Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Płyn chłodniczy w oleju (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23077)

fassi 12.02.2015 22:29

Moze mi ktos wytlumaczyc jaka roznica jest w sprawdzaniu oleju na zimno i na cieplo?

Fizolof 12.02.2015 22:46

Cytat:

Napisał fassi (Post 417370)
Moze mi ktos wytlumaczyc jaka roznica jest w sprawdzaniu oleju na zimno i na cieplo?

Poziomu oleju na bagnecie. Na ciepłym jest go mniej, na zimnym więcej.

strobus1 12.02.2015 23:05

Cytat:

Napisał polnybandzior (Post 417331)
Poziom oleju sprawdzałem na zimnym i ciepłym wiele razy. Poziom oleju rośnie na tyle że raz na 2 tygodnie spuszczałem po 100 ml. Nie wspominam nawet o tym ile razy olej zmieniałem pod koniec sezonu :)

Nie ułatwiasz sprawy... Sprawdzaj zawsze na ciepło jak Pan Buk przykazał. Droga mieszania się benzyny z olejem silnikowym o której pisałem występuje i ma znaczenie przy dłuższych postojach. Jeśli nie chcesz wymienić owych zaworków to może zacznij zakręcać kranik na noc?? Zlewanie oleju (kto to Ci doradził?) to bardzo zły pomysł. Jeździłeś więc na mieszance oleju z benzyną o coraz większym udziale tej ostatniej.
Uszy do góry, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - masz najczystszy silnik na forum :D

polnybandzior 12.02.2015 23:07

Cytat:

Napisał bicio (Post 417341)
Zobacz czy nie masz "rosołu" w zbiorniczku wyrównawczym i pod korkiem chłodnicy.
Aha i wymień tak czy owak te zaworki bo pewnie są stare stwardniałe. To nie jest jakiś duży koszt i roboty też pół h.

W zbiorniczku wszystko czyste i dobrze wygląda A pod korkiem też jest ok. Zaraz zamawiaM zaworki i w nast. Weekend je wymienię. Zobaczymy, może pomoże :)

strobus1 12.02.2015 23:28

No pewnie. Bo przy okazji rozgrzejesz naczynie w którym ten olej się mieści. A amelinium dosyć dużą rozszerzalność cieplną posiada. A tak w ogóle to co ja ci o dylatacjach mam opowiadać ?? Panie inzyznieze Fazzik prosimy o wykład

fassi 12.02.2015 23:29

Nie czaje tej magii z tymi pradami wzbudzajacymi aku i olejami cieplymi i zimnymi. Szukam zrodel ;)

Robin 12.02.2015 23:47

Kurcze chyba mam zepsutą Afrykę, bo u mnie na ciepłym mam poziom wyższy niż na zimnym.

bass 13.02.2015 00:42

cały ten temat jest zajebisty :D taki typowy na zimowe wieczory i brak kolców w oponach
:haha2:

Franz 13.02.2015 07:32

Ciezczy o wyzszej temeraturze zawsze bedzie troche wiecej niż nizszej ze wzgledu na jej rozszerzalnosc.nie wiem na ile to bedzie widoczne.
Sprawdzalbym na gorącym ale kilka chwil po zgaszeniu silnika aż caly olej scieknie.
W endurakach z sucha miska olejowa tyko tak mozna sprawdzic wlasciwy poziom oleju
Po jego dobrym zagrzaniu ,,inaczej bedzie go dużo za dużo
W skrajnym przypaku kiedy bedzie oleju za dużo w ukladzie zamknietym jest spalanie oluju lub rozdupcenie zbiornika wyrownawczego
Najprostszym przykładem zmiany objętości pod wplywem temperatury jest zwykly termometr

Lepi 13.02.2015 08:34

Cytat:

Napisał fassi (Post 417370)
Moze mi ktos wytlumaczyc jaka roznica jest w sprawdzaniu oleju na zimno i na cieplo?

To jest proste. Zimą przyjemniej się sprawdza na ciepłym a latem na zimnym.
Moim zdaniem obecnie tylko na ciepłym.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.