Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Lornetka - porady (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32366)

Michal 13.07.2018 09:33

Sprawdź Vortexa, ma dożywotnią gwarancje na swoje produkty.

dawid8210 13.07.2018 09:50

Matjas, chętnie porównał bym takiego zeiss-a z moim starym tento 10x50. Pewnie to przepaść na korzyść zeiss.
Czarny, szkoda pieniedzy na tą z Juli. Poluj na to co Matjas polecił , albo choćby na taką tento. To lornetki na wiele lat. Jeszcze Twoje dzieci się pocieszą.

matjas 13.07.2018 10:11

mam tento 10x a bliski kumpel ma zeissa 7x - uwierz mi to jest k..wa przepaść.

raz, że zeiss jest bardzo poręczną lornetką - po prostu idealnie leży w dłoni. fajnie patrzy się przez nią dzieciakom /co jest dla mnie ważne/ - ostrość, głębia, barwy, pole widzenia - to sa wszystko rzeczy, o których po prostu zaczynasz myśleć kiedy zobaczysz, że istnieją. Niestety - Tento w porównaniu z taką siódemką po prostu cos tam powiększa i coś tam przybliża - OCZYWIŚCIE - jak na dzisiejsze syfiaste standardy sprzętu klasy POP Tento jest zajebiaszczą lornetką.

Moja przeżyła lot spowodowany przez mojego pierworodnego i musiałem ją kolimować i jako tako to wyszło - dumny jestem, że ją uratowałem.

Zeissa x7 na pewno kiedyś kupię jak dzieciaki podrosną bo jest to moim zdaniem ideał, jakość, cena, wielkość - ceny wahają się od 300-700 nawet złotych. Za 400 da się kupić w fajnym stanie ze skórzanym pokrowcem ZKJ. Ta lornetka wygląda, pachnie jakością. Naprawdę polecam.

m

p.s. oczywiście - polecam to co widziałem... są przecież NIKONY, Zeissy współczesne, Svarovsky czy polularne w miarę Delty... jestem niezamożnym tradycjonalistą :D stąd moje powyższe wywody :D

Novy 13.07.2018 12:46

Gdyby ktoś był zainteresowany jakimś nowym modelem Zeiss'a to proszę o info modelu. Może się uda załatwić jakiś rabacik pracowniczy z centrali :)

matjas 13.07.2018 13:07

Powiedz jaka jest cena wyjściowa - ludzkość może nie zdaje sobie sprawy o jakich kwotach mowa :) :)

CzarnyEZG 13.07.2018 13:19

Matjasie - specjalnie nie podałem ceny wyjściowej, bo się nie znam.

Teraz widzę, że trzeba będzie wydać minimum 300 - 400 zł.
Chciałbym, żeby była nowa i w miarę trwała - uda się to?

Novy 13.07.2018 13:20

10 do 15% od ceny wyjściowej. Czasem 20%
Mówię o nowym sprzęcie ze sklepu. Dlatego proszę o model, żeby móc się zorientować. Czasem - wbrew pozorom - ceny sprzętu w de są tańsze. Choćby dlatego, że podatek jest na poziomie 19%

matjas 13.07.2018 15:14

Cytat:

Napisał Novy (Post 590476)
10 do 15% od ceny wyjściowej. Czasem 20%

Novy.... bo to dwa posty powyżej to do Ciebie - 10-15% od JAKIEJ kwoty :D

Wiem doskonale ile kosztuje optyka strzelecka Svarovskiego, Zeissa, Leupolda - ktoś kto chce wydać 400PLN na używaną dobrą lornetkę, może nie przeżyć spotkania z prawdą, którą nie chcesz się podzielić :o

Rzuć dla przykładu jak atrakcyjne w DE są ceny przykładowego Zeissa 10x50 przed rabatem.

Być może opacznie zrozumiałem intencję OP wątku :D

m

p.s. CzarnyEZG - jeśli poszukasz na popularnych portalach to znajdziesz... Jakiś czas temu facet we wrocku wysprzedawał zajebistą kolekcję rolnetek na OLX - miał Zeissa za 350 czy 400PLN - tylko ja wciąż męczę to Tento i póki działa to nie znajduję usprawiedliwienia w ot takim wydaniu czterech Jagiełłów.

PROSZĘ - pierwszy strzał: https://www.olx.pl/oferta/lornetka-c...tml#46f5eda274

w budżecie i z pokrowcem i w ślicznym stanie. Jeśli się dogadasz i jest sprawna to bierz i się nie zastanawiaj - niskim powiększeniem wcale się nie przejmuj bo to po prostu działa i nie będziesz musiał korygować trzęsirączki cały czas. Sprzęt na lata.

lub to:

https://www.olx.pl/oferta/lornetka-b...7-IDnsBRe.html

ruska optyka z tamtych lat była naprawdę niezła - oczywiście kopiowali CZJ ile wlazło :D
ale wiadomo CZJ to CZJ i zawsze później przy odprzedaży to dalej jest po prostu Zeiss.

Novy 13.07.2018 17:04

Cytat:

Napisał matjas (Post 590500)
Novy.... bo to dwa posty powyżej to do Ciebie - 10-15% od JAKIEJ kwoty :D

Wiem doskonale ile kosztuje optyka strzelecka Svarovskiego, Zeissa, Leupolda - ktoś kto chce wydać 400PLN na używaną dobrą lornetkę, może nie przeżyć spotkania z prawdą, którą nie chcesz się podzielić :o

Rzuć dla przykładu jak atrakcyjne w DE są ceny przykładowego Zeissa 10x50 przed rabatem.

Być może opacznie zrozumiałem intencję OP wątku :D
(...)

No widzisz, to się dogadaliśmy :D

Pracuję w Zeiss'ie, więc możliwość załatwienia jest rabatu wyłącznie na nowe sztuki.
Czasem, ale tylko czasem są takie macane sztuki, ale nowe, czasem bez pokrowca i te mają najlepszą cenę.
Czasami jest - nazwijmy to - wewnątrz-zakładowy kiermasz, ale wtedy nie ma większego wyboru.

Dla przykładu strona sklepu Zeiss'a z optyką sportową:
Sklep Carl Zeiss

maciej33 13.07.2018 18:39

Takie tam
 
Rob liste ,szykuj zanowienie zbiorcze:-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.