Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Stukanie lag przy odbiciu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2194)

paku 26.08.2009 00:09

Jak mi jeszcze powiesz jak bardzo AT ciąży na przód po postawieniu na centralce (tzn jak bardzo mocne musi by podparcie co by mi moto nie fiknęło - a nie będę miał nikogo do pomocy) to jutro biore sie za robote - jesli mam odpowedni podpierak :)

Co do tej srubki to rozchodzi sie o to żeby śmieci dołem płukać a nie przez uszczelniacze, po co syf ma sie tam dostawać, lepiej go zlac dołem.

podos 26.08.2009 10:09

Nie da się. Konstrukcja nie pozwoli olejowi spłynąć bo "damper rod" bedzie blokował odpływ. To nie jest sruba spustowa. Poza tym trzeba porządnie robić.
Afri ciąży na przód - wsadz coś porzadnego pod miskę zeby ci na łeb nie spadła.
potrzebujesz też loctite do wspomnianej sruby i klucz dynamometryczny do niej oraz do półek i koła. Przyda sie suwmiarka do pomiaru "lustra".

paku 26.08.2009 10:38

Cytat:

Napisał podos (Post 71568)
Tak są. Ale potrzebny jest kątomierz i tabelice matematyczne bo bedziesz potrzebował policzyć funkcję sinus, bo lagi są pod kątem. Powodzenia.

No właśnie o to mi chodzi, żeby nie przeginać. Kąt lag jest na tyle mały że dużo nie zmieni. Dokładnoś poziomu oleju +- 1cm jest całkowicie wystarczająca - praktycznego punktu widzenia. A oprócz tego środek lustra płynu w przekrzywionej rurce jest dokładnie na poziomie lustra w rurce pionowej.

To proste pytanie - ile ma byc lustra w ladze na centralce ?? Ktoś wie ??

rambo 26.08.2009 10:51

+/- 1cm to sporo. Ostatnio się bawiłem +/-10ml czyli jeszcze mniej i raz bylo ok a raz kapa. Błądzisz kolego :)

paku 26.08.2009 11:15

Cytat:

Napisał rambo (Post 71582)
+/- 1cm to sporo. Ostatnio się bawiłem +/-10ml czyli jeszcze mniej i raz bylo ok a raz kapa. Błądzisz kolego :)

Napisz cos wiecej, az nie chce mi sie wierzyc ale czlowiek uczy sie cale zycie.

Na takim doborze poziomu polega ustawianie tych amorow nic wiecej nie da sie zrobic. Ale zeby 10ml cos zmieniało ? Napisz cos o tym.

ramires 26.08.2009 11:22

stan oleju do lustra jest podany dosc precyzyjnie dlatego tego się trzeba trzymać, nie jest to ot tak sobie napisane. Zbyt mała ilość będzie powodować, że będzie latać amor, a zbyt duża ilość spowoduje wyciek i tym samym robote od nowa.

paku 26.08.2009 11:30

To jest oczywiste, ale ciekawi mnie wpływ tych +-10ml na zachowanie amora.

rambo 26.08.2009 11:35

-20ml pływa zawiecha na drodze i nurkuje.
-10ml trochę lepiej, solo już ok ale dwie osoby buja na szybszej jeździe.
+10ml ogólnie ok, nie nurkuje ale wydawało mi sie że kołek się zrobił
+20ml zdecydowanie kołek ale na bank nie nurkuje :)

to było na progresywnych sprężynach, gdzie leje się 5cm oleju mniej jak na seryjnych liniowywch. 16cm a nie 11cm o ile pamietam

paku 26.08.2009 11:52

Cytat:

Napisał rambo (Post 71607)
-20ml pływa zawiecha na drodze i nurkuje.
-10ml trochę lepiej, solo już ok ale dwie osoby buja na szybszej jeździe.
+10ml ogólnie ok, nie nurkuje ale wydawało mi sie że kołek się zrobił
+20ml zdecydowanie kołek ale na bank nie nurkuje :)

to było na progresywnych sprężynach, gdzie leje się 5cm oleju mniej jak na seryjnych liniowywch. 16cm a nie 11cm o ile pamietam

O to sie rozchodziło dzieki :)
Tyle ze strasznie mały margines, jak masz wlać te 648cm3 to nie masz szans na dokładność +-10ml tyle to na sciankach pojemnika zostaje.

PS

W DRZ biore strzykawke z rurką wysysam co da sie wyssać, wlem tak zeby bylo po równo i w miare tyle co napisali (stąd ten +-1cm) - i nie ma żadnych problemów. Ale prawda - ze jest regulacja więc moge sobie coś podkręcić jak nie pasuje, a 07 sie nie da.

"nurkuje" to przy jakiej prędkości - rozumiem ze hamowanie przodem.

paku 26.08.2009 13:24

Szukałem chwile obrazka, nie znalazlem AT ale taki jak nizej.

Jak widać dopóki tłoczek od kompresji /ten gorny/ jest w oleju, to ilość oleju wpływa co najwyżej na działanie poduszki powietrznej na górze.
Znacie może jakąś stronę z rozebranymi zdjęciami lag od AT. Jestem lekko kontuzjowany i nie moge tego teraz rozkręcić :(

http://images.andale.com/f2/120/107/...Untitled_3.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.