Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Beskid Nisko zimowo (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16115)

Mirmil 19.01.2013 17:49

Beskid Nisko zimowo
 
Od 20-27 STYCZNIA jestem w beskidzie niskim.
Bede stacjonowal w Gladyszowie,ale bede sie krecil od Uscia Gorlickiego,az po Tylawe.
Napewno bede odwiedzal takie zadupia jak Regetow, Radocyna, Polany, Bartne, Huta, Banica itp.
Bede mial przepustke + identyfikator od nadlesnictwa, wiec jazda bedzie po miejscach, gdzie normalnie nie mozna jezdzic na legalu.
Ja mam lancuchy + woze jakies lancuchy dodatkowe (moge pozyczyc)
Jakby ktos chcial sie przylaczyc, to zapraszam
794924162
Bede terrano 2, diesel

Mirmil 28.01.2013 22:08

Podsumowanie tygodnia
1200 km przejechane
w tym 800 km z napedem 4x4
w tym ok 100 km na reduktorze
Bylo machanie lopata, kopanie sie, przejazdy przez Wisloke,
wyciaganie vitary (to ja i traktor)
wyciaganie nissana (traktor-ale nie ma swiadkow, wiec sie nie liczy ;) )
Aha, terrano moze robic jako lodolamacz,ale zderzak sie zweryfikowal(w nocy bylo ok -15, wiec plastyki nie byly zbyt plastyczne, a lod mial 5 cm)
Tablica rejestracyjna poplynela z nurtem, juz zlozylem wniosek o nowa
40 zl, ma byc gotowa na czwartek
Wiec nie jest zle
Nastepny wyjazd 8-10 luty


NISSAN




VITARA

Misza 28.01.2013 22:14

hehe, miałem podobnie tydzień temu. Tylko Tyran zawiesił mi się na taflach lodu belką pod silnikiem :) i przednie koła mieliły wodę a tylne oparły się o brzeg strumyczka :) ani cm w przód ani tył. Bez wyciągarki, bez pasów, nie hilifta :) Udało się sprowadzić pomoc w sile dwóch chłopa.Pprzy użyciu małego drzewka jako dźwigni, większego pniaka jako podparcia podnieslismy przód z lodu i kolejnych 2 godzinach kopania, nurzania sie w bliskiej zeru st. wodzie, podkladania pocietych metrówek w powstałe koleiny i podnoszenia znowu małym drzewkiem za koła.... udało się wyjechać. :) Godzinny spacer z psem samochodem do lasu, skończył się 7 godzinną kopaniną :D

A.Twin 29.01.2013 00:14

1 Załącznik(ów)
Pięknie, pięknie.
Łańcuchy się przydały ?
Mój "Biały Wilk" przechodzi w garażu ostatnie szlify przed Hajstrą :D

Mirmil 29.01.2013 10:05

Nie ma co szlifowac troopka, tylko zalac do pelna i w droge:)
Hajstra czeka.
Na lancuchach jezdzilem jeden dzien, ale raczej w ramach prob.
Jak jezdzilem szybko,po ubitym sniegu i po zalodzonych koleinach autem rzuca rownie mocno, jak i bez lancuchow. A podjazdow super stromych nie bylo akurat w ten dzien.
Dzien wczesniej nie dojechalem do przeleczy Majdan- snieg byl za gleboki+ stromizna i 2-3 kola krecily sie w miejscu. Wtedy lancuchy by pomogly,ale nie bylo sensu zakladac, bo z Majdanu powrot i tak byl ta sama droga.

KORNIK 29.01.2013 11:04

A jeździsz na zimówkach czy czymś innym?

Mirmil 29.01.2013 11:14

Cytat:

Napisał KORNIK (Post 286737)
A jeździsz na zimówkach czy czymś innym?

Terrano na zimowkach, cisnienie mialem ok 1,5 atm do jazdy po zasniezonych drogach

KORNIK 29.01.2013 20:49

Ja jeżdżę standardowo na ciśnieniu 2,0 atm (Ford Maverick, kapcie 31 cali) i daje radę nawet w zaspach a mam to na co dzień.

Mirmil 29.01.2013 21:04

Niskie cisnienie to nie chodzi o przebijanie sie przez zaspy,ale o trzymanie na lodzie i na ubitym sniegu, wchodzenie w zakrety , koleiny

KORNIK 29.01.2013 21:20

Wiem że chodzi o przyczepność ale ja tak jeżdżę na co dzień, tak że muszę jeździć na takim ciśnieniu żeby się opony w miarę równo zużywały.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.