Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Grzechotanie w silniku/skrzyni? Manual (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32306)

nabrU 13.03.2019 18:18

Co prawda ja DCT mam, ale też pierwsze słyszę o takiej "powszechnej" usterce NAT.
Gdyby tak było, już by to było dawno opisane na setkach forów i FB.

Tank 13.03.2019 18:41

Widzę, ze problem równie powszechny jak łamiące się paralevery w BMW. Poważna sprawa. ;) :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

tomekt 13.03.2019 19:26

A co wolisz szum pisk z silnika czy brak koła w trakcie jazdy.

Tank 13.03.2019 19:43

Odnosiłem się jedynie do czest6otliwosci występowania obu tych przypadłości, nie wolę w stopniu jednakim żadnej z nich :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Osa 18.04.2019 22:11

Odebralem dzisiaj swoje moto z ASO.Z dwóch tygodni zrobiło się sześć ale sukces jest. Wymiana wcześniej wspomnianych łożysk nie rozwiązała problemu. Później wymieniono pompę oleju , kosz sprzeglowy i na końcu wałek wyrownowazajacy . Dziękuję mechanikom z ASO Szczecin za wytrwałość.

muszel72 19.04.2019 06:17

No ale wiadomo jaka przyczyna?

mdxmd 19.04.2019 07:18

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 633617)
No ale wiadomo jaka przyczyna?

właśnie tak to jest.. jak coś trzeba to pomóżcie...

pewnie kosz sprzęgłowy albo ten wałek. Tą pompę oleju to nie wiem po co wymieniali nawet jakby chciała to nie będzie tak się tłukła.

Osa 19.04.2019 09:44

Jako ostatni wymienili wałek. Nie wskazali konkretnej przyczyny. Najważniejsze, ze jest gitara.

lukasz82 19.04.2019 23:18

Witam kolegów. Stała maszyna jakoś od drugiej połowy lutego do wczoraj w ASO. W międzyczasie wymienione zostało rzekomo: łożyskowanie wszystkich elementów kosza sprzęgłowego i napędu kosza, wałek wyrównoważający, pompa oleju i dopiero po wymianie pompy (która jest napędzana wałkiem wyrównoważającym) dźwięk ponoć ustał. Wszystkie mierzone współrzędne części były na poziomie normy, więc nie było jednoznacznie stwierdzonej przyczyny stuków. Po wymianie większości podejrzewanych części rzeczywiście grzechotania nie ma na obecną chwilę, ale przejechałem się 5 km i usłyszałem, że z okolic kosza dobiega piskliwy, szumiący dźwięk tarcia o bardzo wysokiej częstotliwości - głośny, wyraźnie słyszalny (i nikt mi nie wmówi, że tak było wcześniej, bo już dobrze znałem dźwięk tego silnika). Dziś rano pojechałem pokazać to do Hondy i usłyszałem od mechanika, że nic dziwnego tam nie słyszy, one tak chodzą. A rozwiązanie problemu jest takie: po weekendzie mamy wykonać porównanie dźwięku salonowej nówki z moim silnikiem. Pewnie wszyscy słuchający nic nie usłyszą dziwnego u mnie, tylko ja ;) I co panowie, to nowa bardzo rzetelna metoda, żeby stwierdzić, czy u mnie w silniku jest wszystko w porządku ;) Swoją drogą Pan mechanik jest bardzo miły i zna się na rzeczy, poświęcił też pewnie sporo czasu na moją maszynę, ale chyba jest w tej sprawie drugie dno niezależne od niego.

mdxmd 07.05.2019 22:38

Cytat:

Napisał lukasz82 (Post 633687)
Witam kolegów. Stała maszyna jakoś od drugiej połowy lutego do wczoraj w ASO. W międzyczasie wymienione zostało rzekomo: łożyskowanie wszystkich elementów kosza sprzęgłowego i napędu kosza, wałek wyrównoważający, pompa oleju i dopiero po wymianie pompy (która jest napędzana wałkiem wyrównoważającym) dźwięk ponoć ustał. Wszystkie mierzone współrzędne części były na poziomie normy, więc nie było jednoznacznie stwierdzonej przyczyny stuków. Po wymianie większości podejrzewanych części rzeczywiście grzechotania nie ma na obecną chwilę, ale przejechałem się 5 km i usłyszałem, że z okolic kosza dobiega piskliwy, szumiący dźwięk tarcia o bardzo wysokiej częstotliwości - głośny, wyraźnie słyszalny (i nikt mi nie wmówi, że tak było wcześniej, bo już dobrze znałem dźwięk tego silnika). Dziś rano pojechałem pokazać to do Hondy i usłyszałem od mechanika, że nic dziwnego tam nie słyszy, one tak chodzą. A rozwiązanie problemu jest takie: po weekendzie mamy wykonać porównanie dźwięku salonowej nówki z moim silnikiem. Pewnie wszyscy słuchający nic nie usłyszą dziwnego u mnie, tylko ja ;) I co panowie, to nowa bardzo rzetelna metoda, żeby stwierdzić, czy u mnie w silniku jest wszystko w porządku ;) Swoją drogą Pan mechanik jest bardzo miły i zna się na rzeczy, poświęcił też pewnie sporo czasu na moją maszynę, ale chyba jest w tej sprawie drugie dno niezależne od niego.

sporo się napisałeś, ale te silniki nie należą do najcichszych i niewiele mają wspólnego ze starą tylko szumiącą hondą słuchałem już kilka sztuk i na zimno lubą lekko grzechotać coś w rodzaju pierwszych oznak stuków kosza RD07, gwizd też jest charakterystyczny dla tego silnika bo jest sporo kół zębatych z kasowaniem luzu międzyzębnego i to lubi gwizdać w jednym mniej w innym więcej.... całe wnętrze silnika jest w oleju i tam nie może nic piszczeć bo inaczej musiałoby się coś zacierać i albo jest b.wysoka temperatura albo brakuje smarowania (np. błędny montaż któregoś z elementów)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.