Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Powłoka ceramiczna do NAT. Warto? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37312)

ario 15.05.2020 11:02

Powłoka ceramiczna do NAT. Warto?
 
Panowie,

Mam okazję zrobić powłokę ceramiczną do NAT. Nigdy się w to nie bawiłem wcześniej a z racji, że motocykl nowy to myślę czy warto... Te marketingowe historie o tym, ze brud wystarczy spłukać wodą i voila, wszystko jak nowe. Jak to wygląda w rzeczywistości? W motocyklu, który raz po raz może wpadnie w jakieś błoto.

Dario 15.05.2020 13:22

Cytat:

Napisał ario (Post 681842)
Panowie,

Mam okazję zrobić powłokę ceramiczną do NAT. Nigdy się w to nie bawiłem wcześniej a z racji, że motocykl nowy to myślę czy warto... Te marketingowe historie o tym, ze brud wystarczy spłukać wodą i voila, wszystko jak nowe. Jak to wygląda w rzeczywistości? W motocyklu, który raz po raz może wpadnie w jakieś błoto.

Mam to na samochodzie i uważam, że się sprawdza - obecne samochody malowane są plakatówkami i powłoka trochę to g...wno utwardza.
Samochód mniej się rysuje i jest mniej odprysków z przodu (robię ok 60-70 t rocznie).
Na motocyklu to chyba przesada.
Nie katuję mojej ATAS jakoś przesadnie ale też nie unikam krzaczorów itp.
Kilkanaście razy już leżała - głownie w piachu i leśnym błotku. Nie zauważyłem, żeby była jakoś porysowana.
Jedyne, co się rysuje (matowieje) to lakier na baku pod tankbagiem - jak już musisz, to tam naklej sobie folię ochronną.

Tank 15.05.2020 15:04

Polecam folię bąbelkową. :D

Wystukane młotkiem przy użyciu Tapatalka

voxan69 15.05.2020 18:32

Trwałość powłoki ceramicznej wg. mojego kolegi, który zajmuje się detalingiem to około 10 max 15 tys. W zależności od warunków atmosferycznych i sposobu mycia samochodu. Działa to bardzo dobrze ale koszt około tysiąca na średniej wielkości samochód.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Grzechu2012 15.05.2020 18:36

Cytat:

Napisał ario (Post 681842)
Panowie,

Mam okazję zrobić powłokę ceramiczną do NAT. Nigdy się w to nie bawiłem wcześniej a z racji, że motocykl nowy to myślę czy warto... Te marketingowe historie o tym, ze brud wystarczy spłukać wodą i voila, wszystko jak nowe. Jak to wygląda w rzeczywistości? W motocyklu, który raz po raz może wpadnie w jakieś błoto.

Radość temu co od ciebie kupi moto :at::Thumbs_Up:

44FG 15.05.2020 20:02

Jeśli cokolwiek takiego robić to już lepiej okleić folią przezroczystą. Dużo lepiej ochroni lakier niż jakakolwiek ceramika i też dobrze będzie się myło.

matjas 15.05.2020 20:59

Folia śniadaniowa. Jest tania, dobra i rejli :)
Zwłaszcza w plecaku na bułce z serem :)

calgon 25.05.2020 11:40

Ktos naklejał takie folie? Czy aby po taniości było to rolka z allie? Czy oddawali do specjalistów?
W rowerze kupiłem taki zestaw uniwersalny ,ale za kawałek folii ,kilka sztuk zapłaciłem 50 -70 zł. Sprawdza sie,ale moim zdaniem drogo bo na motocykl tego wyjdzie duuuuzo wiecej.

Africa Tigg 25.05.2020 13:45

ja bak dałem do firmy i mieli z nim sporo zabawy, bo głównie auta robią, później kupiłem arkusz folii na allegro i próbowałem wycinać szablony na inne elementy i oklejać -jakoś mi nie poszło, trudno dociąć odpowiedni kształt, a i folia zaczęła odłazić na rogach.

ablos78 25.05.2020 22:37

Zawsze można użyć gumę w sprayu,w miarę niedrogo i można zdjąć w każdej chwili


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.