Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Emulator Race Tech do zawieszenia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23524)

Kali89 29.08.2017 14:03

Spider podeślij jakiś namiar na te emulatory. Gdzie kupowałeś, podrzuć jakąś stronę i jaki dokładnie model brałeś?

spider2you 29.08.2017 14:10

Cytat:

Napisał Kali89 (Post 545355)
Spider podeślij jakiś namiar na te emulatory. Gdzie kupowałeś, podrzuć jakąś stronę i jaki dokładnie model brałeś?

Pisz do Lezan81 - od niego brałem. Wszystko u niego ogarniesz i wszystko Ci podpowie i doradzi.
Strona to YSS Racing Suspension czy jakoś tak.

sebol 29.08.2017 15:04

Spider, czyli nareszcie doczekałeś się tych emulatorów :D

Zadowolenie najważniejsze :Thumbs_Up:

spider2you 29.08.2017 16:23

Cytat:

Napisał sebol (Post 545377)
Spider, czyli nareszcie doczekałeś się tych emulatorów :D

Zadowolenie najważniejsze :Thumbs_Up:

Polska wersja chyba nie powstanie. Jak pytałem kilku macherów, to powiedzieli, że taniej kupić gotowca. No chyba, że ktoś z 1000 szt. zrobi.
Zadowolenie plus 10.

Miras Sc 30.08.2017 02:33

3 Załącznik(ów)
Czy aby napewno nie ma szans ???? Od 2 sezonów jeżdżę na emulatorach wykonanych przez jednego forumowego kolegę. Nie robi tego pewnie w ilościach hurtowych, ale zainteresowani mogą popytać.
Dodam tylko, że w tym rozwiązaniu otwory w damperach nie są rozwiercane, a lagi zalane są olejem 2,5W. Ale jazda z nimi a bez nich - po prostu szkoda porównywać. Do tego serwis tylnego amora i sprężyna od rd04. Tył "trochę" co prawda nie domaga z szybkoscią działania, ale twardość i pewność prowadzenia jak dla mnie teraz, to niebo a ziemia w porównaniu do oryginału.
Pokusiłbym się o stwierdzenie, że te emulatory to taka niezbędna modyfikacja archaicznego afrykowego zawiasu. Kata z afry nie zrobimy, aleeeee .... ;)

Tomas_XRV 30.08.2017 09:21

Ja bede testował moze jutro ale asfalt mnie nie interesuje tylko miękkie. Tez kupowałem od Lezana i tez potrzebowaliśmy jego pomocy w sprawie otworów. U mnie polecił 635 ml oleju.

szynszyll 30.08.2017 12:22

Cytat:

Napisał Miras Sc (Post 545500)
Czy aby napewno nie ma szans ???? Od 2 sezonów jeżdżę na emulatorach naszego forumowego kolegi Kuba_74. Nie robi tego pewnie w ilościach hurtowych, ale zainteresowani mogą popytać.
Dodam tylko, że w rozwiązaniu Kuby otwory w damperach nie są rozwiercane, a lagi zalane są olejem 2,5W. Ale jazda z nimi a bez nich - po prostu szkoda porównywać. Do tego serwis tylnego amora i sprężyna od rd04. Tył "trochę" co prawda nie domaga z szybkoscią działania, ale twardość i pewność prowadzenia jak dla mnie teraz, to niebo a ziemia w porównaniu do oryginału.
Pokusiłbym się o stwierdzenie, że te emulatory to taka niezbędna modyfikacja archaicznego afrykowego zawiasu. Kata z afry nie zrobimy, aleeeee .... ;)

czy ten mechanizm jest wyposazony w dwie sprezyny i dwa zawory?

Miras Sc 30.08.2017 12:30

Samego emulatora nie rozkrecałem, nie znam szczegółow jego budowy. Wiem natomiast, że za pracę emulatora odpowiada dobór odpowienich podkładek i to chyba ich średnica i grubość decydują o szybkości przepływów przy różnych nawierzchniach i prędkościach. Ja się tam nie znam. Ja tylko jestem szczęśliwym posiadaczem ;)

szynszyll 30.08.2017 13:17

no nie do konca. za prace odpowiadaja dwie sprezyny ktore stanowia wraz ze srednica o progresywnej pracy w/w.

pasywny uklad tlumienia mamy w standardzie - to sa otwory w tloczysku. nalanie rzadkiego oleju i dodanie innych statycznych otworow jest lekko bez sensu.

tu masz opis pracy w pelni funkcjonalnego emulatora - cos jak korek od chlodnicy:

http://www.racetech.com/images/book/3-18-500.jpg

bo cos czuje ze niektorzy nie kumaja zasady pracy tego sprzetu

motomax 30.08.2017 15:30

te podkładki to shims tzw... co do olejów to jest jeszcze coś takiego jak lepkość kinematyczna określana skrótem cst i to jest najważniejsze...

po polsku .. 2 oleje 5w i 7,5w bedą mieć ten parametr taki sam więc de facto są to te same oleje w określonej temperaturze

Zawsze dziwiło mnie to że wlewając różnej firmy oleje o tym samym oznaczeniu do jednego motocykla praca zawieszenia była diametralnie inna.... znikąd się to nie bierze... Trochę wyjaśnili mi magicy od zawieszeń... teraz sam ucze sie wiedzy i eksperymentuję... miedzy czasie w swoim warsztacie tworzę bardzo drogi kąt do serwisowania zawieszeń i amortyzatorów i ostro temat drążę...

Taki emulator jest bardzo ma budowę bardzo podobną do zaworu sprężarki i generalnie przy niskiej cenie jest to do wykonania dla w miarę obytego w tematach dorabiania części..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.