Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   [P] klimatyzator do sypialni - jakiej firmy ?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40767)

ArtiZet 07.08.2021 21:37

[P] klimatyzator do sypialni - jakiej firmy ??
 
Kto poleci dobrej jakości markę klimatyzatorów- żeby była w miarę niezawodna i w dobrym stosunku cena/jakość.
Robiłem rekonesans ale oczywiście każdy kto daną marka handluje to tylko ją poleca.
Usłyszałem trochę dobrego o Mitsubishi, Haier, Daikin i Hisense oraz troche złego o LG, które ponoć kiedyś było dobre ale podobno teraz robiona jest w Turcji i mocno jakość spadła.
Nic nie wiem o Samsung (lodówkę mam i bym polecił ale to nie to samo) oraz o Gree.
Nie chce typowych marek chińskich typu Midea itp. (po prostu bo nie ;)

Potrzeby to 2,5kW (powierzchnie ok. 25m2) dobrze byłoby aby była cicha bo to sypialnia i miała Wi-Fi (jako bajer :)
Mile widziane firma+konkretny model.

Emek 07.08.2021 21:38

Mam Mitsu od kilku lat. Działa bezproblemowo. Dość ciche.

lukasz_vip 07.08.2021 21:50

Ja założyłem sinclera. Dwóch moich znajomych instalatorow mi ją poleciło.
LG też kazali mi odpuścić.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Kali89 07.08.2021 22:38

Ja mam gree I też sobie chwale.

tomekt 08.08.2021 08:35

Daikin Ururu Sarara FTXZ25N

zimny 08.08.2021 09:10

Też kilka lat temu stałem przed takimi wyborami w domu rodziców.

Do długiej rozkminie dołożyłem grosza i wybrałem 2 klimatyzatory Fujitsu. Mogę polecić - po prostu działają od około 4 lat. Teraz przeniosłem jeden z nich do mieszkania i spoko się sprawuje.

Co ważne zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne centralki pracują cicho, nawet bardzo jak sobie porównywałem.

Druga firma która mi przedstawiano jako podobna klasę do Fujitsu to Mitsubishi. Inne firmy też ok, ale przestrzegali mnie fachowcy przed chińczykami jeżeli planuje aby klima działała długo po gwarancji jeszcze bez problemów, oraz z pewną ostrożnością podchodzili do LG. W ofercie mieli chyba wszystkie możliwe marki.

Pozdrawiam
Zimny

Mallory 08.08.2021 09:27

Ja mam instalację Daikina od kilku lat. Polecam bardzo. Cicha i bezproblemowa.

Andrez 08.08.2021 10:08

A te pokojowe, to takie gdzie trzeba wymiennik ciepła za okno wystawić?

ArtiZet 08.08.2021 10:29

Tak. Te przenośne są g. ...warte i wymagają wypuszczenia grubej rury poza okno.

matti 08.08.2021 11:28

Mam u siebie Boscha 5kW. Cichy, bezproblemowy i szybki serwis. Działa super.
Poza kosztami zakupu, mocy, hałasu jednostki wewnętrznej weź pod uwagę koszt serwisu. Przefiltruj sprzęt poprzez odrzucenie funkcji których raczej nie będziesz wykorzystywać. U mnie priorytetem było Eco/turbo, funkcja fan/heat/cold, funkcja follow czyli sterowanie łopatkami tam gdzie jest pilot oraz funkcja stalego wachlowania łopatkami.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.