Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   regulacja zaworow (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3668)

Lepi 18.07.2009 00:30

I wlasnie ciebie sie spodziewalem Rambo! Odezwij sie na gg, musimy sie rozliczyc, ty wiesz i ja wiem za co.

rambo 18.07.2009 02:17

Myślałem że mi się upiecze ;):p:D ehh te zabawki dużych chłopców

Vooytas 18.07.2009 09:52

Cytat:

Napisał Lepi (Post 67132)
A ja ma srube odkrecana zajebistym imbusem. Lekutko, 10Nm :)
P.S. imbus kosztuje prawie tyle co wasza sruba ale sluzy tez do krecenia walem.
A co, taka mala prowokacja. I co? Inwalide w ryj?

Nie zabardzo rozumiem:confused:
Też mam imbus.... Ale śruba była już zniszczona na tyle że ten imbus już do niej nijak nie pasował.
Wydawało mi się że o takim przypadku była tu mowa.
Przecież zdrowej śruby bym nie potraktował gumówką (dalej nie wiem dlaczego tak się mówi na kątówke, flekse, boszkę :D

Lepi 18.07.2009 10:06

chodzilo mi bardziej o to ze lekko sie wykreca. Nie pamietam co mialem w trampku ale nawet jak byl nowy to nie dalo sie tego wykrecic :mur:
a jest tam jakis oring?

Vooytas 18.07.2009 18:45

Jest. Myśle że on utrudnia skutecznie odkręcenie.

07 A-gent 18.07.2009 21:42

Przecież zdrowej śruby bym nie potraktował gumówką (dalej nie wiem dlaczego tak się mówi na kątówke, flekse, boszkę :D[/quote]

bo tarcza tnie wszystko jakby to było z gumy:haha2:

bigos 19.07.2009 22:51

Cytat:

Napisał solo1972 (Post 67125)
bigos i miałeś zmiany w szczelinach ,jakieś odchylenia od norm i przy jakim przebiegu,czy rutynowo spradziles i okazalo sie ok?

Zawory widziałem pierwszy raz. Licznikowy przebieg jest 70 tys, w tym mój 22 tys. Miałem dupny szczelinomierz (co 0,05 mm), a robiłem na szybkiego, więc w dolotowych , gdzie ma być 0,13-0,17 i stwierdzałem, że 0,2 nie wchodzi, a 0,15 wchodzi spoko, to dociągałem ciaśniej na 0,15. Podobnie robiłem z wydechowymi (0,18-0,22). Poprawiałem jeden dolot i jeden wydech.
Następną kontrolę zrobię przed kolejnym sezonem, razem z oceną wyciągnięcia łańcuszka, bo tym razem nie wiedziałem na jakiego dyngsa i jak mierzyć:mur:

Widmo80 03.04.2019 08:09

Robiłem wczoraj serwis w mojej trójce i po sprawdzeniu , okazało sie że na ssących zaworach w tylnym garku, nie było żadnego luzu.. wydechowy ok miał 0.20 ale na ssących nic , nawet 0.01 . Teraz pytanie - jakis czas mi źle chodziła ( około 300 km) -czy mogło to uszkodzić gniazda /zawory w sensie wypalić ? Wiadoma sprawa zawór nie zamykał szczelnie i część komprechy i spalania miała miejsce między zaworem a gniazdem.. nie chce mi się tego rozbierać. Jak inaczej sprawdzić czy mam ok wszystko? ciśnieniomierz ? Jesli tak to jaki? Jakies 6 tyś temu zrobione były luzy zaworowe zgodnie z serwisówką . Nie wiem czy to normalne że aż tak się pozmniejszały.

Artek 03.04.2019 08:33

Na pewno wał miałeś w dobrej pozycji do regulacji? Można się łatwo pomylić o o 180 stopni.;)

wojtekk 03.04.2019 09:03

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 631148)
Nie wiem czy to normalne że aż tak się pozmniejszały.

Może źle pamiętam, ale chyba w hądzie się powiększają luzy niż kasują? Jeżeli tak, to byś musiał mieć wcześniej za ciasno ustawione. Albo mnie się już myli z XTZ750 (gdzie na 99% się kasują i wydawało mi się, że na odwrót niż w trampku, którego miałem wcześniej,a le to już za dawno).

Generalnie włosów nie rwij. Na spokojnie sprawdź.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.