowania w środku i spawania oryginalnego tłumika?

Pozdro

laska 29.04.2010 11:54

Barthez chyba swój wiertłem traktował. Coś przez mgłę kojarzę, ostatni raz jego Afri (i jego) widziałem ze 3 lata temu.
pozdr,
laska

Stachu 29.04.2010 12:27

Słyszałem że po otwarciu z tłumika można wyciągnąć jakiś blaszany element tłumiący...

Uriel 29.04.2010 16:44

Ja mogę oddać Ci mój wybebeszony przez któregoś poprzedniego właściciela. O niczym nie marze tylko żeby już kurwa cicho było. Alarmy się włączają jak jadę :D

Stachu 29.04.2010 20:32

Jeśli masz drugi na zamianę a ten jest Ci nie potrzebny, chętnie się nim zaopiekuję;). Na serio to doszły mnie słuchy że można wymontować jakiś blaszany element (nie wiem co siedzi w oryginalnym tłumiku) co podniesie jego głośność. Jeśli ktoś wie więcej na ten temat proszę o info.

maher 29.04.2010 21:11

Stachu a nie lepiej zrobić wolny wydech ? ps.daliśmy tak czadu że nóg nie czuje

Marfor 30.04.2010 09:23

Ja mam w tłumiku naokoło wydechu powiercone dziury. Dzięki temu podobno głośniej pracuje, ale nie mam żadnego porównania z tłumikiem bez przeróbek. Jakby co to mogę dać posłuchać ;)

barthez 30.04.2010 10:51

Cytat:

Napisał laska (Post 112604)
Barthez chyba swój wiertłem traktował. Coś przez mgłę kojarzę, ostatni raz jego Afri (i jego) widziałem ze 3 lata temu.
pozdr,
laska

ano mom! mom!

Nie chciało mi się bawić w rozbieranie, cięcie, potem spawanie itd... więc dookoła środkowego otworu wywierciłem otwory chyba fi8 i dodatkowo dłuuugim wiertłem nawierciłem otwór w środkowym kanale. Można spokojnie zapodac fi10 lub nawet fi12.
Chodzi teraz znacznie głośniej, więcej basu i fajniej niż na fabrycznym, a przy tym nie bierze NIC oleju, jak to piszą czasami po zmianie na przelotówkę.

Nie jest to co prawda tak czysty dźwięk jak z oryginalnego Arrowa itp, ale porównując koszty to efektu, jest jak najbardziej spoko:rules:

Stachu 30.04.2010 11:47

Cytat:

Napisał maher (Post 112686)
Stachu a nie lepiej zrobić wolny wydech ? ps.daliśmy tak czadu że nóg nie czuje

Hehehe zazdroszczę Wam. Może uda mi się dzisiaj wieczorem na Kacie wyskoczyć. Wreszcie go zarejestrowałem dzisiaj rano. Jeśli chodzi o wolny wydech to przerabiałem to już i ma słabszy dół i ciągnie mocno dopiero od 5 tyś (przynajmniej arrow dakar). Żeby to zniwelować założyłem dynojety. Wzrosło spalanie do 7-8 litrów. Wróciłem do starych dysz i oryginalnego tłumika a mocniejszy dźwięk by się przydał...

Stachu 30.04.2010 11:54

Cytat:

Napisał Marfor (Post 112757)
Ja mam w tłumiku naokoło wydechu powiercone dziury. Dzięki temu podobno głośniej pracuje, ale nie mam żadnego porównania z tłumikiem bez przeróbek. Jakby co to mogę dać posłuchać ;)

Masz możliwość nagrania filmiku jak pracuje Twój wydech?:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.