Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   porównanie - plusy i minusy kasków ... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4018)

yarecky2000 19.08.2009 17:23

porównanie - plusy i minusy kasków ...
 
witam, a jeszcze takie pytanko o porównanie kasków, chodzi mi o kaski ze szczęką i bezszczękowe, jakie są plusy i minusy jednych i drugich, dzięki za każde info , pozdr. yarecky2000

Lepi 19.08.2009 17:36

Szczękowce się otwierają :). Miałem jakiś czas Nolana. Niby fajna sprawa ale tak naprawdę do niczego niepotrzebna. Z wyjątkiem gdy jesteś palący lub ciągle pytasz o drogę.
Są cięższe, droższe i głośniejsze. Zalecany dla BMW :D
Kup se navi i integrala lub enduro. Zależy gdzie latasz. A palenie rzuć.

rambo 19.08.2009 17:49

integral napewno najbezpieczniejszy, najlżejszy, i nacichszy

ale jeżdze w szczękowcu bo ma inne zalety :D

Marcin SF 19.08.2009 17:55

kupiłem szczękowca nolana 103 i jestem zadowolony w porównaniu do caberga solo (integral) jest dokładnie tak samo głośny, jak jest ciepło i mi się nie spieszy otwieram szczękę i mam fajny przewiew, łatwiej pogadać, zapytać o drogę, można się całować ;) napić się podczas jazdy, splunąć itp itd dużo małych zalet które dają wiele radosci jak je zbilansować ;)

yarecky2000 19.08.2009 18:52

witam, dzięki za ciekawe podpowiedzi, chodzi mi szczególnie o to, czym różnią się kaski ze szczęką(niekoniecznie otwieraną), od tych kasków z samą szybką(bez szczęki), oprócz oczywiśnie wyglądu, jeżdżę od niedawna afri (przeważnie ze swoją drugą połową), nieprzekraczam zazwyczaj 100km/h, mam dylemat czy kupić dla siebie ze szczęką czy bez szczęki , a jaki doradzacie dla kobiety pasażera , pozdr.yarecky2000
aha, a jak zachowują się w trasie typowe kaski enduro+gogle

Wegrzyn 19.08.2009 21:20

Na pewno ze szczęką będzie bezpieczniejszy w razie upadku.

chomik 19.08.2009 21:32

A ja polecam Arai Tour-X albo Shoei Hornet DS czyli kaski enduro z szybą... moim zdaniem najlepsze hybryda na afri... Kiedy gorąco i w terenie, jedziesz w goglach, jak zimno i deszcz, jedziesz z szybą (nieparującą) + wstawka zabezpieczająca jak w integralu przed zimnem...

puello 19.08.2009 21:51

Ja jeżdżę w integralu shoei XR 1000 i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej w pożyczonym integralu nitro jeździłem i różnica jest znaczna na korzyść XR 1000 oczywiście. Cicho w środku, świetna wentylacja, nic nie paruje. Często pytam o drogę, i nie potrzebuję do tego szczękowca. Wystarczy że podniosę szybkę. Jeśli chodzi i picie palenie, jedzenie lodów to te czynności i tak wykonuje się na postoju. Ja zawsze ściągam kask jak się zatrzymuje na kilka minut bo nie lubię w nim paradować. ściągnięcie i założenie to kwestia kilku sekund. W mieście jak jest już mega gorąco to wystarczy szybkę podnieść. Na trasie raczej jeżdżę powyżej 100 km/h także szczękowiec nie jest mi potrzebny. Nigdy nie wiadomo czy za dwa trzy lata nie zamienię AT na coś szybszego, a wtedy Hornet już się nie będzie nadawał.

Mroq 19.08.2009 22:08

Chomik, arai tour x, ma tylko jedną wadę zapięcie 2D nie działa jak powinno, to samo ma deptul, czyli taka uroda tego modelu, mała rzecz a wqrwia, poza tym ideał

Yarecki 2000, kaski bez szczęki nadają się na skuter - zapomnij

deptul 19.08.2009 23:16

Potwierdzam słowa przedmówcy. Kask taki, że palce lizać :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.