Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Islandia we wrześniu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14316)

bukowski 23.07.2012 11:16

Islandia we wrześniu
 
1 Załącznik(ów)
Termin: 7.09 - 27.09
Dojazd: Torshavn, Dania - 1350 km po autostradach - więc pewnie jeden dzień, 8.09 o 15:00 prom Hirtshals - Seyðisfjörður, płynie 18 godzin.
Powrót: prom 26.09 do tego samego portu. Koszt promu z motocyklem, kuszetką i sensownymi posiłkami - 500 EUR w obie strony.

Na miejscu planu nie mam jeszcze, ale też nie chcę niczego na twardo planować. Na pewno chcę zobaczyć Sneffelsa no i zorzę polarną :)
Noclegi jak się da - może być namiot, może być schronisko czy motel.
Na zachętę to:
http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1343034969

gdziala 23.07.2012 13:54

Sneer,a skąd ta informacje,że prom płynie 18 godzin? Ja płynę w połowie sierpnia i prom płynie 48 godzin:dizzy:

rambo 23.07.2012 14:52

Oczywista oczywistość że 48h.
Pogoda we wrześniu chyba niezbyt motocyklowa... :Sarcastic:

bukowski 23.07.2012 15:57

no, omskło się z tych 18. Pewnie ze 48, trzeba dwa razy zarcie na promie kupic, a tanio nie jest :)

Mirmil 23.07.2012 18:48

Cytat:

Napisał sneer (Post 250500)
no, omskło się z tych 18. Pewnie ze 48, trzeba dwa razy zarcie na promie kupic, a tanio nie jest :)

Z ta pogoda we wrzesniu,to Rambo ma racje, moze byc malo motocyklowa.
Na Islandi jedna z atrakcji sa biale noce.
Ale za to jest mala szansa na zorze we wrzesniu- ja kiedys wracajac we wrzesniu z Alaski widzialem zorze tylko raz.
Ale widok niezpaomniany
powodzenia na wyjezdzie.
PS.motele tez niezbyt tanie sa. Celuj w domki pracownikow drogowych oraz te,co sluza za schronienie dla podroznych :)

bukowski 24.07.2012 09:17

A co się dzieje we wrześniu w .is? Wg informacji z sieci pora deszczowa zaczyna sie miesiac pozniej.

Mirmil 24.07.2012 12:14

Cytat:

Napisał sneer (Post 250626)
A co się dzieje we wrześniu w .is? Wg informacji z sieci pora deszczowa zaczyna sie miesiac pozniej.

We wrzesniu srednia temperatura to ok 7 st, w sierpniu mozna liczyc na srednie powyzej 10 st. A te 3 st roznicy moga robic roznice.
Ja mialem w czerwcu opad sniegu,ale za to przez pierwsze 3 tygodnie padalo tylko kilka razy,ale to byla polnoc, ktora jest w miare sucha i zimna.
Na poludniowym brzegu wyspy padako te zkilka razy,ale kilka razy dziennie :)

Poza nizsza o okolo 3 st temperatura we wrzesniu jest mozliwosc,ze "pora deszczowa" przyjdzie 2-3 tygodnie wczesniej ,moze mocno lac od polowy wrzensnia.

Ja Cie nie chce odciagac od wyjazdu na ta wyspe,ale jadac na Islandie najwazniejszym kryterium sa chyba ceny biletow i wlasnie pogoda.
Miejsce jest super, spedzilem tam jedne z najlepszych wakacji w zyciu.
We wrzesniu turystow bedzie bardz malo, dla niektorych to plus, dla innych minus.

bukowski 24.07.2012 17:23

Dzięki - w sumie mnie nie zniechęciłeś. W zasadzie im mniej ludzi, tym lepiej; spanie pod namiotem i tak raczej odpada: za zimno i za mokro. Za to 7 stopni to genialna temperatura do latania, szczególnie po szutrach, gdzie trzeba się trochę powysilać.
Cały czas Islandia walczy we mnie z Gruzją/Armenią, ale jeśli tylko nie będę miał problemu z terminami promu vs. praca, to będzie Islandia.

myku 30.07.2012 13:23

W sumie mialem sie nie odzywac,...bo co ja tam wiem,ale chyba musze :D.Jezeli masz czas we wrzesniu i jaja,nie orzeszki,to jedz tam.Duzym plusem bedzie brak duzej czesci turystow.To naprawde duzo zmienia na plus.Drugi plus,to wiekszosc kempingow bedziesz mial za darmo.To chyba tez dobrze :p.O tanszym transporcie promem nie wspomne,bo to juz wiesz i kolejny plus.Wrzesien jest troche nieprzewidywalny jesli chodzi o pogode,ale nie swiadczy to,ze bedzie padac i wiac.Moze trafisz na na bardzo ladna pogode i bedziesz mial wyjazd marzen.Kiedys spotkalem tam Niemca na 1150GSA,ktory przyjechal na poczatku wrzesnia na 3 tyg. :umowa:.Jakos sie nie rozdrabnial i mysle,ze mial wiele radochy.Nawet nie szukaj towarzystwa i juz nie wypytuj czy warto,czy sie oplaca?Jedz tam,a bedziesz zadowolony.
ps.Snieg moze tam przysypac nawet w lipcu...i to sporo :Sarcastic:
Zorze udalo mi sie widziec juz w sierpniu,ale bylem w najglebszej czasci fiordow zachod.Nie masz gwarancji ich zobaczenia,ale szanse.Biale noce sa przereklamowane,hehe..

bukowski 30.07.2012 23:13

Wlasnie przeczytalem Twoj watek o wyjezdzie za 2 tygodnie i mnie to zainspirowało. Zorza powinna w tym roku byc wyjatkowa, sledze to zjawisko dosc systematycznie i tak dobrze nie bylo od lat.
Łamię się jeszcze, czy nie zrobić objazdówki nad Kaspijskie a do .is kopnąć się wygodnie samolotem. Ale chyba mnie przekonaleś. I zdjęcia Luca. Nie mam słów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.