Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   motoakcesoria - ale jaja (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32382)

Mallory 13.07.2018 17:21

motoakcesoria - ale jaja
 
Kupiłem przez net kask w październiku 2017... kask zwróciłem natychmiast, bo nie pasował, w formule zwrotu pieniędzy itd... itp wg. ich wymagań.

I o sprawie zapomniałem.
Całkowicie zapomniałem o tym ze względu na to, że październik to u mnie ostry start co roku i gonitwa od rana do wieczora ... i tak do czerwca....

Dzisiaj dostaję maila:
Komentarze do twojego zamówienia: zwrot za zamówienie numer xxxxx (numer zmieniłem) w kwocie 765zł został wykonany w dniu dzisiejszym na Pańską kartę klienta (motokasę) o numerze 000000 (numer zmieniłem ale jest tego typu) . Motokasa jest formą płatności, którą możecie Państwo wykorzystać przy kolejnych zakupach w sklepie stacjonarnym lub internetowym po podaniu numeru karty klienta. Motokasa ważna jest bezterminowo. W razie pytań zapraszamy do kontaktu poprzez mail: sklep@moto-akcesoria.pl bądź motoLinię: 22 666 20 38.

Nasze Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku 8-22, sobota 9-18, niedziela handlowe 10-16


:::))))
Miałem kasę a mam moto-kasę - w końcu jestem motocyklistą:::))) zresztą dzwonię na infolinię... Pan udaje głupa... niby gdzieś wysłał że ma się szef kontaktować ze mnie itd...itp::::
I tak fajnie, że mi przypomnieli bo teraz mam trochę czasu żeby powalczyć - może za kolejne 10 miesięcy z moto-kasy znowu będzie kasa...

Marcinnn6 13.07.2018 17:37

Jeżeli kupowałeś przez neta to powinni ci oddać kasę nie moto-kasę - gotówkę na konto w ciągu 14 dni od dnia doręczenia przesyłki do nich. Noo chyba, że kupowałeś na fv wtedy jest to miły gest od nich bo nie mają obowiązku przyjmować zwrotu. Ale w takim przypadku powinni Cię o tym powiadomić, ale nie prawie po 9 miesiącach

rafput 13.07.2018 20:12

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 590531)
Noo chyba, że kupowałeś na fv wtedy jest to miły gest od nich bo nie mają obowiązku przyjmować zwrotu. Ale w takim przypadku powinni Cię o tym powiadomić, ale nie prawie po 9 miesiącach

Nie bardzo rozumiem...wyjaśnisz?

SawTom 13.07.2018 20:55

Kolega miał pewnie na myśli regulacje wynikające z Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Jako konsument masz prawo odstąpić od umowy sprzedaży w ciagu 14 dni, jeśli umowa została zawarta na odległość i wówczas sprzedawca ma obowiązek zwrócić ci cenę jaką zapłaciłeś za towar.
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową - definicja z kc.
Co do zasady - konsument przy zakupie otrzymuje paragon.
Jeśli kupiłeś na fakturę (na firmę albo na prowadzoną działalność gospodarczą), wówczas jesteś traktowany jako przedsiębiorca i przy zwrocie towaru nie przysługują Ci prawa, jakie przysługują na mocy ustawy konsumentowi.
To tak w uproszczeniu.

Onufry22 13.07.2018 20:59

Możliwość zwrotu przysługuje konsumentowi.
Jeżeli kupowałeś produkt na działalność to nie jesteś konsumentem.

https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/...przez-internet

JaTomek 13.07.2018 21:28

Cytat:

Napisał SawTom (Post 590553)
Kolega miał pewnie na myśli regulacje wynikające z Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Jako konsument masz prawo odstąpić od umowy sprzedaży w ciagu 14 dni, jeśli umowa została zawarta na odległość i wówczas sprzedawca ma obowiązek zwrócić ci cenę jaką zapłaciłeś za towar.
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową - definicja z kc.
Co do zasady - konsument przy zakupie otrzymuje paragon.
Jeśli kupiłeś na fakturę (na firmę albo na prowadzoną działalność gospodarczą), wówczas jesteś traktowany jako przedsiębiorca i przy zwrocie towaru nie przysługują Ci prawa, jakie przysługują na mocy ustawy konsumentowi.
To tak w uproszczeniu.

+ jeżeli dokonałeś zakupu w siedzibie przedsiębiorcy a towar nie posiada wady to tylko dobra wola sprzedawcy, że odda kasę albo wymieni na coś innego.

Marcinnn6 13.07.2018 23:01

jest tak właśnie jak chłopaki doprecyzowali

torak 14.07.2018 00:01

To może jeszcze tylko dodam że jako konsument masz prawo poprosić o fakturę na osobę fizyczną. Nie stajesz się wtedy przedsiębiorcą i nie tracisz praw do zwrotu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.