Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=250)
-   -   Problem z przednim hamulcem. Zapowietrzony? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44165)

AbramsPl 10.04.2023 14:29

Problem z przednim hamulcem. Zapowietrzony?
 
Witam. Mam problem z przednim hamulcem.

Zachowuje się jak by był zapowietrzony. Po 3 krotnym naciśnięciu robi się twardy i taki pozostaje do puki nie obruce parę razy przednim kołem. Potem znów tak się dzieje. Podczas jazdy jest cały czas mieki (bo koło się obraca) i trzeba 2-3 razy nacisnąć by zahamować.

Odpowietrzylem układ tradycyjnie ale nie wiem czy przy tym układzie (ABS) powinno się to robić jakoś inaczej.

Gdzie jest problem? I czemu hamulec jest twardy i zachowuje się normnie do puki nie obruce przednim kołem? Co wpływa na to że znów jest miękki? Robiłem to wszytko na podnośniku.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam z Podlasia.

Melon 10.04.2023 15:49

Coś robiłeś czy tak po zimowaniu się stało ?

AbramsPl 10.04.2023 16:24

Oddawałem lagi do renowacji i koła przerabiałem na bezdętkowe u Dziad Borowy. Musiałem odkręcić zaciski i podwiesilem je na druciku by nie wiasialy na przewodach. To wszytko co było robione z przodu. Pierwszy raz mam coś takiego a motocykl mam od nowości.

Jak się prawidłowo odpowietrza układ z ABS?

Melon 10.04.2023 16:32

Ja w CT normalnie , pompuje, czymam i odpowietrznik, w jednym przednim zacisku muszę też z tyłem odpowietrzyć, dual.

czaja 10.04.2023 19:04

Sprawdź czy nie masz krzywej tarczy.
Może rozpycha Ci tłoczki i musisz nacisnąć kilka razy żeby doszły do tarczy.

AbramsPl 10.04.2023 19:51

2 Załącznik(ów)
Właśnie to sprawdziłem i niestety jest krzywa. Ulega uszkodzeniu i nie wiem czy da się coś z tym zrobić. Czy zostaje tylko zakup nowej i na dodatek oryginalnej??? Proszę o pomoc i podpowiedź.

Załącznik 123678

Załącznik 123679

Melon 10.04.2023 20:03

To jak to nic nie robiłeś ? Z tej tarczy możesz zrobić zegar do garage. :)

pałeł 10.04.2023 20:12

załóż czujnik zegarowy i zrób obrót, obserwuj bicie na zegarze być moze skosiło ci tarcze trzeba ja ustawić i powinno być wszystko ok

AbramsPl 10.04.2023 20:35

Cytat:

Napisał pałeł (Post 814619)
załóż czujnik zegarowy i zrób obrót, obserwuj bicie na zegarze być moze skosiło ci tarcze trzeba ja ustawić i powinno być wszystko ok

Co to za czujnik i czy w ogóle da się ją naprostować?

pałeł 10.04.2023 20:52

Według mego oka skosiło ci na tulejkach ale to powie czujnik, gumowy bądź teflonowy młotek sprawę załatwi. ostateccznie kilka uderzeń przez trzonek tez bedzie ok. zamontuj koło ale bez zacisków i obserwuj czy obie tarcze a i uderzaj w okolicy tuleji

ogólnie tarcza powinna pływać u ciebie chyba stoi sztywno


sprawdzić łatwo bo zakładam ze nie jest tak ja na tym filmie jak stoi sztywno trzeba jej pomóc przeskoczyć
potem obrut z czujnikiem zegarowym aby sprawdzić bicie i wiesz wszystko


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.