Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Odswiezenie kufrów aluminiowych (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8583)

banditos 08.02.2011 22:03

Odswiezenie kufrów aluminiowych
 
Pytanie kieruje do producentow wszelakich aluminiakòw, jak i osob ktore maja jakies doswiadczenie w tym temacie.

Otoz posiadam sfatygowane kufry aluminiowe.
Podrapane, pogniecone wygladaja juz niezbyt okazale.

W jaki sposob mozna je odswiezyc?

wasilczuk 08.02.2011 22:26

jak to powiedział jeden z podlaskich farmerów: "prawdziwego wojownika poznasz po jego bliznach".
moim zdaniem syzyfowa praca. polerowanie jest ok ale trzeba już później robić to często. polecam naklejki. pełno ich na allegro ;)

Bonjour 09.02.2011 09:08

A jakie firmy to kufry i jak bardzo pogniecione?

7Greg 09.02.2011 09:16

Ja kiedyś próbowałem odświeżać Bonjurowe kufry. Coś ta polerowałem, szlifowałem ale tylko mega kupa wyszła.
Dopiero jak oddałem w ręce fachowca to było lepiej:D

banditos 09.02.2011 10:52

No wlasnie, tylko ze ja lubie sam poskubac.
Na pewno trza bedzie je wypolerowac, pytanie czym najlepiej i jak zabezpieczyc je na przyszlosc. Maluje sie je bezbarwnym czy jak?

hans 09.02.2011 11:22

mozna tez wyszkielkowac / wypiaskowac

Kuba 09.02.2011 11:40

albo przykleić dużą naklejkę :D

everybike 09.02.2011 12:27

a jeśli chodzi o naprawę kufrów po glebie.... ścianki , którymi są zamontowane do stelaży mam popękane.... od upadku na bok . Dokładnie w miejscu montażu zaczepów są pęknięcia 5-10cm . Spokojnie wróciłem z tym z wyprawy i jeszcze na dwie kilkudniowe po kraju się wybrałem , także trzymają się jakoś .

Lepiej same pęknięcia pospawać czy np. łatę alu na całą taką sciankę wspawać?

Kufry to Hepco&Becker

ps. a co do wyglądu ... po odklejeniu naklejek ( poprzedni właściciel mnóstwo ich ponaklejał ) jest inny kolor niż powierzchni wystawionej na słońce etc. Tylko polerka to załatwi czy jest jakiś 'cudowny' specyfik?

simi81 09.02.2011 16:37

Cytat:

Napisał wasilczuk (Post 158704)
jak to powiedział jeden z podlaskich farmerów: "prawdziwego wojownika poznasz po jego bliznach".
moim zdaniem syzyfowa praca. polerowanie jest ok ale trzeba już później robić to często. polecam naklejki. pełno ich na allegro ;)

:)
Radziłbym po dwa szlify na każdą stronę:D
Kilka lat temu jadąc na Krym spotkałem Niemca z najładniejszymi kuframi (moim zdaniem oczywiście). Miały przebieg powyżej 200kkm i nie były nigdy myte, tylko tyle co pod nowe naklejki.

A jak ktoś chce się lansować błyskając dziewczynom po oczkach poledowanym alu:D to warto użyć pasty i polerki do alu,odtłóścić a póżniej całość okleić przezroczystą folią samoprzylepną, najlepiej kupioną u tych co na ploterach tną reklamy (zazwyczaj mają folie dobrej jakości).
Żeby nie było bombelków pod folią należy ją przyklejać pod wodą-to nie żart. Przyklejamy w pełnym zanużeniu, wyciągamy i wyciskamy resztę wodu z pod folii pocierając szmatą nie ma mowy o odklejeniu i nie ma bombelków.

TYLKO PO CO ????

wasilczuk 09.02.2011 18:42

broń cię panie nie piaskować bo będzie się silnie brudzić i utleniać- powierzchnia będzie mocno zniszczona ostrymi ziarenkami piasku. szkiełkowanie tak ale to dość droga zabawa. po tym trzeba albo malować albo tak jak pisze simi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.